Розділ Культура

Фотосвіт Сергія Аніськова

Автор Анна Сердюк 29 січня 2015, 17:21
28 січня 2015 року в обласному літературно-меморіальному музеї М.Островського відбулася презентація двох авторських фотопроектів Сергія Аніськова «Портрети воїнів АТО» та «Faces of India». Сергій Аніськов є надзвичайно цікавою та творчо обдарованою людиною. Фотограф, мандрівник, психотерапевт – він по-своєму бачить світ через об’єктив фотокамери. Кожна робота фотохудожника – це не просто цікава картинка, вона передає настрій, глибину емоцій, внутрішній світ зображуваного. 
Фотопроект «Портрети воїнів АТО» - присвячений воїнам-хмельничанам, зроблений в одному з реабілітаційних центрів. Даний фотопроект відбувся в рамках проекту щодо психофізіологічної реабілітації воїнів, що брали участь у військових діях в зоні АТО. Автор виступив у ролі психотерапевта та фотографа. Світлини передають біль та жахи війни, яка наклала відбиток на обличчя молодих хлопців. Проект триває, а тому відвідувачі в майбутньому матимуть змогу бачити ще одну виставку світлин наших захисників. 

Не з меншим захоплення автор презентував свій другий фотопроект «Faces of India». Загадкова Індія залишила неповторні враження на фотохудожника, яку він відвідав у лютому-березні минулого року з групою паломників. Подорож однією з найзагадковіших країн Сходу вібувалася протягом 18 днів. Сергія Аніськова найбільше вразили обличчя місцевих жителів: скуйовдженобороді старці, погляд яких глибокий, як борозни на обличчі, жінки і діти, котрі ховають свої голови від палючого сонця... У результаті фотограф створив аж 42 світлини обличь цих людей. 

Індія — країна з глибокими традиціями, тому старечі очі на світлинах так налякано дивляться в об’єктив фотографа, наче просять, щоб не порушували їх внутрішню рівновагу. Інші світлини — про молодь Індії, котра вже звикла до цікавих туристів і не шкодує для них усмішок. На світлинах Сергія Аніськова чимало дитячих обличь. Маленьких темношкірих індусів фотограф застав за грою, роботою, у колі однолітків та родин. У кожній світлині зафіксований не просто цікавий момент на плівці, він має душу, змушує не тільки насолодитись гарною картинкою, але й зрозуміти цю дивовижну та далеку країну. 

Гостям презентації Сергій дав авторський майстер-клас як зробити цікаве фото, як підібрати вдалий ракурс, створити цікавий фотосюжет. Родзинкою зустрічі стало частування відвідувачів чаєм з диких рослин, рецепт якого є таємницею Сергія.

На презентації були присутні студенти шепетівського медичного училища, члени МГО «Кедр», члени фотогуртка Городищенської ЗОШ, вчителі міських шкіл, члени літературно-мистецької студії «Доля». 

В обласному літературно-меморіальному музеї М. Островського виставка триватиме протягом лютого 2015 р. й реалізується за сприяння благодійного фонду «Зміцнення громад» та МГО «Кедр».
0
репостів
0
репостів