У своєму коментарі виданню «Є» вона пояснила, що шепетівський пам’ятник Миколі Островському має статус «пам’ятки місцевого значення». Крім того, він занесений до державного реєстру. Щоб демонтувати, не порушуючи чинного законодавства, його спершу потрібно виключити з цього реєстру. Для цього її департамент звернувся до Міністерства культури та інформаційної політики. Однак позитивної відповіді досі не отримали.
«Ми направили у міністерство перелік з 204 пам’яток місцевого значення, щоб позбавити їх цього статусу й виключити з державного реєстру. Але досі відповіді не отримали, хоча й надсилали повторний запит пришвидшити принаймні розв’язання питання пам’ятника, — пояснює Інна Михайлова. — Ми майже щодня маємо зв’язок з міністерством і знаємо, що відповідний наказ перебуває на погодженні. Невдовзі маємо отримати відповідь».
Вона додала, що після демонтажу пам’ятник планують передати львівському музею тоталітарних режимів «Територія терору». Наразі тривають перемовини.
Заступник голови Хмельницької обласної ради Володимир Гончарук, який був автором рішення про знесення пам’ятника Миколі Островському, висловив невдоволення цією ситуацією. Він вважає, що це демонструє неспроможність державної влади адекватно реагувати на нинішні загрози.
«Ми повинні розуміти, що Микола Островський був ідеологом російського шовінізму. Тоді він називався «комунізм», а тепер — «рускій мір». А нам говорять знайти гроші, щоб з його пам’ятника стерти всю пилюку, сфотографувати й обережно перевезти в інше місце. Про що ми говоримо? Я сподіваюся, що найближчим часом у нього відлетить голова, або він сам впаде, особливо після російських ракетних обстрілів Шепетівки», — заявив на Володимир Гончарук.
Нагадаємо, Микола Островський був не лише письменником, а й учасником встановлення радянської влади в Україні та боротьби з повстанським рухом. Зокрема, намагався дискредитувати українську визвольну боротьбу 1917-1921 років. Тож у різних містах країни комуністичний режим встановлював йому пам’ятники. Зокрема, у Шепетівці він з’явився у 1966 році.
Після завершення Революції Гідності пам’ятники Островському почали демонтувати. Натомість у Шепетівці він й досі залишається на своєму місці. Навіть після декомунізації у 2020 році однойменного музею та перетворення його у Музей пропаганди. Вирішили долю пам’ятника лише зараз — через понад сто діб масштабної війни з російськими загарбниками. Причиною стало обурення людей.