Уряд запровадив «карантин вихідного дня» до кінця місяця. Джерела у МОЗ кажуть, що він буде тривати до кінця року

Автор 11 листопада 2020, 16:45

Кабмін ухвалив сьогодні рішення про "карантин вихідного дня". Він почне діяти з 14 листопада та попередньо триватиме до 30 листопада. Джерела у МОЗ кажуть, що є вже рішення про пролонгацію його до 31 грудня, але його ще не оформили постановою. 

 Про це із посиланням на джерела у Міністерстві охорони здоров'я передає Українська правда.

"Карантин вихідного дня буде з 00 годин суботи до 00 годин понеділка. Термін, як і весь карантин, поки до 31 грудня", - йдеться у повідомленні. 

Нові обмеження стосуватимуться роботи закладів з вечора п'ятниці по ранок понеділка. Карантин вихідного передбачає, що сім'я не буде відвідувати заклади на вихідних, а проведе ці дні вдома.

Отже, у вихідні дні до обмежень, що передбачені у будні дні, додатково буде заборонено:

  • приймання відвідувачів закладами громадського харчування;
  • приймання відвідувачів у торговельно-розважальних центрах;
  • приймання відвідувачів в інших закладах розважальної діяльності;
  • приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері торговельного і побутового обслуговування населення;
  • діяльність закладів культури і проведення культурних масових заходів, окрім роботи суб’єктів господарювання, пов’язаної з виробництвом аудіовізуальних творів, зокрема здійснення кіно- та відеозйомки, за умови обмеження доступу до місця зйомки;
  • діяльність спортивних залів, фітнес-центрів, басейнів.

Працюватимуть:

  • заклади торгівлі продуктами харчування в магазинах, 60% торговельної площі яких призначені для торгівлі продуктами харчування, пальним, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, ветеринарними препаратами, кормами;
  • фінансові установи, суб'єкти господарювання, що надають фінансові послуги, здійснюють інкасацію та перевезення валютних цінностей,
  • оператори поштового зв’язку
  • заклади медичної практики
  • ветеринарної практики
  • автозаправні комплекси (без зон харчування)
  • заклади з технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів.

Разом з цим Кабінет міністрів ухвалив рішення про відмову від адаптивного карантину

"Ми пропонуємо відмовитися від адаптивного карантину та перейти на загальнодержавний карантин з обмеженнями, які діють в попередньому варіанті карантину на територіях з помаранчевим рівнем епіднебезпеки, для всіх територій", - сказав міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

За його словами, на території країни в період дії карантину буде заборонено проведення всіх масових культурних, концертних, соціальних, релігійних, рекламних заходів за участю більш як 20 осіб; діяльність театрів та кінотеатрів, заповненістю кінозалів або залів понад 50% місць; діяльність музеїв, які не забезпечують можливість обмежити кількість відвідувачів у залі з розрахунку одна особа на 20 кв.м.

Також буде заборонено здійснення регулярних та нерегулярних перевезень пасажирів, автомобільним транспортом, зокрема перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах у режимі маршрутного таксі, в електричному, залізничному транспорті, у міському, приміському, міжміському, внутрішньообласному та міжобласному сполученні в кількості більше, ніж кількість місць для сидіння, що передбачено технічною характеристикою.

Крім того, запроваджується повна заборона на проведення дискотек, роботу розважальних закладів, нічних клубів.

Робота закладів громадського харчування, ресторанів, кафе забороняється з 22:00 до 07:00, крім замовлень на виніс та адресної доставки. Так що ті хто хоче замовити суши київ, може не переживати.

Забороняється розміщення відвідувачів у закладах громадського харчування на відстані менше 2 метрів між місцями для сидіння та більше 4 осіб за одним столом без урахування дітей віком до 18 років за умови, що відвідувачі заходять до закладу і пересуваються по ньому у масці; діяльність суб'єктів господарювання, які обслуговують відвідувачів, у яких не нанесено маркування для перебування в черзі з дотриманням дистанції між клієнтами не менше, ніж 1,5 метра.

Крім того, заборонено відвідування закладів освіти здобувачами освіти групами кількістю понад 20 осіб, крім закладів дошкільної, загальної, середньої, позашкільної, спеціалізованої мистецької освіти; відвідування закладів дошкільної, загальної, середньої, позашкільної, спортивної, спеціалізованої мистецької освіти у разі, коли на самоізоляції більше, ніж 50% здобувачів освіти та персоналу тощо.

Економіка України не витримає повного локдауну, тому Уряд та Міністерство охорони здоров’я разом з епідеміологами, аналітиками, представниками бізнесу розробили збалансований варіант додаткових карантинних обмежень. Про це зазначив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час чергового засідання Кабінету Міністрів України 11 листопада.

«Розумію, що нові обмеження неприємні та болісні для багатьох представників бізнес-спільноти, що зайняті у ресторанній, розважальній та культурній сферах. Уряд готовий підставити плече, аби підтримати наших підприємців під час посиленого карантину вихідного дня», — наголосив Прем’єр-міністр.

За словами Дениса Шмигаля, повною мірою відновляться та розширяться наступні програми підтримки:

  • компенсація частини зарплат робітників у зв’язку з простоєм;
  • програма портфельних гарантій, яка має запрацювати найближчим часом (до 80% кредиту буде покриватися державою);
  • можливість застосування механізму визнання «карантину вихідного дня» форс-мажорною обставиною, що ми зараз обговорюємо з Торговельно-промисловою палатою;
  • продовження реалізації програми доступних кредитів «5-7-9», яка дає змогу отримати кредитні канікули для бізнесу. Мова йде про рефінансування існуючих позик фактично під 0%.

Прем’єр-міністр зауважив, що через експонентне зростання в Україні кількості захворілих на COVID-19 суттєво збільшується навантаження на лікарні та українських лікарів.

«Ковід може призупинити наша відповідальність у дотриманні протиепідемічних заходів: дистанція, носіння маски, використання антисептиків. Якщо захворів член вашої родини, залишайтесь на самоізоляції. Держава сплачуватиме за лікарняний», — підкреслив очільник Уряду.

Міністр інфраструктури Владислав Криклій пояснив, як працюватиме пасажирський транспорт в Україні в умовах загальнодержавного карантину та карантину вихідного дня. Про це він написав у своєму телеграм-каналі за підсумками засідання Уряду сьогодні, 11 листопада.

“Автотранспорт, у тому числі маршрутні таксі, тролейбуси, трамваї та залізниця перевозитимуть пасажирів у кількості місць для сидіння. Це стосується міського, приміського, міжміського, внутрішньообласного та міжобласного сполучення. Внутрішні авіаперевезення здійснюватимуться без обмежень. А під час авіаподорожей за кордон перевіряйте умови в'їзду/виїзду, встановлені для українських громадян країною, куди прямує пасажир”, - прокоментував ситуацію Владислав Криклій.

Разом з тим, за словами Міністра, на час карантину вихідного дня робота громадського транспорту не зупинятиметься.

Останнє редагування 11 листопада 2020, 20:44
0
репостів
0
репостів