«За дорученням голови обласної військової адміністрації призначено перевірки абсолютно всіх регіональних медико-соціальних експертних комісій. У нас їх в області 11. Уже знаю, що будуть перевіряти роботу МСЕК медики з інших областей».
Перевірка регіональних МСЕК необхідна. Оскільки, як дізналася кореспондентка Громадського радіо, усі МСЕК мали план, яку суму грошей вони щомісяця повинні були занести «на гору», тобто у центральний офіс.
«Усі МСЕК, за словами деяких медиків, мали план, яку суму вони щомісяця мали занести «на гору», — розповіла Сивоконь.
Уже раніше НАЗК проводило перевірку декларації голови Хмельницької МСЕК Тетяни Крупи та виявили проблеми в цій декларації. Але інформація про це з’явилася лише останніми днями.
«Є інформація від пресслужби НАЗК, що у 2023 році була перевірка декларації пані Крупи. І вони виявили недоліки, якщо так можна сказати, та скерували матеріали до правоохоронних органів. Але про це стало відомо буквально на днях», — поділилася Сивоконь.
Також кореспондентка поділилася неперевіреною інформацією з офіційних джерел. Як правило, раніше обшуки і затримання на хабарах керівників МСЕК закінчувалися нічим. Проте під час одного із затримань людина пішла на співпрацю зі слідством. Розповіла все, що знала. Наступного дня ця людина ніби вчинила самогубство. Проте, як наголосила Тетяна Сивоконь, цю інформацію перевірити неможливо, оскільки вона абсолютно закрита.
«Неперевірена інформація з офіційних джерел, але те, що робили обшуки і затримували на хабарях керівників МСЕК, про це подекуди говорили. Як правило, це закінчувалось нічим. І було одне затримання, після якого людина пішла, скажімо так, на співпрацю зі слідством і розповіла дуже багато цікавого. Те, чого слідство хотіло почути. Ми ж розуміємо, що документувати подібні справи дуже складно. Потрібні свідки, потрібна доказова база. Просто сказати це мало. Ця людина поділилась всім, що знала. У певних кругах зустрілася з колегами-медиками і розповіла, що ось я пішов на співпрацю, усе розповів. Наступного дня він повісився. Перевірити цю інформацію я, на жаль, не можу, тому що вона була абсолютно закрита», — поділилася Сивоконь.
Як зазначає кореспондентка, багато ЗМІ пишуть про те, що ДБР знайшли у кабінеті Тетяни Крупи не тільки гроші, а й списки ніби як «ухилянтів» з хибними діагнозами. Проте у списках присутні не лише «ухилянти», пояснює вона. У списках багато цивільних осіб, які отримували документи про інвалідність без підстав на це. Кореспондентка припускає, що у списках можуть бути тисячі людей. У тому числі, з достатньо відомими прізвищами, які не підуть на комісію повторно. Тому, пояснює Тетяна Сивоконь, навряд чи списки перевірятимуться. Більше того, у них можуть бути люди, які мали би отримати відповідні документи про інвалідність, проте були змушені платити, оскільки їх просто не давали.
«Дуже багато ЗМІ пишуть про те, що ДБР знайшли у кабінеті Крупи 100 тисяч доларів і списки ухилянтів з хибними діагнозами. Ця інформація, можливо, і правдива, але хочеться сказати, що там списки не лише ухилянтів, там списки інших людей. І скільки їх перевірятимуть, скільки людей по другому, третьому, четвертому колу підуть на комісії по новій? Це ж можуть бути тисячі людей. Відомі прізвища там будуть. Невже ми з вами впевнені в тому, що вони теж підуть на ті комісії по повторному колу? Звичайно, ні. Тому, скажімо так, ми маємо великі сумніви, що ці списки перевірятимуть. Але там не лише ухилянти. Там багато і цивільних людей, і громадян, які могли би отримати групу, але змушені були платити, щоб її отримати, тому що не давали», — розповіла Сивоконь.