Метод рентгенографії відрізняється великими перевагами. Він простий і необтяжливий для хворого. Знімки можна робити як у рентгенівському кабінеті, так і безпосередньо в операційній, перев’язочній, або навіть у палаті (за допомогою пересувних рентгенівських установок).
На знімках виходить чітке зображення більшості органів. Деякі з них, наприклад кістки, легені, серце, добре помітні завдяки природній контрастності. Інші органи ясно відображаються на знімках після їх штучного контрастування.
Знімок є документом, що може зберігатися довгий час. Його можуть розглядати багато фахівців і порівнювати з попередніми і наступними рентгенограмами, тобто вивчати хвороби в динаміці.
Покази до рентгенографії досить поширені — з неї починають більшість рентгенологічних досліджень. Рентгенографію не слід застосовувати лише при загрозливому стані хворого, коли необхідно термінове оперативне втручання (наприклад, при відкритому пневмотораксі), а також при украй важкому стані хворого, коли будь-яке дослідження вже не може принести йому користі, але викликає зайві страждання.
Рентгендіагностичне відділення
Рентгендіагностичне відділення укомплектоване сучасними цифровими рентгенапаратами та апаратом комп'ютерної томографії. Один з таких рентгенапаратів встановлений у відділенні невідкладної медичної допомоги.
Це дає змогу цілодобово проводити обстеження. Адже, саме в це відділення звертаються громадяни по ургентну, тобто невідкладну допомогу і від того, як швидко і якісно продіагностується причина їх звернення залежить доля їх подальшого лікування .
За наявністю електронного направлення це відбувається безкоштовно. І, звичайно, безкоштовно і без електронного направлення при невідкладній допомозі.
В найскладніших життєвих обставинах, при загрозливих невідкладних станах, при ДТП, політравмах надзвичайно велику роль для діагностики відіграє комп'ютерна томографія. Обстеження при невідкладних станах та при інсультах також є безоплатним.
Другий сучасний цифровий рентгенапарат встановлено в терапевтичному корпусі лікарні. Це безумовно допомагає при ранній діагностиці пневмоній, виразок шлунку та дванадцятипалої кишки тощо.
В інфекційному відділенні функціонує цифровий пересувний рентгенапарат, що є надзвичайно важливим в умовах пандемії коронавірусної інфекції.
З турботою про жіночу половину нашої громади, керівництво лікарні подбало про придбання сучасного цифрового мамографа. Обстеження проводиться на базі поліклініки безкоштовно при наявності електронного направлення.
Онкологічні захворювання – це одна із самих частих причин інвалідизації і смерті серед населення. І саме пухлини молочних залоз посідають перше місце серед захворюваності на рак у жінок.
В 7 кабінеті поліклініки можна зробити рентгенобстеження амбулаторним хворим.
Самим відомим і найбільш використовуваним рентгенобстеженням, звичайно, є флюорографія. Свідомі громадяни повинні кожний рік проходити його з метою раннього виявлення найменших ознак таких загрозливих хвороб, як туберкульоз чи рак легень.Новий цифровий флюорограф встановлено в 16 кабінеті поліклініки.
Виїзний флюорограф надає свої послуги при військових містечках, дитячих садках, школах, у віддалених населених пунктах. Погодьтеся, це дуже зручно.
За 2021 рік було проведено:
- Рентгенографій - 45929
- Флюорографій - 40333(з них діти 2318)
- КТ - 493
- Мамографій - 487
За 6 місяців 2022 року було проведено:
- Рентгенографій - 22422
- Флюорографій - 4338 (з них діти 1022)
- КТ - 1701 (25 хворих виявили з онкопатологією)
- Мамографій - 471 (22 хворих виявили з онкопатологією)
Отже, в КНП «Шепетівська багатопрофільна лікарня» проводять такі рентгенологічні обстеження:
- Рентгенографія органів грудної клітки
- Оглядова рентгенографія органів грудної клітки
- Флюорографія
- Рентгенографія черепа
- Рентгенографія лицьового черепа
- Рентгенографія орбіт
- Рентгенологічне обстеження порожнини носа та навколоносових пазух
- Рентгенологічне обстеження порожнини рота і зубів
- Рентгенологічне обстеження скронево-нижньощелепного суглобу
- Рентгенографія периферійних відділів кістяка та хребта
- Рентгенографія плечового суглобу
- Рентгенографія плечової кістки
- Рентгенографія ліктьового суглобу
- Рентгенографія кісток передпліччя
- Рентгенографія променево-зап’ясткового суглобу
- Рентгенографія кістки п’ястка і пальців китиці
- Рентгенографія кісток тазу
- Рентгенографія кульшового суглобу та кісток тазу
- Рентгенографія стегна
- Рентгенографія колінного суглоба
- Рентгенографія гомілки
- Рентгенографія гомілково-ступневого суглобу
- Рентгенографія ступні
- Рентгенографія хребта
- Рентгенографія шийного відділу хребта
- Рентгенографія грудного відділу хребта
- Рентгенографія поперекового відділу хребта
- Мієлографія
- Рентгенографія крижово-куприкового відділу хребта
- Рентгенографія кісток грудної клітки (ребер, грудини)
- Рентгенографія грудини
- Рентгенографія сечовивідної системи
- Видільна (екскреторна) урографія
- Ретроградна (висхідна) пієлоуретрографія
- Цистографія
- Рентгенографія сечовивідного каналу
- Мамографія