У Кам’янець-Подільському районі зареєстровано 1878 хворих, у Шепетівському районі — 2543 хворих, у Хмельницькому районі — 6177 хворих.
Як і минулого тижня, 62,5 % усіх зареєстрованих у Хмельницькій області випадків становлять діти, віком до 17 років. Це 6625 осіб. Найбільше хворіють діти у віковій категорії від 5 до 14 років.
Протягом 7 тижня на Хмельниччині лабораторно підтверджено 4 випадки COVID-19, 12 — грипу А та 38 — грипу В. До лікувальних закладів з грипом та ГРВІ госпіталізовано 326 осіб.
Інтенсивний показник захворюваності на грип та ГРВІ, включно з COVID-19, становив 864,7 на 100 тисяч населення. Епідемічний поріг для Хмельницької області перевищено на 36 %.
За 7 тиждень найбільший рівень захворюваності серед дітей зафіксовано у віковій категорії від 5 до 14 років — 63,7%. Зокрема, найвища захворюваність серед учнів організованих колективів було зафіксовано у місті Хмельницький — 71,1% від усіх захворілих дітей.
У поточному епідсезоні грипу та ГРВІ у Хмельницькій області захворюваність на грип та ГРВІ, в основному, спричинена циркуляцією вірусів грипу А, В, РС-вірусом та риновірусом.
На основі зазначених даних, головний державний санітарний лікар Хмельницької області Микола Габрикевич рекомендував органам місцевого самоврядування і Департаменту освіти та науки Хмельницької ОВА у загальноосвітніх навчальних закладах проводити профілактичні заходи, передбачені Комплексним планом заходів по профілактиці грипу та ГРВІ. Зокрема, розмежування дітей, шляхом переведення на дистанційну форму навчання щонайменше на 7 календарних днів, посилення дезінфекційного режиму в приміщеннях та провітрювання в класах протягом навчального процесу.
За оперативною інформацією, станом на 18 лютого 2025 року на дистанційну форму навчання переведені учні 120 загальноосвітніх навчальних закладів Хмельницької області. До стабілізації епідемічної ситуації.
У Хмельницькій громаді, зокрема, з 18 лютого на дистанційну форму навчання перевели всіх учнів ліцею № 12, один клас ліцею № 10 та 6 класів гімназії № 22.
Микола Габрикевич вкотре нагадав про важливість дотримання протиепідемічних заходів. Зокрема, уникайте місць масового перебування людей, одягайте одноразові маски та змінюйте їх через кожні чотири години, дотримуйтесь етикету кашлю і чхання, ретельно та часто мийте руки або обробляйте їх антисептиком, ведіть здоровий спосіб життя та харчуйтеся з достатньою кількістю вітамінів.
Якщо ж відчули симптоми нездужання, негайно звертайтеся за медичною допомогою до сімейного лікаря чи найближчої амбулаторії.
Крім того, якщо хворий лікується під наглядом лікаря в домашніх умовах, краще його розмістити в окремій кімнаті, яку необхідно регулярно провітрювати та проводити вологе прибирання. Всім, хто проживає з хворим, рекомендовано носити медичні маски, міняти їх через кожні 3-4 години
Микола Габрикевич наголосив, що найбільш дієвим методом профілактики ГРВІ є щеплення проти грипу та COVID-19. Вакцинуватися можна впродовж усього епідсезону, зокрема, — і при підвищенні рівня захворюваності на респіраторні інфекції.