Вівторок, 29 грудня 2020 21:35

Шепетівська громада отримає більше 27 млн. грн. на реалізацію проектів регіонального розвитку

Два шепетівських проекта перемогли на конкурсному відборі проєктів регіонального розвитку. Про це повідомили у Міністерстві розвитку громад та територій України.

Вони були розроблені управлінням економічного розвитку міської ради ще за каденції міського голови Михайла Полодюка. 

Зокрема, це проєкт «Нова Шепетівка: від планів до дій!», що спрямований на всебічний розвиток міста Шепетівка із залученням мешканців сіл Плесна, Пліщин та Жилинці, та проєкт «Створення агропромислового парку у м. Шепетівка».

Перший проєкт містить три цілі:

 1. виявлення пріоритетних проблем для мешканців Шепетівки у сфері сталого розвитку міста та розробка можливих шляхів їх вирішення. 
 2. створення якісного публічного простору міста шляхом облаштування частини міського парку.  
 3. покращення екологічної ситуації в місті.

Проєкт «Створення агропромислового парку у м. Шепетівка» направлено на підвищення інвестиційної привабливості та розвиток економічного потенціалу міста Шепетівка Хмельницької області за рахунок створення та облаштування промислової ділянки для залучення інвестицій у виробництво та реальний сектор економіки.

Реалізація зазначеного проєкту спрямована на такі цільові групи, як агрохолдинги, середні та великі виробники аграрної сировини Хмельницької, Рівненської, Волинської областей, економічно активне населення, представників малого та середнього бізнесу, АТ «УКРЗАЛІЗНИЦЯ», місцеві навчальні заклади тощо.

На створення агропромислового парку Шепетівка отримає  21 млн. грн. На проект "Нова Шепетівка: від планів до дій!", який переміг у номінації Підтримка розвитку депресивних територій, місто отримає 6 066 000 грн, ще 1 096 000 грн треба буде докласти з місцевого бюджету.

Загалом по Україні було відібрано 56 проєктів на загальну суму понад 535 млн грн, які будуть рекомендовані до фінансування у 2021 році. Відповідне рішення прийняла Конкурсна комісії з відбору проєктів регіонального розвитку, які можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від ЄС.

«Цього року найбільше було подано проєктів регіонального розвитку щодо туризму та інноваційної економіки. Під час відбору експерти та конкурсна комісія звертали увагу, у першу чергу, на комплексність проєктів, їх соціально-економічний ефект для міст та регіонів, а також спроможність заявника підтримувати проєкт в подальшому», – зазначив Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов, який є головою конкурсної комісії.

Це вже другий конкурсний відбір проєктів, які можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від ЄС. У наступному році на реалізацію цих проєктів передбачено 551,6 млн грн.

Серед ключових змін другого конкурсного відбору – збільшення програм регіонального розвитку з 5 до 7, а також розширено коло заявників. Цього року вперше змогли самостійно подавати заявки на участь у конкурсному відборі агенції регіонального розвитку та органи місцевого самоврядування, у тому числі, які є центрами новостворених громад.

Прийом документів на конкурсний відбір тривав з 3 вересня по 3 листопада 2020 року. Заявниками з усіх регіонів України було подано 739 проєктів на загальну суму 8,4 млрд грн за такими програмами регіонального розвитку:

 • інноваційна економіка та інвестиції;
 • сільський розвиток;
 • розвиток туризму;
 • розвиток людського потенціалу;
 • підтримка розвитку депресивних територій;
 • ефективне управління регіональним розвитком;
 • загальноукраїнська солідарність.

Найбільше проєктів надійшло за програмами: «Розвиток туризму» – 219, «Інноваційна економіка та інвестиції» – 137 та «Підтримка розвитку депресивних територій» – 106.

Лідери за кількістю поданих проєктів Львівська область – 68 та Одеська – 54. Серед центральних органів виконавчої влади найактивнішим було Міністерство освіти і науки.

Нагадаємо, що перший конкурсний відбір відбувся у 2017-2018 роках і за його результатами було відібрано 70 проєктів за 5 напрямками на суму понад 616 млн грн.

Останнє редагування Середа, 30 грудня 2020 18:50
Адміністратор

Адміністратор сайту Шепетівки

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Коментарі (0)

Коментарі відсутні

Залиште ваш коментар

 1. Можете коментувати як гість, але ліпше Зареєструйтесь або авторизуйтесь
Вложения (0 / 6)
Поделиться вашим местоположением

Авторизація

Погода

Погода