Вівторок, 17 травня 2016 20:29

Відбулось обговорення використання батьківських коштів у освітніх закладах

16 травня у великій залі виконавчого комітету Шепетівської міської ради відбувся круглий стіл присвячений питанню використання благодійних внесків у навчальних закладах міста. На захід зібралися представники громадський організацій, члени батьківських комітетів, директори та працівники шкіл та дошкільних навчальних закладів, представники органів влади. Про деталі зустрічі повідомила прес служба міської ради.

Реклама: Серед м'яких меблів крісло мішок зараз почали набирати популярність. Крісла-мішки або безкаркасні меблі придумали в 60-х роках минулого століття. Назва говорить сама за себе - крісло-мішок являє собою чохол, наповнений тим чи іншим наповнювачем. Фактично, це мішки, які стають м'якими кріслами тільки завдяки чохлу, який викроєний особливим чином і правильно підібраному наповнювача.  Замовляйте їх на pufic.com.ua.

Освітяни скаржилися на відсутність коштів, деякі батьки розповідали про побори, а директори шкіл та садочків запевняли, що саме у їхніх закладах з прозорістю «батьківських» коштів усе гаразд.

«Думаю, ні для кого не секрет, що батьки виділяють кошти на школи чи дитячі садки.  Складається так, що батьки, які піднімають тему фінансових витрат, стають білими воронами на фоні тих, хто мовчить. Благодійні внески доводиться здавати на все: канцтовари, миючі засобі, постіль, меблі, оргтехніку, тощо. І не всюди батьки отримують звіти про витрачені кошти. А там, де немає відповіді, виникають запитання і сумніви» — зауважив один із активістів.

За словами директорів навчальних закладів офіційно кошти збирають батьківські комітети. І вони вирішують куди їх витратити і що купити. Батьківські комітети інформують батьків на що збирають і якщо останні не хочуть здавати на щось, то це їхнє право! – наголошували педагоги.


Директор школи-гімназії Надія Качоровська зазначила, що кожен директор школи спільно з головою батьківського комітету щорічно звітує перед батьківською громадськістю про використання отриманих від батьків коштів. Окрім того, дана інформація висвітлюється на сайті навчального закладу.


Під час круглого столу директори виразили впевненість, що більшість батьків будуть проти внесення благодійних коштів на розрахунковий рахунок закладу, оскільки банки беруть чималу комісію. А без допомоги батьків навчальні заклади на сьогодні не в змозі повноцінно існувати, оскільки держава не повністю фінансує освітянську галузь.


Наприкінці присутні, підсумували, що на сьогоднішній день від батьківських благодійних внесків відмовитися не можливо. Прозорість обігу коштів можуть здійснювати через благодійні фонди, благодійні рахунки. Директорам шкіл та дитячих садочків це питання було запропоновано винести на обговорення та вирішити, як буде здійснюватися оплата. Звітність щодо використання коштів публікувати на сайтах навчальних закладів.

Фотозвіт із засідання

Відео

Останнє редагування Середа, 29 квітня 2020 01:05
Адміністратор

Адміністратор сайту Шепетівки

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Коментарі (0)

Коментарі відсутні

Залиште ваш коментар

  1. Можете коментувати як гість, але ліпше Зареєструйтесь або авторизуйтесь
Вложения (0 / 6)
Поделиться вашим местоположением
No Internet Connection