Розділ Події

Шепетівський полярник повернувся додому

Максим Білоус на фото третій зліва Максим Білоус на фото третій зліва Фото Євгенії Задорожної

Усі полярники 25-ої Української антарктичної експедиції (УАЕ) повернулись в Україну. Серед них і наш земляк - шепетівчанин Максим Білоус.

Після року роботи на станції “Академік Вернадський” команда прилетіла в аеропорт “Бориспіль” ще 29 квітня 2021 року. Разом з ними також приїхала сезонна експедиція, учасники якої працювали на станції близько двох місяців.

Шлях полярників в Україну почався 19 квітня. Спершу вони подолали кораблем не надто прихильну цього разу протоку Дрейка, дісталися портового чилійського міста Пунта-Аренас, а вже звідти з двома пересадками (Сантьяго, Париж) летіли додому. Сльози радості, обійми та шампанське – так наших полярників і полярниць зустрічали в “Борисполі” їхні рідні, друзі та колеги.

“Варто відзначити, що зараз у Чилі жорсткий локдаун, країна закрита на в’їзд та виїзд. Тому ми дуже вдячні українським дипломатам, насамперед Віталію Цимбалюку – Тимчасовому повіреному у справах України в Республіці Чилі, які допомогли нашим полярникам швидко повернутися додому”, – відзначив очільник Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий.

Учасники експедицій виконували в Антарктиді різні завдання. Зимувальний загін 25-ї УАЕ цілий рік проводив геофізичні, метеорологічні та біологічні дослідження, робив щоденні безперервні вимірювання, підтримував роботу станції, здійснював посильний ремонт. З приїздом сезонного загону роботи з модернізації значно активізувалися, зокрема, було залито фундамент та встановлено новий потужний кран, замінено систему опалення, встановлено антену для безлімітного інтернету тощо. Сезонна команда включала також науковців, які працювали за окремими програмами досліджень.

До складу команди полярників входив і Максим Білоус. Чоловік розповідав, що дізнався про експедицію з оголошення в Інтернеті ще у 2018 році і вирішив податися на відбір кандидатів. Вперше йому не вдалося пройти відбір, проте пізніше спроба була більш вдалою і Максим став одним із 12, хто вже вкінці березня 2020 року відправився до Антарктиди. Працював там системним механіком та відповідав за тепло- та водопостачання приміщень експедиції.

Вітаємо Максима з вдалим завершенням експедиції та бажаємо легкої адаптації, міцного здоров'я та наснаги для нових звершень!

Наразі на станції “Академік Вернадський” перебуває 26-та УАЕ. В середині квітня вони прибули в Антарктиду й прийняли варту від колег з 25-ї експедиції.

За матеріалами Національного антарктичного наукового центру

Останнє редагування 05 травня 2021

Коментарі (0)

Коментарі відсутні

Залиште ваш коментар

  1. Можете коментувати як гість, але ліпше Зареєструйтесь або авторизуйтесь
Вложения (0 / 6)
Поделиться вашим местоположением