Проведення лапароскопічних операцій вимагає наявності високотехнологічного обладнання – лапароскопічної стійки з набором маніпуляторів, а також бригаду хірургів, які професійно володіють цією методикою. Шепетівська багатопрофільна лікарня оснащена найсучаснішою лапароскопічною стійкою швецького виробництва «Brightfield» та німецького виробництва «Karl Storz». Лікарі-хірурги пройшли навчання та стажування в передових центрах і досконало володіють даною методикою. Лише за минулий 2022 рік було проведено 420 лапароскопічних оперативних втручань.
У хірургічному відділені КНП «»Шепетівська багатопрофільна лікарня» проводять декілька видів лапароскопічних оперативних втручань:
- лапароскопічна холецистектомія – видалення жовчного міхура;
- лапароскопічна апендектомія – малоінвазивне втручання при гострому апендициті (тобто не роблять розрізу передньої черевної стінки живота, а через чотири мікророзрізи видаляють запалений відросток);
- лапароскопічне дренування сальникової сумки при такому захворюванні як гострий панкреатит, панкреонероз, при якому смертність досягає 70%;
- діагностична лапароскопія, яку використовують при важких для діагностики хірургічних захворюваннях, тобто коли треба уточнити діагноз, а інші методи досліджень є недостатньо інформативними. Показаннями для проведення екстреної діагностичної лапароскопії на органах черевної порожнини і таза вважаються гострий живіт, позаматкова вагітність, підозри на рак та інші стани.
Усі вище перераховані операції виконують лікарі вищої кваліфікаційної категорії зі спеціальною підготовкою та величезним досвідом проведення подібних операцій: Башиста Рімма Олександрівна – завідувач відділенням, лікар-хірург з 25-річним досвідом роботи; Пономарьов Сергій Васильович, який має 16-річний досвід роботи лікаря-хірурга та провів вже не одну сотню хірургічних втручань; Дірей Олег Олександрович, який має 18-річний досвід роботи в хірургічному відділенні; Первак Володимир Вікторович – 16-річний досвід роботи в хірургічному відділенні; Шатравін Дмитро Михайлович, який працює вже понад п’ять років лікарем-хірургом.
Лапароскопія забезпечує доступ до органів без широкого розкриття черевної стінки. Такий вид операцій проводиться введенням в зону патології ендовідеокамери та спеціальних інструментів через невеликі розрізи розміром від 5 мм до 12 мм. Це істотно зменшує операційну травму та кількість ускладнень і покращує діагностику.
Мінімальна хірургічна травма значно скорочує терміни перебування пацієнта в стаціонарі – як правило, до 3-х днів. Також із переваг – незначна крововтрата. Менша інвазивність і хороший огляд операційного поля дозволяють мінімізувати втрату крові. Менше лікарське навантаження на організм.
Оскільки порушення цілісності шкірних покривів пов’язано з ризиком інфікування, після операції в профілактичних цілях призначаються антибіотики. Через те, що рана болить, також призначаються анальгетики.
При лапароскопії рани мінімальні, гнійно-септичні ускладнення практично не зустрічаються, біль менш виражена і менш тривала, відповідно, ліків потрібно значно менше. І, звісно, відсутність значного косметичного дефекту. Проколи при лапароскопії не перевищують 2 см. Після загоєння на їх місці залишаються ледь помітні рубці, які не порівняти з багатосантиметровим шрамом від лапаротомії.
Якщо ви маєте проблеми із здоров’ям, не відкладайте це на потім, а відразу звертайтеся до КНП «Шепетівська багатопрофільна лікарня», де вас проконсультують висококваліфіковані лікарі та нададуть потрібну медичну допомогу.
Шепетівська багатопрофільна лікарня