Шепетівчани виграли стрічкову пилораму Wood-Mizer LT15
- Dj Os
- Автор теми
- Адміністратор
- Редактор
13 лист. 2015 00:23 #103226
від Dj Os
Шепетівчани виграли стрічкову пилораму Wood-Mizer LT15 був створений Dj Os
Щось провтикали ми цю новину (змагання були ще 23 вересня), але тим не менш відзначити земляків потрібно.
Попередження: Спойлер!
Стрічкова пилорама Wood-Mizer LT15 – нагорода за ювелірну роботу з розпилювання деревини, що її команда-переможець продемонструвала у напруженій боротьбі швидкості, точності, холоднокровності, злагодженості дій та винахідливості під час фінальних змагань Wood-Mizer Sport Cup 2015.
Історія перших у світі змагань операторів стрічкових пилорам розпочалася 24 серпня цього року – саме тоді в українських Карпатах відбувся відбірковий етап і півфінал змагань Wood-Mizer Sport Cup 2015. Тоді у запеклій боротьбі із 15 команд путівку у фінал вибороли дев’ять, що продемонстрували найкращі результати з розпилювання колод.
У команд був місяць на підготовку до фінальних змагань, і вони його не згаяли: дії напарників стали злагодженішими; швидкість й точність розпилювання зросла; з’явилися нові технічні прийоми тощо. Але давайте про усе за порядком.
Фінальні змагання відбувалися за теплої сонячної погоди 23 вересня у м. Києві. Традиційно змагання відкрили Державним Гімном України.
Поділ на групи
Розведення стрічкової пилки – справа ювелірнаЗа результатами півфіналу учасників фіналу поділили на три групи по три команди у кожній.
Команди групи «С» змагалися за бензопилу Stihl MS 361. Для розпилювання колод вони використовували стрічкопилкову пилораму Wood-Mizer LT15 з бензиновим двигуном потужністю 15 к. с. Максимальний діаметр колод, що їх можна розпиляти на цьому верстаті, – 700 мм, а довжина – 7900 мм. Завантажувати колоди на станину командам цієї групи доводилося вручну, адже верстати LT15 не комплектують гідравлічним механізмом завантаження. Також вручну переміщується й пиляльна головка. Отож, учасникам цієї групи доводилося докладати чимало фізичних зусиль. До слова зазначимо, що у цій групі виступав наймолодший учасник змагань – Віталій, який у свої 19 років уже працює на лісопиляльному підприємстві оператором стрічкової пилорами.
Старт «спринтерського» забігу з пилкоюЗа верстат для загострення стрічкових пилок моделі Wood-Mizer BMS-200 боролися команди групи «В». У цій групі колоди розпилювали на мобільній стрічковій пилорамі LT20. Верстат укомплектовано дизельним двигуном потужністю 22 к. с. (може бути бензиновий потужністю 25 к. с.) й на ньому можна розпиляти колоду діаметром до 800 мм. Пиляльну головку переміщує електродвигун, а для завантаження колод встановлено гідравлічні завантажувальні лабета. Це не лише полегшує роботу, а й значно пришвидшує її.
Головний приз змагань – стрічкову пилораму LT15 ‑ отримає команда, яка покаже найкращий результат у групі «А». Розпилювали колоду команди цієї групи на найпродуктивнішій мобільній стрічковій пилорамі серії LT, а саме – Wood-Mizer LT70, обладнаній турбодизельним двигуном потужністю 42 к. с. Максимальний діаметр колод, що їх можна розпиляти на LT70, – 950 мм, довжина – 8400 мм. Окрім того, цю стрічкову пилораму обладнано й цілою низкою функцій, що покликані максимально полегшити роботу оператора ‑ Помічних хутко забирає випиляну дошкуяк фізичну, так і розумову. Серед них: електричне переміщення пиляльної головки, електронна система налаштування товщини пиломатеріалу, гідравлічна система завантаження колод, гідравлічна система перевертання колод на станині та їх фіксування під час розпилювання тощо.
Регламент
Фінальні змагання поділили на два етапи.
Перший етап – підготовка стрічкової пилки. Кожна команда отримує загострену нерозведену стрічкову пилку Wood-Mizer DoubleHARD. Один із членів команди, що відповідає за підготовку інструменту, повинен розвести зубці пилки. Розводять пилки одночасно три команди однієї групи. Команда, яка завершить завдання першою, отримує 10 балів, другою – 8 балів, третьою – 6 балів.Отримання обрізного пиломатеріалу Першою розпилювання колоди розпочинає та команда, яка найдовше розводила стрічкову пилку, а останньою – та, що впоралася із завданням найшвидше.
Другий етап – розпилювання колоди. На цьому етапі команда має випиляти з колоди діаметром 38 мм максимальний об’єм обрізних пиломатеріалів. Відповідно до специфікації враховують лише пиломатеріали завтовшки 52; 32 або 27 мм і завширшки не менше 150 мм. Ще одна умова – слід випиляти не менше чотирьох дощок. Тобто, умовно кажучи, команда не може випиляти з колоди лише три дошки найбільшої товщини (52 мм). Залікові бали нараховують за швидкість виконання завдання, точність, якість і об’єм випиляних командою пиломатеріалів. Допустиме відхилення за товщиною – лише 1 мм. При перевищенні цього параметра за кожен міліметр відхилення команда отримує 2 штрафних бали. Перевіряють й наявність хвилі, висота якої не має перевищувати 2 мм. За кожну хвилю, що перевищує допустиме значення, у команди відмінусовують 5 балів.Спілкування учасників із суддями
Змагання
Учасники вклали стрічкові пилки на розвідні верстати Wood-Mizer і за командою судді почали розведення зубців. Одні, мабуть досвідченіші, зробили ставку на швидкість виконання, інші – ретельно перевіряли величину розведення кожного зубця. При цьому усі розуміли, що від правильності виконання завдання залежить швидкість і, що значно важливіше, якість розпилювання. Розвідники чимось нагадують ювелірів, які сидять за робочим столом і відстежують соті частки міліметра, щоб надати виробу довершеності. І справді, робота у розвідників таки ювелірна – усі зубці пилки мають бути розведені на однакову величину, а допустиме відхилення також вимірюються частками міліметра. Якщо під час розпилювання верстат може Стратегічний хід – обзол відпилюють одночасно з розпилюванням колоди«пробачити» певні огріхи оператора, то на цьому етапі усе залежить лише від майстерності й холоднокровності людини. Можна з впевненістю стверджувати, що доля фінальних призів вирішувалася саме тут і перебувала у руках розвідника.
Розвівши пилки, команди готувалися до другого етапу – розпилювання колод. Розпочався цей етап із спринтерського забігу (за командою судді учасник команди підхоплює із стартової лінії стрічкову пилку і чимдуж мчить до верстата) та виконання нормативу на встановлення стрічкової пилки (команди мали самостійно відкрити захисний кожух пиляльної головки, встановити стрічкову пилку на шківи, відрегулювати зусилля натягу пилки та закрити кожух). Далі – завантаження колоди. Важче впоратися із цим завданням було командам групи «С», адже вони змушені були робити це вручну. У двох інших групах один учасник закочував колоду на завантажувальні лабета, а інший тимчасом вмикав двигун верстата і, маніпулюючи важелями, завантажував колоду на станину, повертав і фіксував її у певному положенні.Суддя вимірює товщину пиломатеріалів
Гуркіт двигунів заповнив змагальний майданчик, але рівень шуму, що його створюють мобільні стрічкопилкові пилорами серії LT мінімальний, тому учасники команд у процесі розпилювання могли безперешкодно спілкуватися між собою, даючи один одному цінні поради.
Перший пропил на колоді зроблено, й помічник швидко забирає відпиляний обапіл. Наступний пропил – і помічник відкладає необрізну дошку для подальшого її розпилювання на обрізну. Оператор перевертає колоду й відпилює ще один обапіл, у деяких команд – ще й необрізну дошку. Із двокантного випилюють чотирикантний брус, а його уже розпилюють на залікові пиломатеріали, які помічник вкладає у відведене для цього місце.
Далі настає черга відкладених необрізних дощок: їх закріплюють на станиніСуддівська лінійка і щуп для виявлення хвиль «на ребро», обрізають одну крайку, перевертають й обрізають другу. Це, так би мовити, стандартна методика. Та не усі команди її дотримуються й проявляють творчий стратегічний підхід – з метою зменшення часу на обрізання необрізні дошки укладають до бруса на станину і таким чином за один прохід від бруса відпилюють дошку, а від необрізного пиломатеріалу – обзол. Як пізніше сказав головний суддя змагань Ігор Ребезнюк: «Це шахматний підхід до стратегії розпилювання колод. Його я помітив ще під час півфіналу, але у фіналі він був не лише елементом, а часто використовуваним способом. Мені приємно це констатувати. Я був на багатьох лісопиляльних підприємствах Європи й Америки, але хочу зазначити, що розпилюємо деревину ми не гірше за них. Нинішні змагання – яскравий тому приклад».
Завершальним завдання етапу розпилювання було складання стрічкової пилки. Приємно відзначити, що на відміну від півфіналу, цього разу усі команди з легкістю зуміли приборкати ще недавно таку непокірну пилку. Напевно, місяць тренувань таки дав результат.Чекати свого власника новенькій LT15 залишилось недовго
Озброївшись електронним штангенциркулем та спеціальною лінійкою, до роботи взялися судді. Обмірявши і перевіривши якість дошки, вони заносили результати у спеціальну таблицю і оцінювали наступний пиломатеріал. Допоки судді підбивали підсумки та визначали кращого, а робота ця клопітка і потребує багато часу, увага учасників змагань та їх глядачів була прикута до показового виступу команди українських богатирів, які під керівництвом Василя Вірастюка переносили і підіймали багатокілограмові колоди.
Підсумки
Коли ведучий оголосив про початок церемонії нагородження, усі зібралися біля п’єдестала. На обличчях учасників змагань – нетерпіння і хвилювання.
П’єдестал фіналу Wood-Mizer Sport Cup 2015До мікрофона підійшов генеральний директор «MOST-Україна» Олександр Твердохліб: «Вітаю усіх з успішним завершенням перших в історії змагань, які, сподіваюся, незабаром вийдуть на міжнародний рівень. Зараз судді оголосять результати, та незважаючи на здобуті місця я хочу, щоб ви знали, що ви не другі і не треті – ви усі перші і ваші імена уже вписані в історію лісопиляння».
«Мені дуже приємно перебувати на такій знаменній події, як фінал Wood-Mizer Sport Cup 2015. Радий, що захід відбувся успішно за теплої сонячної погоди, – зазначив комерційний директор польського заводу Wood-Mizer Кшиштоф Кропідловскі. – Дивлюся на учасників і не бачу радості – лише хвилювання. Та думаю, що коли судді оголосять результати, то обличчя розцвітуть посмішками. Маю велику надію, що тут ми поклали початок щорічним змаганням, які стануть доброю традицією. Бажаю усім успіхів і щастя.»
Команда ПП «Тімощук» та нагорода за проявлену майстерність – стрічкова пилорама LT15Перш ніж оголосити результати судді відзначили високий рівень учасників змагань, ювелірну точність їх роботи та високу швидкість. Найшвидший час розпилювання колоди завдовжки 3 м і діаметром 38 мм на пиломатеріали відповідно до специфікації змагань становив 12 хв.
Отож, фінальні підсумки.
ІІІ місце посіла команда ПП «Керманич» (м. Надвірна, Івано-Франківська обл.) й отримала бензопилу Stihl MS 361;
ІІ місце – команда «Ворохта» (м. Ворохта, Івано-Франківська обл.). Приз – верстат для загострювання стрічкових пилок Wood-Mizer BMS-200;
І місце й головний приз змагань (стрічкову пилораму Wood-Mizer LT15) отримала команда ПП «Тімощук» ‑ м. Шепетівка, Хмельницька обл.
Окрім високоякісного обладнання, призерів нагородили медалями та пам’ятними дипломами.
Переповнена радісними емоціями й розчулена великою кількістю привітань команда переможців й не уявляла, що робитиме з верстатом. Окрім того, значну фінансову допомогу для участі у змаганнях команді надав керівник підприємства, на якому працюють обидва її учасники. «Долю нової пилорами вирішуватимемо втрьох», ‑ сказав оператор команди ПП «Тімощук».
Любомир КОВАЛЬ
Історія перших у світі змагань операторів стрічкових пилорам розпочалася 24 серпня цього року – саме тоді в українських Карпатах відбувся відбірковий етап і півфінал змагань Wood-Mizer Sport Cup 2015. Тоді у запеклій боротьбі із 15 команд путівку у фінал вибороли дев’ять, що продемонстрували найкращі результати з розпилювання колод.
У команд був місяць на підготовку до фінальних змагань, і вони його не згаяли: дії напарників стали злагодженішими; швидкість й точність розпилювання зросла; з’явилися нові технічні прийоми тощо. Але давайте про усе за порядком.
Фінальні змагання відбувалися за теплої сонячної погоди 23 вересня у м. Києві. Традиційно змагання відкрили Державним Гімном України.
Поділ на групи
Розведення стрічкової пилки – справа ювелірнаЗа результатами півфіналу учасників фіналу поділили на три групи по три команди у кожній.
Команди групи «С» змагалися за бензопилу Stihl MS 361. Для розпилювання колод вони використовували стрічкопилкову пилораму Wood-Mizer LT15 з бензиновим двигуном потужністю 15 к. с. Максимальний діаметр колод, що їх можна розпиляти на цьому верстаті, – 700 мм, а довжина – 7900 мм. Завантажувати колоди на станину командам цієї групи доводилося вручну, адже верстати LT15 не комплектують гідравлічним механізмом завантаження. Також вручну переміщується й пиляльна головка. Отож, учасникам цієї групи доводилося докладати чимало фізичних зусиль. До слова зазначимо, що у цій групі виступав наймолодший учасник змагань – Віталій, який у свої 19 років уже працює на лісопиляльному підприємстві оператором стрічкової пилорами.
Старт «спринтерського» забігу з пилкоюЗа верстат для загострення стрічкових пилок моделі Wood-Mizer BMS-200 боролися команди групи «В». У цій групі колоди розпилювали на мобільній стрічковій пилорамі LT20. Верстат укомплектовано дизельним двигуном потужністю 22 к. с. (може бути бензиновий потужністю 25 к. с.) й на ньому можна розпиляти колоду діаметром до 800 мм. Пиляльну головку переміщує електродвигун, а для завантаження колод встановлено гідравлічні завантажувальні лабета. Це не лише полегшує роботу, а й значно пришвидшує її.
Головний приз змагань – стрічкову пилораму LT15 ‑ отримає команда, яка покаже найкращий результат у групі «А». Розпилювали колоду команди цієї групи на найпродуктивнішій мобільній стрічковій пилорамі серії LT, а саме – Wood-Mizer LT70, обладнаній турбодизельним двигуном потужністю 42 к. с. Максимальний діаметр колод, що їх можна розпиляти на LT70, – 950 мм, довжина – 8400 мм. Окрім того, цю стрічкову пилораму обладнано й цілою низкою функцій, що покликані максимально полегшити роботу оператора ‑ Помічних хутко забирає випиляну дошкуяк фізичну, так і розумову. Серед них: електричне переміщення пиляльної головки, електронна система налаштування товщини пиломатеріалу, гідравлічна система завантаження колод, гідравлічна система перевертання колод на станині та їх фіксування під час розпилювання тощо.
Регламент
Фінальні змагання поділили на два етапи.
Перший етап – підготовка стрічкової пилки. Кожна команда отримує загострену нерозведену стрічкову пилку Wood-Mizer DoubleHARD. Один із членів команди, що відповідає за підготовку інструменту, повинен розвести зубці пилки. Розводять пилки одночасно три команди однієї групи. Команда, яка завершить завдання першою, отримує 10 балів, другою – 8 балів, третьою – 6 балів.Отримання обрізного пиломатеріалу Першою розпилювання колоди розпочинає та команда, яка найдовше розводила стрічкову пилку, а останньою – та, що впоралася із завданням найшвидше.
Другий етап – розпилювання колоди. На цьому етапі команда має випиляти з колоди діаметром 38 мм максимальний об’єм обрізних пиломатеріалів. Відповідно до специфікації враховують лише пиломатеріали завтовшки 52; 32 або 27 мм і завширшки не менше 150 мм. Ще одна умова – слід випиляти не менше чотирьох дощок. Тобто, умовно кажучи, команда не може випиляти з колоди лише три дошки найбільшої товщини (52 мм). Залікові бали нараховують за швидкість виконання завдання, точність, якість і об’єм випиляних командою пиломатеріалів. Допустиме відхилення за товщиною – лише 1 мм. При перевищенні цього параметра за кожен міліметр відхилення команда отримує 2 штрафних бали. Перевіряють й наявність хвилі, висота якої не має перевищувати 2 мм. За кожну хвилю, що перевищує допустиме значення, у команди відмінусовують 5 балів.Спілкування учасників із суддями
Змагання
Учасники вклали стрічкові пилки на розвідні верстати Wood-Mizer і за командою судді почали розведення зубців. Одні, мабуть досвідченіші, зробили ставку на швидкість виконання, інші – ретельно перевіряли величину розведення кожного зубця. При цьому усі розуміли, що від правильності виконання завдання залежить швидкість і, що значно важливіше, якість розпилювання. Розвідники чимось нагадують ювелірів, які сидять за робочим столом і відстежують соті частки міліметра, щоб надати виробу довершеності. І справді, робота у розвідників таки ювелірна – усі зубці пилки мають бути розведені на однакову величину, а допустиме відхилення також вимірюються частками міліметра. Якщо під час розпилювання верстат може Стратегічний хід – обзол відпилюють одночасно з розпилюванням колоди«пробачити» певні огріхи оператора, то на цьому етапі усе залежить лише від майстерності й холоднокровності людини. Можна з впевненістю стверджувати, що доля фінальних призів вирішувалася саме тут і перебувала у руках розвідника.
Розвівши пилки, команди готувалися до другого етапу – розпилювання колод. Розпочався цей етап із спринтерського забігу (за командою судді учасник команди підхоплює із стартової лінії стрічкову пилку і чимдуж мчить до верстата) та виконання нормативу на встановлення стрічкової пилки (команди мали самостійно відкрити захисний кожух пиляльної головки, встановити стрічкову пилку на шківи, відрегулювати зусилля натягу пилки та закрити кожух). Далі – завантаження колоди. Важче впоратися із цим завданням було командам групи «С», адже вони змушені були робити це вручну. У двох інших групах один учасник закочував колоду на завантажувальні лабета, а інший тимчасом вмикав двигун верстата і, маніпулюючи важелями, завантажував колоду на станину, повертав і фіксував її у певному положенні.Суддя вимірює товщину пиломатеріалів
Гуркіт двигунів заповнив змагальний майданчик, але рівень шуму, що його створюють мобільні стрічкопилкові пилорами серії LT мінімальний, тому учасники команд у процесі розпилювання могли безперешкодно спілкуватися між собою, даючи один одному цінні поради.
Перший пропил на колоді зроблено, й помічник швидко забирає відпиляний обапіл. Наступний пропил – і помічник відкладає необрізну дошку для подальшого її розпилювання на обрізну. Оператор перевертає колоду й відпилює ще один обапіл, у деяких команд – ще й необрізну дошку. Із двокантного випилюють чотирикантний брус, а його уже розпилюють на залікові пиломатеріали, які помічник вкладає у відведене для цього місце.
Далі настає черга відкладених необрізних дощок: їх закріплюють на станиніСуддівська лінійка і щуп для виявлення хвиль «на ребро», обрізають одну крайку, перевертають й обрізають другу. Це, так би мовити, стандартна методика. Та не усі команди її дотримуються й проявляють творчий стратегічний підхід – з метою зменшення часу на обрізання необрізні дошки укладають до бруса на станину і таким чином за один прохід від бруса відпилюють дошку, а від необрізного пиломатеріалу – обзол. Як пізніше сказав головний суддя змагань Ігор Ребезнюк: «Це шахматний підхід до стратегії розпилювання колод. Його я помітив ще під час півфіналу, але у фіналі він був не лише елементом, а часто використовуваним способом. Мені приємно це констатувати. Я був на багатьох лісопиляльних підприємствах Європи й Америки, але хочу зазначити, що розпилюємо деревину ми не гірше за них. Нинішні змагання – яскравий тому приклад».
Завершальним завдання етапу розпилювання було складання стрічкової пилки. Приємно відзначити, що на відміну від півфіналу, цього разу усі команди з легкістю зуміли приборкати ще недавно таку непокірну пилку. Напевно, місяць тренувань таки дав результат.Чекати свого власника новенькій LT15 залишилось недовго
Озброївшись електронним штангенциркулем та спеціальною лінійкою, до роботи взялися судді. Обмірявши і перевіривши якість дошки, вони заносили результати у спеціальну таблицю і оцінювали наступний пиломатеріал. Допоки судді підбивали підсумки та визначали кращого, а робота ця клопітка і потребує багато часу, увага учасників змагань та їх глядачів була прикута до показового виступу команди українських богатирів, які під керівництвом Василя Вірастюка переносили і підіймали багатокілограмові колоди.
Підсумки
Коли ведучий оголосив про початок церемонії нагородження, усі зібралися біля п’єдестала. На обличчях учасників змагань – нетерпіння і хвилювання.
П’єдестал фіналу Wood-Mizer Sport Cup 2015До мікрофона підійшов генеральний директор «MOST-Україна» Олександр Твердохліб: «Вітаю усіх з успішним завершенням перших в історії змагань, які, сподіваюся, незабаром вийдуть на міжнародний рівень. Зараз судді оголосять результати, та незважаючи на здобуті місця я хочу, щоб ви знали, що ви не другі і не треті – ви усі перші і ваші імена уже вписані в історію лісопиляння».
«Мені дуже приємно перебувати на такій знаменній події, як фінал Wood-Mizer Sport Cup 2015. Радий, що захід відбувся успішно за теплої сонячної погоди, – зазначив комерційний директор польського заводу Wood-Mizer Кшиштоф Кропідловскі. – Дивлюся на учасників і не бачу радості – лише хвилювання. Та думаю, що коли судді оголосять результати, то обличчя розцвітуть посмішками. Маю велику надію, що тут ми поклали початок щорічним змаганням, які стануть доброю традицією. Бажаю усім успіхів і щастя.»
Команда ПП «Тімощук» та нагорода за проявлену майстерність – стрічкова пилорама LT15Перш ніж оголосити результати судді відзначили високий рівень учасників змагань, ювелірну точність їх роботи та високу швидкість. Найшвидший час розпилювання колоди завдовжки 3 м і діаметром 38 мм на пиломатеріали відповідно до специфікації змагань становив 12 хв.
Отож, фінальні підсумки.
ІІІ місце посіла команда ПП «Керманич» (м. Надвірна, Івано-Франківська обл.) й отримала бензопилу Stihl MS 361;
ІІ місце – команда «Ворохта» (м. Ворохта, Івано-Франківська обл.). Приз – верстат для загострювання стрічкових пилок Wood-Mizer BMS-200;
І місце й головний приз змагань (стрічкову пилораму Wood-Mizer LT15) отримала команда ПП «Тімощук» ‑ м. Шепетівка, Хмельницька обл.
Окрім високоякісного обладнання, призерів нагородили медалями та пам’ятними дипломами.
Переповнена радісними емоціями й розчулена великою кількістю привітань команда переможців й не уявляла, що робитиме з верстатом. Окрім того, значну фінансову допомогу для участі у змаганнях команді надав керівник підприємства, на якому працюють обидва її учасники. «Долю нової пилорами вирішуватимемо втрьох», ‑ сказав оператор команди ПП «Тімощук».
Любомир КОВАЛЬ
Ці користувачі подякували: cReaMeR
Будь-ласка, Увійти або Зареєструйтесь, щоб приєднатись до розмови.
- cReaMeR
- Старший учасник
Менш
Більше
- Дописи: 49
- Подяка отримана: 11
13 лист. 2015 14:01 #103231
від cReaMeR
Відповідь від cReaMeR у темі Шепетівчани виграли стрічкову пилораму Wood-Mizer LT15
Похвально Молодцы.
Будь-ласка, Увійти або Зареєструйтесь, щоб приєднатись до розмови.
Час відкриття сторінки: 0.082 секунд