Розділ Події

В Шепетівці збирали підписи проти ядерної енергетики

Автор 05 травня 2012, 01:28

Наше місто з антиядерним туром відвідали рівненські та київські екологи та волонтери. Місія антиядерного туру - інформування населення про загрози атомної енергетики, які майже завжди приховуються та замовчуються, спростування міфу про залежність від ядерної енергетики та популяризація енергозбереження і альтернативних джерел енергії.

Під час перемовин з місцевою владою виявилось, що вони не дуже раді приїзду, навіть погрожували викликати міліцію. Однак на повідомлення, яке їм надіслали відповідно до чинного законодавства, відмови не надійшло. Тобто екологи мали усі законні підстави на проведення акції у зазначеному місці і у зазначений час. Насправді для проведення будь-яких мирних громадських акцій не потрібен дозвіл від місцевої влади, вона просто інформується про намір проведення і все. Якщо не надійшло обґрунтованої відмови у проведенні – акцію можна проводити.

Мітингувальними розмістились на площі перед музеєм Миколи Островського, прямо під його пам’ятником. З собою прихопили сонячний водонагрівач для демонстрації роботи екологічно-безпечного способу отримання енергії.

Ось що пише про це учасник акції Ілля Єременко : "Ззовні споруда музею виглядає дуже велично. Позаду неї на бетонному стовпі знаходиться паровоз. Чудова ідея для захисту експонату від розкрадання на металобрухт.

Ми одразу виставили сонячний колектор, який почав нагріватися. Паралельно з початком акції провели презентацію у міському управлінні освіти для завгоспів місцевих шкіл. На ній розповідали про сучасні екологічні технології, які ми презентували під час туру: сонячний водонагрівач та утеплення вікон. Під час акції з нами тривалий час спілкувався молодий хлопчина, особливо його зацікавило виготовлення власноруч сонячного колектора. Є в Шепетівці також і місцевий умілець – шанувальник відновлюваних джерел енергії. Зараз він працює над встановленням вітряка на одному з пагорбів поблизу міста.

У Шепетівці на акцію приходило набагато більше дітей ніж в Ізяславі. Схоже було що ми розташовані на маршруті зі школи до дому. Діти завжди беруть всі роздаткові матеріали і просять ще. Іноді вони заносять те що вже взяли і приходять за новою партією. Цікаво навіщо їм стільки матеріалів… живе втілення народної приказки «дають – бери».

Ближче до кінця акції погода почала псуватись, декілька разів пускався короткий дощ. Однак остаточно погода так і не зіпсувалась, ми згорнули виставку і відправились обідати. Після цього нас чекав переїзд до Славути."

Коментувати...
Увійти за допомогою ( Зареєструватися? )
або опублікувати як гість
Завантаження коментаря... Коментар буде оновлено через 00:00.
  • Цей коментар не опублікований.
    · 23:44 16/08/2013
    Молодець. Тільки б сил вистачило - а то ж з 7.00 до 23.00 - дуже швидко "перегориш". Просто уже нічого потім не захочеш. Треба трішки і відпочивати, а заразом і переключатись на інші справи - адже людина, крім фізичних, має ще й емоційні та духовні потреби. Бажаю успіху у бізнесі! 8)
  • Цей коментар не опублікований.
    · 22:11 16/08/2013
    [quote name="Dj Os"]Петро, то ви книжку радили? ;-)[/quote]
    На запитання чорному чи зеленому чаю надають перевагу покупці влітку, Роман відповідає: «Популярні — зелені чаї. Хоча в них і міститься кофеїн, проте його дію частково нейтралізує інша корисна речовина, що входить до складу, — танін». Так, той самий Тинин, який міститься в так "улюбленому" нами чаї.
    Треба зауважити, що навіть зараз у пресі прослизають слова про те, що наркотична речовина Тинин є "легким стимулятором", збудником ЦНС. Але це - жалюгідна напівправда, яка, як відомо, набагато страшніше чистої брехні.
    А повна правда така: Тинин є найстрашнішою наркотичною речовиною відомою людині.
    Він зводить людську істоту буквально до стану овочу, здатну орієнтуватися і поводитися неадекватно в навколишньому світі. Але робить він це дуже повільно і обережно.
  • Цей коментар не опублікований.
    · 21:20 16/08/2013
    [quote name="Dj Os"]Петро, то ви книжку радили? ;-)[/quote]
    Розчинної кави в асортименті немає.

    — Мені вона пахне гумою. Ще чув, що її виробляють з відходів нафтопродуктів, — пояснює Роман Лізанець.
  • Цей коментар не опублікований.
    · 19:30 16/08/2013
    Петро, то ви книжку радили? ;-)
  • Цей коментар не опублікований.
    · 18:45 16/08/2013
    Розчинна кава також кава…
    Процес виробництва розчинної кави принципово не є складним. Все що потрібно — це зварити звичайну каву з обсмажених і змелених бобів, а потім видалити воду з напою і отримати порошок, який після додавання води знов перетворюється на напій. Зрозуміло, що після подібних перетворень кава втрачає деякі властивості, насамперед аромат. З часів винайдення розчинної кави інженери намагаються вдосконалити технологію аби домогтися якнайбільшої схожості смаку свого продукту з натуральною кавою.
    На сьогодні існує два основних методи отримання розчинної кави — метод гарячого висушування і метод заморожування.
    метод гарячого висушування (spray-dried coffee)
    зварена і концентрована кава під тиском крізь форсунки подається у вертикальну колону, в якій циркулює дуже гаряче повітря. При цьому рідина з кави миттєво випаровується і сухі гранули падають на дно колони.
    метод заморожування (freeze-dried coffeе)
    за цим методом зварена кава подається у плоскому резервуарі у камеру з дуже низькою температурою і низьким тиском. При цьому відбувається швидке випаровування води з розчину і сухий залишок набуває характерного вигляду невеличких кристалів.
    Метод заморожування є більш складним і витратним, але дозволяє зберегти набагато більше аромату ніж гарячий метод.
    Протягом останніх років компанії почали використовувати вдосконалений процес виробництва кави. Справа в тому, що основна частка аромату, носієм якого є ефірні олії, втрачається саме під час попереднього об смаження зелених кавових бобів — сировини для виробництва розчинної кави. У простих технологіях, аромат просто втрачався, вилітав у повітря. Тепер виробники навчилися збирати і зріджувати олії що випаровується, а потім знов додавати її вже до сухого продукту. Такий процес дозволяє значно покращити смак та запах кави і ще більш наблизитись до кави натуральної. При цьому олію транспортують у замороженому стані окремо від сухої кави, яка перевозиться у великих мішках або спеціальних пластикових або картонних циліндрах «барабанах». Такий метод дає виробникам змогу значно здешевити виробництво.
  • Цей коментар не опублікований.
    · 13:51 16/08/2013
    :D кава там дійсно супер! Хлопчина молодець...приємно купувати каву)))
  • Цей коментар не опублікований.
    · 14:35 15/08/2013
    Хороша стаття,багато раз проходила повз і тепер жалкую що не спробувала кави)
    треба буде це виправити)))
  • Цей коментар не опублікований.
    · 12:32 07/05/2012
    Проомисловості у вас нема, треба ще вам відрізати електрику. Тай вимирайте собі далі з сонячними колекторами.
  • Цей коментар не опублікований.
    · 15:19 05/05/2012
    Я б здивувався якби регіониши були не проти такої акції. Саме через них на нетішинській атомній будуть добудовувати нові енергоблоки на фундаменті, який вже простояв декілька десятиліть. Їх не цікавить чим це загрожує країні, їм головне з кацапами державне бабло роздерибанить.
  • Цей коментар не опублікований.
    · 14:31 05/05/2012
    А з якої пори в Шепетівці декілька місцевих влад? :-)
  • Цей коментар не опублікований.
    · 11:35 05/05/2012
    цікаво, кого це адміністратор називає загальним поняттям "місцева влада"... чи це й взагалі немає ніякого значення, головне ж дорікнути...
  • Цей коментар не опублікований.
    · 09:38 05/05/2012
    :-) Ух ти..цікаво так...сама б подивилася на ці штуки) Молодці! Це ж набагато дешевше і екологічно безпечно. У моєї знайомої на будинку такий нагрівач води...вистачає на усі потреби. Ні копійки не платять за гарячу воду і тепло + вода з власного колодязя.
0
репостів
0
репостів