Розділ Освіта

Шепетівчани взяли участь у військово-патріотичній грі "Карпатський щит"

Військово-патріотичну гру «Карпатський щит» організували в селі Негровець Хустського району. Учасників під час триденного походу навчали військового вишколу, захоплювати ворожі штаби, надавати домедичну допомогу. За словами організатора Івана Гавриля, це перша така гра на Закарпатті.

Нападати та оборонятися навчають під час гри "Карпатський щит". Участь беруть вихованці військово-патріотичних гуртків.

"Мені це подобається. Я люблю спорт і змагатися, — розповів учасник гри Михайло Куцина. — Нас навчають, як правильно стріляти, спостерігати за людьми з бінокля, користуватися рацією. Водять нас ліс та розказують, як там воювати".

Єдиною командою не із Закарпаття були учні військового ліцею з міста Шепетівка. Поліна Янчевська, також учасниця гри, розповіла: все було на вищому рівні:

"В першу чергу – це, напевно, атмосфера, адже тут дуже гарні краєвиди. Також це загартовує дух, готує морально та фізично".

Євген Поліщук — з Шепетівки, представляє команду "Несамовиті орли". Каже: гра їх згуртувала:

"Стріляли, топографію вивчали, воно все разом сподобалося".

Спочатку учасникам пояснювали, як правильно стріляти, кидати гранату, спостерігати за допомогою бінокля, тільки після того переходили до практичних занять. Інструктор Ігор Шимосюк розповів: ті, хто був більш досвідчений, відвідував такі табори, були як помічники.

"Тим, хто перший раз, розповіли базові речі, перші кроки, які має знати військовий: як переміщатися, бути непоміченим. Коли є ця форма, яку вони одягають, то відчувають військовий дух. Навіть не збираючись йти в армію, завдяки цій грі, вони можуть її добре зрозуміти", — пояснив інструктор.

У грі "Карпатський щит" були близько 60-ти учасників, — розповів організатор Іван Гавриль.

"До нас долучилися учасники з селищ Королево, Буштино, з села Репинне на Міжгірщині, є гості з Хмельниччини, ну і наша команда з села Негровець, — розповів він. — Гра подібного плану проводиться вперше, що вона є і грою, і вишколом. Вона подібна до всеукраїнської військово-патріотичної гри «Вояцький дух». Більшість елементів взяли з цієї гри і адаптували під наш колорит, нашу місцевість та наші умови".

Іван Гавриль сказав: гру "Карпатський щит" планують проводити на Закарпатті щороку та запрошувати учасників з різних областей.

Відео

Коментарі (0)

Коментарі відсутні

Залиште ваш коментар

  1. Можете коментувати як гість, але ліпше Зареєструйтесь або авторизуйтесь
Вложения (0 / 6)
Поделиться вашим местоположением