Збройні сили російської федерації продовжують збройну агресію проти України.
Військово-політичним керівництвом російської федерації розпочато заходи прихованої мобілізації резервістів, з метою приведення військових частин до штатів воєнного часу. Під час здійснення відбору кандидатів перевага надається особам, що вже мають бойовий досвід. Мобілізації підлягають рядовий, сержантський та офіцерський склад. Також визначені основні регіони для проведення мобілізації: Краснодарський край, Пермський край, республіки Дагестан, Інгушетія, Калмикія.
Основним мотиваційним чинником для резервістів залишається матеріальне заохочення. Крім того, серед російського населення поширюється думка, що учасники війни з Україною можуть покращити своє матеріальне становище за рахунок так званих “трофеїв”, тобто грабежу і мародерства.
Командування збройних сил російської федерації розраховує залучити під час мобілізації приблизно 60 тисяч осіб.
Укомплектування озброєнням та військовою технікою до штатів воєнного часу відбуватиметься за рахунок зняття зі зберігання застарілої техніки. Деякі зразки зберігаються на базах та складах понад 30 років.
На території Донецької та Луганської областей захисниками та захисницями України за минулу добу відбито сім ворожих атак, знищено дві одиниці броньованої техніки, сорок три автомобіля та міномет противника з розрахунком.
Зенітно ракетними військами Повітряних Сил Збройних Сил України за попередню добу уражено 6 повітряних цілей: три літаки (Су-34, Су-35 та літак ретранслятор Іл-22), один вертоліт та дві крилаті ракети. Щодо повітряного пункту управління на базі Іл-22, то стало відомо, що літак пошкоджений, розгерметизовано кабіну, пілотами здійснено аварійну посадку на аеродромі Ростов.
Авіація Повітряних Сил продовжувала завдавати ракетно-бомбових ударів по місцях скупчення військ противника, колонах військової техніки та логістичних центрах. Винищувачі Повітряних Сил Збройних Сил України запобігають діяльності авіації ворога на визначених напрямках, здійснюють прикриття ударних груп, бомбардувальної та штурмової авіації.
Ситуація в регіонах станом на 8.00
Відносно спокійно ніч минула у багатьох областях: на Волині та Закарпатті, на Рівненщині, у Львівській, Івано-Франківській, Чернівецькій, Хмельницькій, Вінницькій, у Кіровоградській, Запорізькій, Дніпропетровській областях, на Житомирщині, Сумщині, Черкащині та Полтавщині.
Одещина: вночі — ракетний обстріл Одеси. Є попадання в інфраструктурний об'єкт.
Тернопільщина: вчора приблизно о 22.30 ворог скинув ворожий об'єкт на територію нафотобази у Тернополі. Постраждалих немає. На місці працюють працівники служби ДСНС та поліції.
Харківщина: увечері окупанти обстріляли Слобідський район Харкова – 7 людей загинули, 34 поранені, серед них 3 дітей. Бої тривають в Ізюмському напрямку.
Донеччина: Мар'їнка – спроба наступу, атаку відбито. Зараз усе контрольовано. Авдіївка – обстріли реактивною артилерією. Є поранені серед цивільних, пошкоджені житлові будинки та інфраструктура. Красногорівка, Вугледар, Світлодарськ – обстріли. Маріуполь – без змін. Блокада. Зелений коридор, обіцяний для Червного Хреста, не спрацював.
Луганщина: майже всі міста під постійним мінометним вогнем, всюди пожежі. Вчора під час артобстрілу у Новодружеську загинули два волонтери, які видавали гуманітарку людям.
Миколаївщина: По місту – обстріли вдень та вночі. Дані про потерпілих внаслідок обстрілів вночі уточнюються. Сьогодні вранці знову були обстріляні спальні райони Миколаєва. Учора ввечері було обстріляно місто Очаков, є загиблі та поранені.
Херсонщина: Вибухи та обстріли – на території всієї області, особливо на кордонах Дніпропетровщини та Миколаївщини. У селах відсутні світло та вода, ліків немає взагалі, а магазини зачинені з початку війни. Ситуація критична. За останню добу 67 населених пунктів на Херсонщині залишаються без електро- та водопостачання.
Чернігівщина: ЗСУ перевіряють звільнені від окупантів села Чернігівської області наразі у північній частині і ближче до кордону. Обстрілів Чернігова не було, постійні повітряні тривоги.
Київщина: Триває зачистка та розмінування в Бучанському, Вишгородському та Броварському районах. В громадах, які перебували під окупацією, проводяться роботи по розмінуванню, відновлення газо-, електропостачання, зв'язку, завозиться гумдопомога. Також правоохоронні органи проводять фіксацію злочинів, які були заподіяні окупантами до мирного населення. Встановлено посилену комендантську годину.
Втрати противника
- особового складу - близько 18300 (+300),
- танків ‒ 647 (+3),
- бойових броньованих машин ‒ 1844 (+14),
- артилерійських систем – 330 (+5)
- РСЗВ - 107 (+2),
- засоби ППО - 54,
- літаків – 147 (+4),
- гелікоптерів – 134,
- автомобільної техніки - 1273 (+24),
- кораблі /катери - 7,
- цистерн з ПММ - 76,
- БПЛА оперативно-тактичного рівня - 92 (+3),
- спеціальна техніка - 25 (+1),
- пускові установки ОТРК/ТРК - 4.