Розділ Культура

Міський голова Шепетівки презентував свою книжку

Автор Віталій Мосійчук 21 жовтня 2016, 16:09
Минулого вечора в міському будинку культури відбулася презентація книжки Михайла Полодюка "Невідомі сторінки історії Шепетівщини". Це вже друга його книга, першою був історико-краєзнавчий нарис про село Мальованку, малу Батьківщину автора.
Завдяки копіткій праці Михайла Івановича з'явилися ґрунтовні розвідки та дослідження про наш край, які відкривають багато невідомого, що допомагають переосмислювати історичні події, повертають з небуття снавні імена земляків. У книгу введено велику кількість невідомих фактів, свідчень очевидців історичних подій. Левова частина їх висвітлює події нашого краю у роки визвольних змагань, Української революції 1917-1921 років, часів Голодомору, першої та Другої світової війни.

У книзі йдеться про борців за вільну Україну, лицарів Січових Стрільців, воїнів Армії УНР, УПА, які визволяли нашу землю і виявляли неабияку мужність і надзвичайну хоробрість. Перед нами зримо постають непересічні особистості М. Капустянського, С. Петлюри, Є. Коновальця, нашого земляка Садовського, члена першого уряду УНР та інших.

Розповідається про члена УПА, провідника і пропагандиста відділення "Еней", що діяла на теренах нашого краю Корчука Володимира Григорійовича, а в залі в цей час присутні його дочка, внучка і правнучка, три покоління.

Історичні факти, про які розповідав Михайло Іванович хвилювали і не залишали байдужими присутніх на презентації.
Головне завдання історії - вчити вмінню використовувати уроки історії, долучатися до її витоків. Допоки ми не навчимося визнавати свої помилки і робити правильні висновки, доти будемо рухатися безперспективним шляхом.
Саме таким був лейтмотив виступу на вечорі подільського дослідника і письменника Петра Маліша, який також працює над історичним минулим Хмельниччини, а деякі з його досліджень були використані у книзі Полодюка М.І.

Михайло Іванович розповів, що довелося попрацювати над багатьма джерелами зі сховищ архівів, займатися дослідженням того чи іншого факту і часто ці пошуки пересікалися з Малішем. Допомагало знання іноземних мов, бо є багато не вивчених документів, що залишилися після Другої світової війни. У книзі багато наведено джерел, про дії німецької влади на нашій землі, опубліковані цікаві, невідомі досі польські, австрійські та німецькі карти тих далеких часів.
Книжка не претендує на досконалість, на завершеність. І це є головним. Вона повинна спонукати до праці. До пошуків і відкриттів свого історичного минулого, яке є змістовним, багатим і неповторним.
Саме такою думкою і подальшими перспективами  роботи над історією нашого краю автора завершується вечір. Як же ще мало ми знаємо про свою рідну землю.
Фотозвіт із презентації
Останнє редагування 21 жовтня 2016, 16:59

Відео

Коментувати...
Увійти за допомогою ( Зареєструватися? )
або опублікувати як гість
Завантаження коментаря... Коментар буде оновлено через 00:00.
  • Цей коментар не опублікований.
    · 17:25 25/11/2016
    ДЗД черпає інформацію не з історії, а із Торії...
  • Цей коментар не опублікований.
    · 16:40 07/11/2016
    В останньому ви праві. Бо зі статей у місцевій пресі уявлення про книгу скласти трохи складно. ДЗД узагалі статтю про цю книгу розмістив аж на 4 сторінці. Хоча про "інтернаціональний обовязок" афганців у них усе - ближче до першої.
  • Цей коментар не опублікований.
    · 12:46 07/11/2016
    [quote]Реальність така, що позитив маємо робити самі собі, бо негатив і без зайвих зусиль нас наздожене.
    Вперше за багато років вийшла історична книга, в якій міститься виклад історії міста за великий хронологічний проміжок часу - 1 половину ХХ століття. Останній раз щось аналогічне виходило в 1960-х, якщо не брати до уваги літературно-іст оричні нариси Царика (на жаль, у них не завжди зрозуміло, де правда, а де вимисел).[/quote]
    На рахунок правди і вимислу, є сумніви і в Царику, і в Полодюку.
    [quote]Вам хтось заважає зателефонувати до секретарки Полодюка (телефон є на сайті) і поцікавитися, як і де книгу можна придбати? Чи звернутися з відповідним проханням у вихідний, наприклад, до будь-якої з бібліотек міста? (Замінити цим візитом просиджування перед ноутбуком, перегляд фільму чи ще щось аналогічного?).[/quote]
    На рахунок бібліотеки - соромно признатися, давно там не був. Ритм життя зараз такий, що то часу немає, а як випаде вільна хвилинка, то займаюся чимось іншим. Читаю в основному з компа.
    [quote]Ніколи не розумів, чому це автор, витративши десятки, сотні годин упродовж кількох років на пошук історичних документів, їхнє опрацювання, написання на їхній основі свого тексту, має відразу ж викладати книгу в інтернет... В цивілізованому світі таке не заведено. Там якщо текст і викладають в інтернет щойно після його виходу у вигляді книги, то хіба якусь його частину з метою привернення уваги чи реклами. Так само має бути і в нас. За якісну книгу треба платити - і це добре.[/quote] З цим цілком згодний, як, власне кажучи, і згодний книжку купити, якби мав впевненість якості і достовірності. А для цього, дійсно, не помішав би невеликий анонс в інтернеті.
  • Цей коментар не опублікований.
    · 11:22 07/11/2016
    [quote name="Anykey"]Щоб обговорювати по суті, потрібно книжку прочитати. Але реальність така, що купувати її ніхто не збирається, а у вільному доступі її немає. Так що тема заглохла. Ну, можна її підняти запитаннями де у мера взявся вільний час для написання книги, кошти на її видавництво, де і яким чином він збирається її розповсюджувати. Але то таке...[/quote]


    Реальність така, що позитив маємо робити самі собі, бо негатив і без зайвих зусиль нас наздожене.
    Вперше за багато років вийшла історична книга, в якій міститься виклад історії міста за великий хронологічний проміжок часу - 1 половину ХХ століття. Останній раз щось аналогічне виходило в 1960-х, якщо не брати до уваги літературно-історичні нариси Царика (на жаль, у них не завжди зрозуміло, де правда, а де вимисел).

    Вам хтось заважає зателефонувати до секретарки Полодюка (телефон є на сайті) і поцікавитися, як і де книгу можна придбати? Чи звернутися з відповідним проханням у вихідний, наприклад, до будь-якої з бібліотек міста? (Замінити цим візитом просиджування перед ноутбуком, перегляд фільму чи ще щось аналогічного?).

    Ніколи не розумів, чому це автор, витративши десятки, сотні годин упродовж кількох років на пошук історичних документів, їхнє опрацювання, написання на їхній основі свого тексту, має відразу ж викладати книгу в інтернет... В цивілізованому світі таке не заведено. Там якщо текст і викладають в інтернет щойно після його виходу у вигляді книги, то хіба якусь його частину з метою привернення уваги чи реклами. Так само має бути і в нас. За якісну книгу треба платити - і це добре.
  • Цей коментар не опублікований.
    · 09:53 07/11/2016
    [quote name="Спостерігач"]Жодного слова в обговоренні по суті книжки, по тому, що в ній написано. Знаєте, це так по-шепетівськи :lol:[/quote]
    Мабуть того що це обговорення [b][i]події[/i][/b], а не самої книжки. Для книжок на форумі окрема тема є.
  • Цей коментар не опублікований.
    · 22:25 06/11/2016
    Щоб обговорювати по суті, потрібно книжку прочитати. Але реальність така, що купувати її ніхто не збирається, а у вільному доступі її немає. Так що тема заглохла. Ну, можна її підняти запитаннями де у мера взявся вільний час для написання книги, кошти на її видавництво, де і яким чином він збирається її розповсюджувати. Але то таке...
  • Цей коментар не опублікований.
    · 21:06 06/11/2016
    Жодного слова в обговоренні по суті книжки, по тому, що в ній написано. Знаєте, це так по-шепетівськи :lol:
  • Цей коментар не опублікований.
    · 23:30 26/10/2016
    [quote]Будь-який історик, тим більше представник політичної партії, пише історію через призму свого бачення. Завжди було і буде так, шо деякі історичні факти замовчуються, а на деяких робиться акцент. І ці акценти постійно міняються, в залежності від бачення автора, партійності автора, політичної ситуації, розміру гонорару, і т.д.[/quote]
    Не виключено, в тексті дійсно зустрічаються суб'єктивні думки, але левова частка все таки це сухі факти з архівів та згадки свідків.[quote]
    Ну, про що ти взагалі говориш? Мова ж йде про Полодюка, який по замовчанню самий розумний, самий проникливий, самий, самий, чия точка зору сприймається як істина просто так. От написав Михайло Батькович - без питаннь, віримо. Хтось його висновки перевіряв? А навіщо, вони ж такі зручні, а, головне, в дусі часу і політики партії.... Плювати що він не історик, плювати що він чисто фізично не міг присвятити себе дійсно серйозним розслідуванням в цьому ділі, якщо він хоч якийс час присвячує Шепетівці.[/quote]
    От прям одразу видно, що ти книжку перечитав :lol: Такі делекоглядні висновки робиш :-) Тільки от в сама книжка це просто збірка історичних фактів, там коментарів дуже і дуже мало.
  • Цей коментар не опублікований.
    · 22:48 26/10/2016
    Ну, про що ти взагалі говориш? Мова ж йде про Полодюка, який по замовчанню самий розумний, самий проникливий, самий, самий, чия точка зору сприймається як істина просто так. От написав Михайло Батькович - без питаннь, віримо. Хтось його висновки перевіряв? А навіщо, вони ж такі зручні, а, головне, в дусі часу і політики партії.... Плювати що він не історик, плювати що він чисто фізично не міг присвятити себе дійсно серйозним розслідуванням в цьому ділі, якщо він хоч якийс час присвячує Шепетівці.

    [i]ЗІ: Історія, вона річ така... Їй або треба дійсно займатись, або вона стає проституткою в руках автора... або групи, яка працює під іменем автора.

    ЗІЗІ: А Михайла Задорнова ніхто не читав? Теж тає\мниці історії нараз розгадує...[/i]
  • Цей коментар не опублікований.
    · 21:39 26/10/2016
    [quote name="О В Островський"][quote name="Anykey"]Десь є ця книга в електронному вигляді ?[/quote]
    навряд чи, при нагоді спробую випросити, в паперовому вигляді вже прочитав. Книжка дещо важкувато написана, але з неї дізнаєшся багато нового і по новому дивишся на історію Шепетівки. Весь цей час багато історичних фактів замовчувалось.[/quote]
    Будь-який історик, тим більше представник політичної партії, пише історію через призму свого бачення. Завжди було і буде так, шо деякі історичні факти замовчуються, а на деяких робиться акцент. І ці акценти постійно міняються, в залежності від бачення автора, партійності автора, політичної ситуації, розміру гонорару, і т.д.
  • Цей коментар не опублікований.
    · 19:34 26/10/2016
    [quote name="Anykey"]Десь є ця книга в електронному вигляді ?[/quote]
    навряд чи, при нагоді спробую випросити, в паперовому вигляді вже прочитав. Книжка дещо важкувато написана, але з неї дізнаєшся багато нового і по новому дивишся на історію Шепетівки. Весь цей час багато історичних фактів замовчувалось.
  • Цей коментар не опублікований.
    · 19:08 26/10/2016
    Десь є ця книга в електронному вигляді ?
  • Цей коментар не опублікований.
    · 13:56 26/10/2016
    Я вже на форумі писав, які є косяки в роботі Полодюка, але тут дехто вперто намагається повішати на нього всіх собак. Вказуй на реальні помилки, а не надумані, доки це все виглядає як типове хейтерство.
  • Цей коментар не опублікований.
    · 12:14 26/10/2016
    Ні, звичайно. В нас взагалі останнім часом що не відбудеться - на форумі тут же доведуть що Полодюк ні при чому, винні погані депутати... або просто випадковість. Складається відчуття що він взагалі до того що відбувається в місті відношення не має. Мабуть, дуже багато часу займає "копітка праця, ґрунтовні розвідки та досліждення"...
  • Цей коментар не опублікований.
    · 11:32 26/10/2016
    Графоманство, кажете :lol:
    Насправді після прочитання цієї книги стає зрозуміло, чому Шепетівку досі "штормить" від продажних нащадків радянської партноменклатурної "еліти" й засланих з Москви "ваєнних", які похапцем "прихватизували" все в місті у 1990-х і тепер разом зі своїми дітьми перетворюють "прихватизоване" на руїни вже в 2000-них.
    Хто "нарізав собі земельки" в різних точках міста, а тепер розводить на ній бродячих псів та пристанища для пластикових пляшок і шприців, Полодюк?
    Хто із вчителів продовжує тихцем поширювати в стінах своїх "елітних" навчальних закладів "узкомірні" погляди, внаслідок чого діти зростають байдужими до історії рідного краю, Полодюк?


    .
  • Цей коментар не опублікований.
    · 13:53 23/10/2016
    [quote name="Хорхе"]Схоже, що ми є свідками початку епохи лінивих мерів.[/quote]

    Не початку. Один митець в міськраді в нас вже був))))
  • Цей коментар не опублікований.
    · 23:09 22/10/2016
    Наприкінці VII століття в державі Меровінгів почалася епоха лінивих королів, які лише тішилися своїм королівським титулом і ніхріна не робили. Схоже, що ми є свідками початку епохи лінивих мерів.
  • Цей коментар не опублікований.
    · 20:07 22/10/2016
    220 тыс. гривен на деревяшку с цацками???!!!
    Да вы одурели! Вы что творите! Вы преступники!

    В больнице люди, которых реально спасти - мрут из-за нищеты. В городе куча дыр с неотложным недостаточным финансированием. Народ глубоко в жопе - нищета, нищета, нищета. А вы новогодними понтами озабочены. Суки!!!!!!!!

    Да за такое нужно повесить, на шепетовском путеукладчике, что возле музея Островского. Там очень удобная балка для этого.

    Все воры и бляди. Сталина на вас нету!...
  • Цей коментар не опублікований.
    · 11:09 22/10/2016
    [quote name="LuK"]
    По весні зженуть бюджетників на суботник... :lol:[/quote]
    Ага, щаз)))
    Ще до нового року буде. В тому районі ж має стояти друга ялинка... А коло міськвиконкому буде стояти нова, загальною вартістю 220 000 гривень.
  • Цей коментар не опублікований.
    · 11:00 22/10/2016
    [quote name="Василь"]а хто ж прибере десятимісячну купу сміття перед будинком культури?...[/quote]
    По весні зженуть бюджетників на суботник... :lol:
0
репостів
0
репостів