Епідситуація на Хмельниччині покращується, але зареєстровано летальний випадок

Автор 03 березня 2025, 20:50

За інформацією головного державного санітарного лікаря Хмельницької області Миколи Габрикевича, на 9 тижні (за період з 24 лютого до 2 березня 2025 року) епідситуація на Хмельниччині не надто, але покращилась. Однак, збільшилася кількість госпіталізованих, що може свідчити про ускладнення хвороби.

Зокрема, з ознаками ГРВІ та грипу до лікувально-профілактичних закладів області звернулися 10484 особи. Це на 251 менше, ніж тижнем раніше. Госпіталізували 478 осіб.

У Кам’янець-Подільському районі зареєстровано 2026 хворих, у Шепетівському районі — 2727, у Хмельницькому районі — 5731.

Протягом минулого тижня серед дітей до 17 років зафіксовано 4853 випадки захворювання, що становить 46,3% від загальної кількості хворих. Таким чином, кількість дітей, котрі захворіли, стала меншою на 1200 осіб або на 10 %.

Тому Микола Габрикевич вважає правильним та вчасним рішення про переведення школярів Хмельниччини на дистанційну форму навчання. Як і раніше, найбільше хворіють діти від 5 до 14 років.

Інтенсивний показник захворюваності на грип та ГРВІ, включно з COVID-19, становив 855,4 на 100 тисяч населення. Епідемічний поріг для Хмельницької області перевищено на 34,6 %.

На жаль, минулого тижня знову зареєстровано летальний випадок, спричинений грипом типу А. 65-річний чоловік мешкав у Хмельницькій ОТГ, не був щеплений проти грипу та мав низку важких супутніх захворювань.

Нагадаємо, що на окремих територіях, дистанційне навчання у школах Хмельниччини було продовжене ще на тиждень — до 7 березня включно. Таке рішення 28 лютого було ухвалене на позачерговому засіданні обласної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Мова йде про Волочиську, Ізяславську, Кам’янець-Подільську, Нетішинську, Славутську, Хмельницьку та Шепетівську громади. Водночас, міські, селищні та сільські голови інших територіальних громад мали самостійно визначити форму організації освітнього процесу в межах своїх громад.

Варто підкреслити, що дистанційне навчання, у зв’язку з погіршенням епідситуації, у масштабах всієї області розпочалося з 20 лютого.

Микола Габрикевич радить не нехтувати власною безпекою та дотримуватися протиепідемічних заходів. А при погіршенні самопочуття — звертатися за допомогою до сімейного лікаря чи найближчої амбулаторії.

Проте, найбільш дієвим методом профілактики ГРВІ є щеплення. До того ж, робити його можна упродовж всього епідсезону, в тому числі — і при підвищенні рівня захворюваності на респіраторні інфекції.

Коментувати...
Увійти за допомогою ( Зареєструватися? )
або опублікувати як гість
Завантаження коментаря... Коментар буде оновлено через 00:00.

Будьте першим, хто залишить коментар.

0
репостів
0
репостів