— Сьогодні наша найбільша проблема, — говорить Роман Миколайович, — несвоєчасна оплата населенням послуг компаній. Тому зараз, в умовах, коли потрібно виконувати значні обсяги робіт, працювати часто доводиться за кошти, залучені з інших джерел.
За словами Василя Цегелі, заборгованість шепетівчан перед «Житлофондом» наразі становить 328 тисяч гривень. Що заважає мешканцям міста платити за надані послуги — сказати важко. Можна лише припустити, що далися взнаки святкові витрати або ж морози заважають дійти до каси...
Та попри все комунальники працюють на повну силу. До уже звичних заяв з проханнями усунути несправності системи водопостачання, полагодити покрівлю, двері у під’їзді тощо, нині додалися звернення, так би мовити, сезонного характеру, які насамперед стосуються ремонту систем теплопостачання, відновлення роботи замерзлих зливових каналізацій. Активно шепетівчани змінюють також міжкімнатні двері skidkadveri.net.ua/dveri-korfad-ot-2010-grn/.
— Не усі шепетівчани, що живуть на останніх поверхах багатоквартирних будинків, пам’ятають про необхідність випускати повітря з системи.
Таким чином, без тепла залишаються не тільки вони, але й сусіди, — зазначає Василь Дмитрович.
Непокоїть директорів управлінських компаній і ситуація, що склалася довкола оплати за обслуговування мереж поза квартирами (підвальні приміщення, горища тощо). Бо нерідко власники осель з індивідуальним опаленням(такиху житловому фонді міста 30%) не платять за цю послугу. Крім того, окремі мешканці багатоповерхівок, що опалюють домівки індивідуально, самовільно встановили замість колишніх стояків металопластикові труби, діаметр яких менший від діаметра загального стояка. В результаті таких дій потерпають сусіди, які недоот- римуть тепло.
Повертаючись до проблеми оплати, не зайве згадати і про те, що до сьогодні тарифи на комунальні послуги залишаються на рівні минулорічних, хоча й не відповідають сучасним реаліям.
— У тарифи закладено лише поточний ремонт, однак коли бачимо, що без капітального не обійтися, робимо і його, — розповідає Роман Тихончук, — адже житло в місті здебільшого не нове, мережі у будинках зношені. Звичайно, з огляду на брак коштів частіше доводиться просто латати труби чи покрівлі, які насправді погребують більш витратних ремонтних робіт.'Тому уже вкотре звертаюся до шепетівчан з проханням вчасно сплачувати за послуги, які надають управлінські компанії.
Усі ми знаємо, що зробити якісний ремонт в оселі сьогодні коштує недешево, проте коли йдеться про комунальників, навіть занижені тарифи не стають додатковим стимулом оплатити їх працю. А якість виконаних робіт, у якій насамперед мають бути зацікавлені шепетівчани, безпосередньо залежить від вкладених коштів.
О. Томашенко.