Організаторами заходу виступили Міністерство освіти і науки України, Національна академія педагогічних наук України, Інститут проблем виховання НАПН України.
Метою круглого столу став аналіз сучасного стану позашкільної освіти як соціального інституту, який вирішує найбільш важливі завдання освіти і виховання дітей та молоді, а також пошук ефективних шляхів розвитку позашкілля в умовах реформування освітньої галузі України.
До участі в роботі круглого столу були запрошені директори позашкільних навчальних закладів різних напрямів для обміну досвідом роботи з вирішення актуальних проблем позашкілля. Серед запрошених – Манійчук Т.Л., директор Шепетівського міського центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді, яка презентувала результати науково-методичної співпраці з лабораторією діяльності позашкільних закладів Інституту проблем виховання Національної академії педагогічних наук України з питання «Формування екологічної культури і активної екологічної позиції особистості в умовах позашкільного навчального закладу». Також, відповідно до затвердженої програми науково-методичної співпраці, в закладі підготовлені методичні посібники та навчальні програми, які презентувала під час виставки науково-методичної літератури Філюк О.В., заступник директора з навчально-виховної роботи ЦЕНТУМ.
Учасники круглого столу відзначили, що у складних умовах розвитку країни, відродження української нації, реформування соціально-економічної сфери позашкільна освіта має вагоме значення, є одним із найбільш важливих інститутів виховання і соціалізації учнівської молоді, створює умови для формування національної ідентичності, соціального розвитку, творчої самореалізації дітей, сприяє їхній соціальній захищеності та професійній орієнтації, профілактиці негативних проявів у молодіжному середовищі.