Розділ Культура

Шепетівський рок-гурт "ShoeS" став дипломантом "Червоної Рути"

Автор 24 вересня 2015, 14:31
Шепетівський рок-гурт "ShoeS" став дипломантом "Червоної Рути" Фото Дарини Мартинової
Цьогоріч у місті Маріуполь 18-20 вересня проходив XIV Всеукраїнський фестиваль сучасної пісні та популярної музики "Червона Рута". Гідно наш край представили на ньому рок-гурт "ShoeS".

До гуркту входять: Камфорович Євген(бас-гітара, вокал), Шевчук Дмитро(барабани), Шишкін Андрій(гітара).

Спершу хлопці проходили відбір у м. Рівному в 2014 році, де зайняти друге місце, таким чином забезпечивши собі місце у фіналі фестевалю. Коли оголосили про проведення фіналу в Маріуполі, хлопці навіть не вагались чи їхати чи ні.

Фінал проходив три дні - перші два дні це відбіркові тури у жанрах поп-музика, український афтентичний фольклор, акустична музика, рок-музика та інші стилі. У відбірковому турі фіналу в жанрі рок-музика участь взяли 24 гурти з усієї України.

Гурт "ShoeS" увійшов у 10-ку найкращіх рок-гуртів України та став одним з небагатьох які були відзначенні дипломами.

“Червона рута” як явище виникла ще за часів існування СРСР у 1989 р., коли у Чернівцях відбувся перший фестиваль національної молодіжної музики. “Червона рута” здійснила справжню “революцію” в українській культурі, що мала вплив на все суспільство. Фестиваль народив нову молодіжну музику, якої до цього не існувало. Раніше українська молодь, не маючи своїх вітчизняних кумирів, змушена була задовольнятися московською естрадою, або слухати західних поп-зірок.

Відкрита “Рутою” нова музична хвиля здобула нечувану популярність в Україні і в українській діаспорі. Багато пісень, виконаних вперше на фестивалі, одразу стали хітами, які співали мільйони людей. Переможці “Рути-89” та їх пісні займали перші місця в усіх хіт-парадах та різноманітних опитуваннях. Миттєво, вчора зовсім невідомі музиканти перетворилися на загальних кумирів української молоді кінця 80-их - початку 90-их років. Вже протягом наступного року вся Україна співала "рутівський" репертуар "Братів Гадюкіних", Віки, Андрія Миколайчука, О.Тищенка, "ВВ", І.Білик, М. Бурмаки, "Тризубого Стаса" та ін.

Проте, “Червона рута” стала не тільки знаменем українського відродження, особливим культурним феноменом, а й започаткувала в Україні національний шоу-бізнес. Вперше більша частина населення і особливо молодь почала захоплюватися українською музикою, що стала частиною їхнього життя. Музика фестивалю почала збирати величезні аудиторії в сотні тисяч глядачів на стадіонах і великих площах, яких приваблювала мистецька вартість концертів (раніше таку кількість людей збирали лише політичні мітинги). Ще під час проведення першої "Червоної рути" розтиражовані фестивальні записи були блискавично розкуплені глядачами і не задовільнили й десятої частини попиту. А після фестивалю було проведено перший в історії загальноукраїнський концертний тур: 87 концертів переможців “Рути-89” по всій Україні пройшли з небувалим успіхом при переповнених залах. Саме “Рута” спровокувала появу шоу-індустрії в Україні - стала першим замовником на технічне (сцена, звук, світло, студії звукозапису, музобладнання, тиражування музпродукції) та творче (композитори, аранжувальники, звукорежисери, поети, тощо) забезпечення подібних заходів.

.
0
репостів
0
репостів