Неділя, 16 лютого 2020 08:31

Гереги викупили частину "Сварог Вест Груп", що орендує землі на Шепетівщині

Група компаній «Епіцентр К» купує підприємства групи компаній «Сварог Вест Груп» у Хмельницькій області. На минулому тижні Антимонопольний комітет України надав дозвіл ТОВ «Епіцентр К» на придбання частки, що забезпечує понад 50% голосів у вищому органі управління ТОВ «Хмельницьк-Агро», підприємства  що входить до «Сварог Вест Груп» та має активи на території Хмельницької області. Наразі триває процес оформлення угоди.

Йдеться про придбання корпоративних прав на 40 000 га земель в Красилівському, Новоушицькому, Славутському та Шепетівському районах.

Таким чином, земельний банк агрохолдингу збільшився з 120 000 га до 160 000 га. А обсяг землі в Сварога скоротився з 80 000 до 40 000 га.  Сума угоди не розголошується.

«Найближчим часом пайовики у чотирьох районах Хмельницької області – Красилівському, Новоушицькому, Славутському та Шепетівському – зможуть оцінити високі стандарти співпраці, що запроваджені «Епіцентр Агро». Зараз з’ясовуються першочергові потреби сільських громад та розглядається питання про виділення додаткових коштів на розвиток соціальної інфраструктури й покращення добробуту в цих селах», – зазначає керівник аграрного напрямку «Епіцентр К» Василь Мороз.

Окрім орендної плати та податків, компанія обіцяє взяти на себе добровільне соціальне навантаження – 1% від валового збору на громаду сільської ради, де присутні її підприємства. Ці кошти стають додатковим джерелом фінансування для громад: ремонту доріг, систем вуличного освітлення та водопостачання, створення гідних умов для навчання, виховання та дозвілля, доплат працівникам бюджетних установ (медикам, вихователям, вчителям тощо).

«Наша мета – покращити ефективність та рентабельність нових активів. Для якісного управління додатковим земельним банком у структурі «Епіцентр Агро» будуть створені ще два кластери. На землях цих кластерів, крім вирощування традиційних культур – пшениці, соняшника, кукурудзи та ріпаку, у сівозміні залишаться такі нішеві культури, як голозерний гарбуз, буде розвиватися вирощування органічних культур та насіннєвого матеріалу на поливі», – наголошує Василь Мороз.

Група компаній Епіцентр К належить Олександрі і Галині Герезі, Сварог Вест Груп - Сергію та Олександру Бурякам.

Після завершення угоди Епіцентр стане сьомим за розміром земельного банку агрохолдингом України, потіснивши компанії HarvEast Ріната Ахметова (127 000 га землі), ІМК Олександра Петрова (123 900 га землі) і Укрпромінвест-Агро Олексія Порошенка.

Останнє редагування Неділя, 16 лютого 2020 00:42
Адміністратор

Адміністратор сайту Шепетівки

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Коментарі (0)

Коментарі відсутні

Залиште ваш коментар

  1. Можете коментувати як гість, але ліпше Зареєструйтесь або авторизуйтесь
Вложения (0 / 6)
Поделиться вашим местоположением