Україна очікує поставку вакцин від COVID-19 з Індії, Китаю та відкриває пункти щеплень

Автор 22 березня 2021, 12:08
Україна очікує поставку вакцин від COVID-19 з Індії, Китаю та відкриває пункти щеплень Фото ua.depositphotos.com

Від сьогодні в Україні розпочинається чергова ланка другого етапу вакцинації – імунізація сімейних лікарів та відкриття стаціонарних пунктів щеплень. Згодом доєднаються працівники соціальної сфери, системи громадського здоров’я, а також люди, старші за 80 років, які записалися в чергу через додаток Дія або через сімейних лікарів. Про це на брифінгу заявив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.  

Одночасно, за словами міністра, триватиме вакцинація тих категорій громадян, які мають отримати щеплення на першому етапі – це медики, залучені до боротьби з COVID-19, і військові в зоні ООС. Також Максим Степанов повідомив, що до мобільних бригад, які наразі організовують вакцинацію, додається 565 стаціонарних пунктів щеплень. Всього в рамках другого етапу їх кількість буде збільшена до 2500. Вони розпочнуть свою роботу в разі надходження нових вакцин.

«Загалом протягом другого етапу вакцинації ми плануємо охопити максимальну кількість працівників первинної медичної допомоги, системи громадського здоров’я та соціальної сфери. 

Важливо розуміти, що етапи вакцинації, згідно з Дорожньою картою, можуть реалізовуватись одночасно. Алгоритми достатньо гнучкі. На практиці це означає, що розгортання другого етапу можливе з одночасним функціонуванням першого, що ми й зробили. Саме для цього розробили вакцинальну кампанію на двох платформах – мобільні бригади та стаціонарні пункти щеплень», – наголосив міністр. 

За словами Максима Степанова, станом на ранок 22 березня вакцинація перетнула позначку в 100 000 і досягла цифри в 111 025 щеплень.

Декількома днями раніше, міністр також повідомив, що 1,5 мільйони доз AstraZeneca (Covishield) очікують на відправлення в Україну від індійського Serum Institute. Зареєстрована в Україні та очікується також вакцина CoronaVac від виробника Sinovac Biotech.

«Sinovac Biotech є найбільшою китайською компанією з виробництва вакцин і визнаним світовим авторитетом у виробництві імунобіологічних препаратів. Вона щорічно виготовляє 300–500 млн доз вакцин високої якості й постачає їх за контрактами в 34 країни світу», – зазначив Максим Степанов.

Очільник МОЗ також поінформував, що керівництво фонду UNICEF, зустріч із яким відбулася напередодні, запевнило в тому, що до кінця березня – початку квітня в рамках міжнародної ініціативи COVAX Україна отримає партію в 570 тис. доз вакцини AstraZeneca, а до кінця травня – ще 1,1 млн доз.

Окрім цього, за попередніми домовленостями очікується постачання вже законтрактованої американської вакцини NovaVax та індійської від Bharat Biotech.

«Обидві вакцини на всіх етапах клінічних досліджень показали дуже високі результати. Доведена ефективність NovaVax склала 89,3%, а Covaxin від Bharat Biotech досягла показника в 81%, – сказав  Максим Степанов. – У такий спосіб наша стратегія, яка направлена на забезпечення вакцинами всіх охочих протягом цього календарного року, вже виконується, а мета – досягнення колективного імунітету в 60% вакцинованих є абсолютно досяжною».

За матеріалами пресслужби МОЗ України

0
репостів
0
репостів