Церковників та освітян міста залучають до протидії поліомієліту

Автор 13 січня 2022, 17:28

Кілька місяців тому в Рівненській області був зареєстрований випадок інфікування поліомієлітом невакцинованої півторарічної дитини. Тож роз'яснювальні роботи щодо небезпеки цього захворювання проводяться наразі на всіх рівнях. Сьогодні ж з ініціативи заступниці міського голови Галини Безкоровайної у приміщенні Шепетівської міської ради було проведено зустріч із лікарями міста Віталієм Градомським, Мариною Котенко, Андрієм Нечипоруком та Володимиром Костюком, які ще раз наголосили на небезпечності поліомієліту.

Запрошеними на захід були представники управління освіти міста та представники 18-ти різних релігійних конфесій. У ході зустрічі лікарі виявили ініціативу та запропонували, за бажанням, зустрітися із парафіянами для проведення роз'яснювальних лекцій.

Що таке поліомієліт і як він передається?

Поліомієліт (поліо) — гостра інфекційна хвороба, яка спричиняє інвалідність і є небезпечною для життя. Її зумовлює поліовірус. Поліовірус передається від людини до людини через фекалії та слину, найчастіше — через брудні руки, інфіковану їжу, воду, — та розмножується в кишківнику. Поліовірус також може залишатися на іграшках та побутових речах, які контактували зі слиною та калом інфікованих людей.

Хворіють на поліомієліт невакциновані діти й дорослі, та найбільший ризик мають малюки віком до п’яти років, тому вакцина від поліо — у числі тих, які діти отримують у перші місяці життя відповідно до Національного календаря щеплень.

Дикий поліовірус має три штами (тип 1, тип 2 і тип 3). Вважається, що поліовірус другого типу був ліквідований в 1999 році, а нових випадків захворювань від дикого поліовірусу третього типу не фіксували з часу останнього зареєстрованого випадку в Нігерії в листопаді 2012 року.

Симптоми поліомієліту

Від моменту зараження до появи перших симптомів поліомієліту минає від 2 до 35 діб. Інфікована людина може поширювати вірус одразу після появи симптомів та ще протягом двох тижнів. Проте й ті, хто має безсимптомний перебіг хвороби, так само можуть інфікувати інших.

У частини інфікованих хвороба минає безсимптомно. Приблизно у 25 % випадків інфікування поліо людина впродовж кількох днів має грипоподібні симптоми: лихоманку, втому, нудоту, біль у горлі та животі, головний біль. Проте в частини людей із поліовірусною інфекцією розвиваються інші, більш серйозні, симптоми, які можуть свідчити про ураження поліовірусом головного та спинного мозку:

  • відчуття поколювання в ногах;
  • запалення оболонок спинного або головного мозку (цей симптом має приблизно 1 з 25 людей із поліо);
  • неможливість рухати частинами тіла (повний або частковий параліч);
  • слабкість у руках, ногах або одразу в усіх кінцівках (спостерігається приблизно в 1 з 200 людей із поліовірусною інфекцією).

Уражені хворобою нерви і м’язи не відновлюються. Бережіть себе та будьте здорові!

За матеріалами ШМР та МОЗ України.

Останнє редагування 13 січня 2022, 17:37
0
репостів
0
репостів