“У нас стоїть важливе питання виходу всіх дітей в офлайн навчання з 2 вересня поточного року. Згідно із вимогами, які напрацьовані ДСНС України спільно з Міністерством освіти, є певні вимоги до приміщень. Наше завдання: створення захищеного простору шляхом укріплення приміщень, зведення модульних захисних споруд, або введення додаткових змін навчання в закладах освіти. Адже ми маємо забезпечити відповідні умови для виходу всіх дітей з онлайн навчання. Має бути виключно очна форма навчання у всіх школах області. Всі разом наполегливо попрацюємо над цим питанням,”- сказав очільник області.
В ході спілкування присутні заслухали доповіді керівників громад щодо певних шкіл, які у 2023/2024 навчальному році провадили освітній процес у форматі онлайн через відсутність споруд цивільного захисту та найпростіших укриттів. Та спільно обговорили про вирішення проблемних питань.
“Наша мета – якісні та безпечні умови для офлайн навчання усіх школярів. Маємо оперативно вирішити питання облаштування безпечного простору у закладах освіти,” – завершуючи нараду наголосив Сергій Тюрін.
Нагадаємо, що у липні Сергій Тюрін доручив обласному департаменту освіти та науки та районній владі привести у відповідність шкільні укриття. Згідно розпорядження керівника області, укриття мають бути забезпечені водопостачанням та водовідведенням, каналізацією, електропостачанням, підключенням до інтернету. Також у них повинні бути обладнані пункти надання медичної допомоги з необхідним інвентарем і ліками.
Крім цього, влада на місцях спільно з освітянами відповідають за забезпечення сталого функціонування енергетичних систем (опалення, освітлення, водовідведення/підведення тощо) закладів освіти в умовах віялових відключень або повного блекауту. Іще закладам освіти області варто запастися резервними та автономними джерелами енергопостачання.
Освітній процес у тій чи іншій школі відбуватиметься за умови позитивного акта оцінки стану готовності захисної споруди цивільного захисту.