"Щодо початку нового навчального року: хочу повідомити усім батькам, усім школярам, студентам, що 1 вересня навчальний процес в Україні буде відновлено в режимі офлайн. І всі діти, студенти, учні мають піти до шкіл, університетів, коледжів, закладів професійно-технічної освіти. Тобто, я закликаю наших дітей готуватися до офлайн-процесу в українській освіті." - розповів заступник міністра.
Що стосується закладів біля лінії фронту та у зоні бойових дій, то від безпекової ситуації країни залежатиме чи відбуватиметься там навчальний процес.
Наразі МОН проводить аудит укриттів, які можуть бути використані для школярів:
"Проводимо аудит усіх місць, де можна ховати дітей. Буде проведено роботу, яка стосуватиметься як мінімум найпростіших укриттів у школах, їх матеріально-технічного забезпечення – там є відповідні вимоги щодо наявності води, аптечок тощо. Ми маємо в Україні такі школи, де є бомбосховища. Окремо, якщо поруч зі школою є бомбосховища, мають бути розроблені спеціалізовані шляхи евакуації, вони мають бути затверджені ДСНС. Ця робота проводиться дуже активно." - зазначив Вітренко.
Раніше Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет повідомляв, що станом на 2 червня 2022 року майже 5 тис. шкіл завершили освітній процес. Майже 1 млн 650 тис. дітей закінчили 2021-2022 навчальний рік. Кількість тимчасово внутрішньо переміщених дітей, які долучилися до навчання з інших областей, сягає понад 79 тис. осіб.
Що стосується садочків, то у 20-ти областях України вони продовжують роботу з вихованцями. 3 тис. закладів дошкільної освіти використовують елементи дистанційного навчання в роботі з вихованцями і батьками.
Понад 1 тис. 200 садочків працюють у звичному форматі, понад 1 тис. 270 закладів створили чергові робочі групи, а понад 130 садочків працюють у змішаному форматі. Майже 4 тис. 800 внутрішньо переміщених дітей навчаються у закладах дошкільної освіти.
На початок червня 184 заклади освіти повністю зруйновані окупантами, пошкоджено понад 1900.
За інофрмацією МОН України