Хоча, заборона на лов річкових раків знімається, та все ж, відповідно до Правил любительського і спортивного рибальства діють певні обмеження:
- Одній особі за добу можна впіймати 30 раків на водоймах загального користування та 50 раків на водоймах, де впроваджене платне рибальство.
- Допускається ручне збирання раків та лов за допомогою раколовки діаметром не більше 70 см і вічком не більше 22 мм, волосінню з приманкою і розщіпом не більше п'яти снастей на ловця.
- Забороняється лов раків у темну пору доби (пізніше години від заходу і раніше години до сходу сонця) із застосуванням підсвічування.
- Мінімальний розмір, дозволений для вилову, становить не менше, ніж 10 см.
В Управлінні Держрибагентства у Хмельницькій області функціонує телефонна «гаряча лінія»: (068) 384-98-10. Про порушення Правил любительського і спортивного рибальства, порядку придбання чи збуту водних біоресурсів прохання повідомляти за вказаним номером телефону.
Довідкова інформація:
Розрахунок за незаконне добування водних біоресурсів здійснюється відповідно до постанови КМУ від 21.11.2011 р. №1209 (зі змінами, від 06.10.2021 року №1039)«Про затвердження такс для обчислення розміру відшкодування шкоди внаслідок незаконного добування (збирання) або знищення цінних видів водних біоресурсів». Так, компенсація за одну незаконно виловлену особину рака становить – 3 332 грн.
Хмельницький рибоохоронний патруль