Нових підтверджених інфікованих шепетівчан немає, але є підозрювані

Автор 02 квітня 2020, 18:29

Сьогодні відбувся онлайн-брифінг в Хмельницькій облдержадміністрації, де заступниця голови ОДА Оксана Ситницька повідомила про ситуацію з коронавірусом COVID-19 в Шепетівці.

З її слів, двох осіб з Шепетівки, які були контактні з пацієнтом, котрий наразі перебуває в Шепетівській центральній районній лікарні з діагнозом COVID-19, доправили вчора до Хмельницької інфекційної лікарні. 

«На той момент вони ще не мали підтвердження чи спростування захворювання на COVID-19. Результатів досліджень відібраних біоматеріалів поки очікуємо. На відміну від чоловіка, який має підтверджений діагноз, але не підлягає транспортуванню з Шепетівки, вони були в транспортабельному стані. Тому їх і перевезли до Хмельницької інфекційної лікарні»

Щодо можливого інфікування медиків, які мали безпосередній контакт з хворим, Оксана Ситницька сказала наступне:

«Лікар, який першим оглядав пацієнта, коли той звернувся за медичною допомогою, не був в захисному костюмі. Але мав на собі маску та окуляри. Відповідно, цьому лікареві довелося піти на самоізоляцію. Щодо інших медиків – вони були в захисних костюмах. Загалом, на самоізоляцію пішло троє медиків: завідувач інфекційного відділення та два лікарі, які спілкувалися з хворим. Ми знаємо зі світової практики, що лікарі, які працюють з пацієнтами з COVID-19, часто задля безпеки не виходять з установ для того, щоб не ризикувати. Тому було прийняте саме таке рішення. Разом з тим їх усіх лабораторно перевіряють на коронавірус, щоб мати об’єктивну оцінку про ситуацію»

Вона також додає, що наразі вже опрацьоване коло контактних з хворим на Covid-19 осіб, які мають самоізолюватися. Загалом, за словами Оксани Ситницької, додатково встановлено 24 контактні особи. Дослідження на коронавірус, якщо в них немає симптомів, їм не проводитимуть. А медикам, які контактували з хворим, роблять дослідження на коронавірус за допомогою точних ПЛР-тестів.

Нагадаємо, станом на 14.00 наразі на Хмельниччині є сім осіб, які мають підтверджений діагноз захворювання COVID-19. Ще семеро мають ознаки хвороби, наразі їм поставлена підозра на коронавірус. Результатів дослідження біоматеріалів очікують.

0
репостів
0
репостів