Середа, 27 грудня 2017 12:27

Визначився чемпіон міста Шепетівки з шахів 2017 року

Щороку протягом жовтня-грудня у міському шаховому клубі «Дебют» по суботах та неділях відбуваються запеклі баталії на чорно-білих шахівницях. Це проходить головний шаховий турнір року нашого міста - Чемпіонат міста Шепетівки з класичних шахів серед чоловіків.

В цьому році участь у турнірі прийняли 14 шахістів серед яких були, як юні шахісти, які ще тільки починають свій шлях у шахах, так і вже поважні ветерани шахового спорту. На жаль, у турнірі не змогли взяти участі одні з провідних шахістів нашого міста: КМС Янюк Володимир та КМС Ковбасюк Геннадій. Та це ще більше додало інтриги у боротьбі за призові місця: перед останніми турами одразу п’ятеро шахістів мали шанси посісти найвищі сходинки у турнірній таблиці. Протягом турніру було зіграно чимало цікавих та повчальних партій, а доля першого місця, як і годиться для гарних змагань, була вирішена у останній партії турніру між двома претендентами на золоті медалі Русланом Тарасюком та Віктором Охрімцем. Руcлану Тарасюку потрібна була тільки перемога, а Віктора Охрімця влаштовувала і нічия. Руслан Тарасюк, граючи білими, свою позиційну перевагу, отриману в дебюті (початкова стадія гри) та мітельшпілі (середина гри), при переході у ендшпіль (заключна частина партії, коли ферзів на дошці вже не має) зумів трансформувати у зайвого пішака та, як виявилося, до перемоги ще було далеко. Чорні влаштувавши невеличку пастку для свого суперника, зуміли відіграти пішака та отримали доволі комфортну позицію, яку, здавалося, можна було довго і успішно захищати, ведучи боротьбу за бажані пів-очка. Та чорним захотілося більшого: вони стали грати активно і перейшли у наступ. Спливала третя година гри, втома брала своє і час помилятися настав для чорних, у яких на годиннику залишалося зовсім мало часу. Білі, нейтралізувавши прохідного пішака чорних, прорвалися по центру і загрожували провести у ферзі свого пішака. Чорні були змушені віддати фігуру за пішака. В подальшому, граючи з лишньою фігурою, білі обійшли ще декілька пасток чорних та довели партію до перемоги.  

В підсумковій таблиці одразу троє учасників набрали по 10 очок. За додатковим показником коефіцієнтом Бергера місця розподілилися наступним чином. Чемпіоном міста Шепетівки з класичних шахів другий рік поспіль стає Тарасюк Руслан. Друге місце посів Береза Петро. Третє місце виборов Охрімець Віктор.

Також у турнірі проводився залік серед ветеранів – чоловіків віком 60 років та старших. Отже, серед ветеранів чемпіоном міста з класичних шахів у 2017 році став Береза Петро Степанович. Друге місце посів Охрімець Віктор Олександрович. Третім став найстарший учасник турніру Губін Олександр Іванович, який лише на одне очко відстав від першого та другого місця.

Призери турніру нагороджені грамотами та медалями ШМЦФЗН «Спорт для всіх» та грошовими призами від переможця турніру в.о. президента федерації шахів м.Шепетівки Тарасюка Руслана. Також переможець в основному заліку нагороджений кубком ШМЦФЗН «Спорт для всіх».

Змагання організовано та проведено спільно ШМЦФЗН «Спорт для всіх», федерацією шахів м.Шепетівки та управлінням у справах сім’ї, молоді та спорту.

Коментарі (0)

Коментарі відсутні

Залиште ваш коментар

  1. Можете коментувати як гість, але ліпше Зареєструйтесь або авторизуйтесь
Вложения (0 / 6)
Поделиться вашим местоположением

Авторизація

Погода

Погода