Розділ Освіта

Шепетівська школярка виростила "найоригінальніший кристал" України

Автор Дата18 червня 2021

Днями визначали переможців Всеукраїнського конкурсу юних дослідників «Кристали» імені Євгена Гладишевського, який відбувся вже удванадцяте. Зважаючи на карантинні обмеження, подію провели в онлайн-форматі. Цьогоріч вона об’єднала понад 3000 юних дослідників з усіх регіонів України, в тому числі з Хмельниччини.

До участі у конкурсі долучилися школярі середньої та старшої вікової категорії. Науковці віком 6–12 років вирощували кристали з лимонної кислоти, а учні 13–18 років готували тези наукових досліджень на тему «Кристали – диво природи».

Школярі вирощували кристали, досліджували їх за допомогою підручного та спеціального приладдя, експериментували з формами й кольорами, а також аналізували рідкісні природні процеси, внаслідок яких утворюються різні кристали – від справжніх алмазів до «крижаних квітів».

Нещодавно журі визначило переможців серед 428 учасників середньої вікової категорії, оцінюючи їхні кристали лимонної кислоти. Перемогу у номінації «Найоригінальніший кристал» здобула робота Ксенії Окорської, учениці НВК №»3.

Центр ПРПП