Розділ Суспільство

На Шепетівщині хочуть побудувати поселення для переселенців та ветеранів війни

Автор 05 липня 2022, 12:50

У Ленковецькій громаді ініціативна група хоче побудувати в селі Брикуля поселення з екологічних матеріалів для внутрішньо-переміщених осіб та ветеранів війни, що у свою чергу створить нові робочі місця. З метою детального вивчення такої пропозиції, знайомства з ініціаторами ідеї, визначення шляхів її реалізації та своєї ролі у цьому процесі, на Шепетівщині за дорученням голови обласної ради побували заступник керуючого справами виконавчого апарату обласної ради Юрій Марущин та директорка Агенції регіонального розвитку Хмельницької області Катерина Савчук.

Представники обласної ради провели низку цікавих зустрічей, зокрема познайомились з сім’ями, які, тікаючи від російської агресії, вимушено переїхали до Шепетівської та Ленковецької громад із різних куточків України. Це люди різних професій і спеціальностей, серед яких – архітектор, ландшафтна дизайнерка, проектант, маркетолог та інші. Усі вони шукають тихого і безпечного місця проживання, подалі від критичної інфраструктури, а соціальний комфорт вони готові самі створювати.

У ході конструктивної розмови під час зустрічі говорили про те, як вони бачать концепцію реалізації проєкту, які наступні кроки потрібно зробити для її розробки, якої підтримки вони потребують від місцевої влади та від інших партнерів.

Визначили також основні етапи подальшої розбудову поселення, бізнесові плани. Деякі сім’ї вже активно працюють в цьому напрямку: розробляють бізнес-плани, подають заявки на грантові конкурси (вирощування курей, виготовлення напівфабрикатів, створення тепличних господарств та інше.).

Додатково учасники зустрічі оглянути територію, де планується збудувати будинки для внутрішньо-переміщених осіб та організувати діяльність мікробізнесу.

На завершення спільно з Ленковецьким селищним головою Юрієм Криворчуком визначили першочергові завдання на шляху реалізації проекту, його юридичні аспекти та роль у цьому процесі селищної ради, зокрема шодо виділення земельних ділянок та проведення геодезичних робіт.

Усі учасники зустрічі зацікавлені в реалізації ідеї, аби збудувати таке унікальне екопоселення, не чекаючи завершення війни та початку відбудови країни.

Хмельницька обласна рада

Останнє редагування 05 липня 2022, 12:57
0
репостів
0
репостів