Нападати та оборонятися навчають під час гри "Карпатський щит". Участь беруть вихованці військово-патріотичних гуртків.
"Мені це подобається. Я люблю спорт і змагатися, — розповів учасник гри Михайло Куцина. — Нас навчають, як правильно стріляти, спостерігати за людьми з бінокля, користуватися рацією. Водять нас ліс та розказують, як там воювати".
Єдиною командою не із Закарпаття були учні військового ліцею з міста Шепетівка. Поліна Янчевська, також учасниця гри, розповіла: все було на вищому рівні:
"В першу чергу – це, напевно, атмосфера, адже тут дуже гарні краєвиди. Також це загартовує дух, готує морально та фізично".
Євген Поліщук — з Шепетівки, представляє команду "Несамовиті орли". Каже: гра їх згуртувала:
"Стріляли, топографію вивчали, воно все разом сподобалося".
Спочатку учасникам пояснювали, як правильно стріляти, кидати гранату, спостерігати за допомогою бінокля, тільки після того переходили до практичних занять. Інструктор Ігор Шимосюк розповів: ті, хто був більш досвідчений, відвідував такі табори, були як помічники.
"Тим, хто перший раз, розповіли базові речі, перші кроки, які має знати військовий: як переміщатися, бути непоміченим. Коли є ця форма, яку вони одягають, то відчувають військовий дух. Навіть не збираючись йти в армію, завдяки цій грі, вони можуть її добре зрозуміти", — пояснив інструктор.
У грі "Карпатський щит" були близько 60-ти учасників, — розповів організатор Іван Гавриль.
"До нас долучилися учасники з селищ Королево, Буштино, з села Репинне на Міжгірщині, є гості з Хмельниччини, ну і наша команда з села Негровець, — розповів він. — Гра подібного плану проводиться вперше, що вона є і грою, і вишколом. Вона подібна до всеукраїнської військово-патріотичної гри «Вояцький дух». Більшість елементів взяли з цієї гри і адаптували під наш колорит, нашу місцевість та наші умови".
Іван Гавриль сказав: гру "Карпатський щит" планують проводити на Закарпатті щороку та запрошувати учасників з різних областей.