Розділ Культура

Шепетівські музейники результативно відвідали галузевий форум у Меджибізькій фортеці

Автор 19 червня 2018, 15:35

В Державному історико-культурному заповіднику “Межибіж” 15-16 червня 2018 р. відбувся Четвертий щорічний музейний форум “Музей: храм муз”.  Учасники форуму -  це 15 музеїв і заповідників з усієї України від Луганщини до Львова, – дискутували щодо теорії і практики збереження культурної спадщини, організації та актуальних форм роботи музейництва. Адже цьогорічний форум був присвячений Європейському року культурної спадщини, яким оголошено рік 2018-й.

Учасники дискусії за круглим столом, модератором якої був голова Західноукраїнської спілки музеїв Ігор Тимець, наголошували, зокрема, на особливостях та відмінностях у діяльності музеїв і заповідників, які нині формально об’єднані однією нормативною базою. Відзначалася проблема комерціалізації музейних закладів – адже засновники музеїв зараз часто оцінюють їх діяльність винятково за “економічною ефективністю”, ставляться до музеїв як до розважальних закладів, ігноруючи місію музеїв як осередків збереження, вивчення та популяризації культурної спадщини. Водночас, наводили приклади успішної діяльності музеїв та заповідників.

Роботу музейно-заповідних установ продемонстрували й міні-ескпозиції, програми та презентації, які вони привезли до Меджибізької фортеці та представили у традиційній конкурсній програмі.

Обласний літературно-меморіальний музей Миколи Островського презентував кращий інтерактивний ігровий проект – квест “Про що розкаже експонат” і гру “Полювання на помилки”. Також музейники з Шепетівки отримали диплом першого ступеню за музейні заняття з тифлографіки, на яких відвідувачів навчають розуміти світ і спосіб життя людей з вадами зору. 

Першого форумного дня учасники познайомилися з експозиціями Державного історико-культурного заповідника “Межибіж” та унікальною культурною спадщиною найдавнішого містечка Поділля. Другий день був присвячений відвіданню облсаних та міських музеїв, які знаходяться у обласному центрі: Хмельницьких обласних художнього і краєзнавчого музею, музею-студії фотомистецтва та музею історії міста Хмельницького.

Управління культури, національностей,  релігій та туризмуХмельницької облдержадміністрації

0
репостів
0
репостів