Це не тільки перша зустріч з читачем. Це - своєрідний дарунок дітям та внукам і знак пам`яті чоловікові, тому оформлений, як сімейний альбом finebook.com.ua… Її лірична героїня наділена яскравими рисами характеру, сприймає життя в зрілому віці, як дарунок долі, як пісню. Вірші сповнені духовного почуття та любові до близьких, рідних авторці людей.
У представленому читачам збірнику легенд, казок, новел Зінаїди Іванівни «На перехресті доль» особливу увагу заслуговують легенди, пов`язані із назвами квітів. Вони складають прекрасний букет з лугів, лісів та садів рідної землі…
Її твори основані на фольклорі, глибокі за змістом, гуманні за ідеями. В них авторка викладає свої думки про місце людини на землі, світосприйняття тих чи інших подій в різні історичні моменти. «На перехресті доль» - це коли людину чекають життєві випробування, вона не повинна розгубитися, втратити себе…
Ромео і Джульєтта, Трістан та Ізольда. Скільки було в нас закоханих на Поділлі та Волині, що не могли належати одне одному. Не справдилися їх мрії, не могли злитися їхні уста, не з`єдналися їхні руки. Багато молодих людей занапастила війна, але багатьох і любов. Вони згорали в її вогні, кидалися з високих скель, стрибали у бурхливі ріки. Мораль, що заперечує всяке насильство, близька і Зінаїді Русняк. Закоханим та люблячим життя, вона присвячує свої легенди, а внукам - казки.
Перша книжка… Перший крок на безмежному полі поезії. Як важко мовою вірша поділитися з читачем найдорожчим, найсокровеннішим
Дитинство та юність Зінаїди Русняк пройшли в Шепетівці на вулиці Островського в будинку, в якому проживала сім’я легендарного письменника в 1923-27 роках. Коли дівчинці виповнилося 13 років померла мама, далі - дві бабусі та старша сестра. Втрата рідних людей краяла юну душу. Для неї потрібна була опора. Батько і Микола Островський стали взірцем, а потяг до літератури та мистецтва сформував директор школи Олександр Корчик, саме він викладав рідну мову учням і посіяв зерна любові до рідної землі на все життя. Далі навчання на філологічному факультеті Вінницького педінституту і зустріч з унікальним професором Буяльським. Навчання виразному читанню в його студії, гастролі по області, декламація віршів, конкурси, наукова діяльність - червоний диплом і місце на кафедрі.
Однак фортуна круто змінила життя після одруження і народження сина… Первісток захворів і, взявши відкріплення, поїхала в Умань, до батьків чоловіка, рятувати сина. Там працювала в школі №7.
У 1979 році вона з чоловіком повернулась додому в рідне місто. І знову доля поєднала Зіну Іванівну з мужнім автором роману «Як гартувалася сталь». Понад 14 років вона присвятила Республіканськом
Сьогодні авторка вдячна Господу за ці роки великого натхнення. Зустрічі з письменниками, художниками слова, такими, як Ігор Шведов, сприяли самовдосконаленн
А далі 14 років державницької роботи в Шепетівській райдержадміністр
У 2008 році очолила регіональне відділення Союзу жінок України «За майбутнє дітей». При сприянні обласного комітету СПУ упорядкувала видання книги про дітей війни «Дитинство, украдене війною» (спогади ветеранів праці області).
Лебеди
В Шепетовском
парке,
На озере
синего цвета,
Где влюбленные
сердцами
Возводят мосты,
Два лебедя
провожали
Уходящее лето,
Вспоминая юности
Золотые мечты…
Взмах крыльев в
облаках
Затерялся где-то,
Дождь заплакал,
Стуча по кустам.
Лебеди, в бликах
уходящего лета,
Сожалели о прошлом,
Провожая жизнь и частицу себя.
Розділ
Культура
На перехресті доль
Нещодавно члени Шепетівської літературно-мист
Зінаїда Русняк