Головну відзнаку «Зірковий вчитель» отримав Василь Власюк, учитель української мови, української літератури та зарубіжної літератури з Перемишельської гімназії Улашанівської сільської ради Шепетівського району. Свою нагороду він отримав як учитель, який попри труднощі та виклики війни, продовжує вести учнів уперед і надихає їх на досягнення великих цілей.
«Скажу відверто, я мріяв про інше життя. Журналістський запал вирував у моїй душі. Ще, як не дивно, зачаровувала залізниця. Однак доля розпорядилася інакше — я став вчителем. Якось моя учениця запитала мене: “Ким ви мріяли стати в юності?”. Я розповів дітям про свої мрії. Дівчинка слухала й потім щиро сказала: «Добре, що ви не стали кимось іншим, бо на ваших уроках дуже цікаво!» — розповідає про себе педагог.
Василь Власюк працює вчителем уже 35 років. За цей час він навчив не одне покоління учнів, які досягали високих результатів на олімпіадах і конкурсах, успішно здавали випускні іспити та ставали студентами найкращих коледжів й університетів країни. Протягом 5 років він очолює методичну спільноту філологів своєї громади, а торік став організатором й одним із засновників Всеукраїнського краєзнавчого конкурсу «От де, люде, наша слава, слава України!».
«Моя історія — це про те, що можна виконувати почесну місію педагога понад 30 років та не вигоріти. Продовжувати запалювати та надихати. Бути щасливим від того, що ти вчитель», — зауважує пан Василь.
Окрім відзнаки, вчитель отримав грошовий приз на реалізацію своєї мрії — 25 000 гривень.
Також перемогу в одній із номінацій здобула вчителька хімії, підприємництва і фінансової грамотності, природничих наук ліцею №3 імені Артема Мазура міста Хмельницький Наталія Зима. За впровадження інноваційних підходів на уроках її відзначили в категорії «Інноваційний учитель» із нагородою в розмірі 10 000 гривень.
«За 24 роки вчителювання мої підходи змінились суттєво: від класичного "радянського" способу до неоанархічного (я вважаю, що кожен вчитель сам визначає межі своєї свободи). У мене є 8 клас, у якому шалений темп уроку — робота на спільній дошці, інтерактивні вправи в смартфоні. У 7 класі важливий емоційний "криголам" на уроці, цікавий дослід і можливість висловити свою думку. У 10-му — виконати завдання за допомогою ШІ та знайти усі помилки й неточності», — ділиться своїми підходами на занятті пані Наталія.
Загалом у 2025 році заявки для участі в премії «Ранкові зорі» надіслали 1767 вчителів з усієї країни. З них члени журі — відомі вчителі та діячі в галузі освіті — обрали 50 півфіналістів, які мали шанс виступити зі своїми історіями та поділитися секретами успіху під час прямого ефіру 27 березня.
Організатором премії стало видавництво навчальної «Ранок». Його генеральний директор Віктор Круглов подякував усім викладачам за професіоналізм та любов до своєї справи.
«Ранкові зорі» — це щорічна премія для вчителів з усієї України, мета якої — відзначення педагогів, що попри війну та інші труднощі часу продовжують професійно виконувати свій обов’язок, мають визначні досягнення та сумлінно навчають нові покоління українців. Її заснувало торік видавництво «Ранок». Цього року премія проходить вдруге, а її призовий фонд був збільшений до 150 000 гривень.