На жаль насильство є досить поширеним у нашій буденності. Жахливо, але для декого це явище уже стало нормою життя. Проте, незважаючи на такий стан справ, у більшості випадків говорити про прояви насилля вголос не прийнято. В Україні існує страшна статистика, яка вказує на те, що в 95% випадків жертвами насильства в сім'ї стають жінки, а в 75% — діти. І від цього факту не втечеш. Тому саме зараз держава визнала, що такі негативні явища, як насильство, тендерна нерівність, торгівля людьми заважають розвитку гармонійного та гуманного суспільства, і прийняла низку законодавчих актів та запровадила проведення піар-акцій, що покликані захистити українця.
У листопаді—грудні в Україні проходив перший етап Міжнародної акції «16 днів проти гендерного насильства», спрямованої на запобігання різним формам насильства і на формування гендерної культури населення, та акції «Торгівлі людьми — НІ!», метою якої є мінімізація загрози для мешканців міста стати жертвою торгівців людьми.
Варто зазначити, що акції мали па меті поширення інформації про ці проблеми серед молоді. Учасники брали участь у трьох конкурсах: кращий твір-роздум на тему «Насильство в сім'ї руйнує її»; кращий плакат «Стоп — насильству!»; кращий плакат з пропаганди здорового способу життя.
Юні жителі Шепетівки разом із своїми наставниками активно долучилися до участі у конкурсах, подавши на розгляд конкурсної комісії цікаві роботи.
9 грудня у приміщенні малого залу міськвиконкому підбивали підсумки міського етапу акції. На заході були присутні начальник відділу у справах сім'ї, молоді та спорту міськвиконкому Наталія Стасюк, головний спеціаліст відділу Алла Гайдай, начальник відділу соціальної роботи міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Тетяна Онопрійчук, а також учасники конкурсу — учні загальноосвітніх шкіл міста зі своїми наставниками — соціальними педагогами.
Наталія Василівна у своєму вітальному слові зазначила:
— Сьогодні дуже приємно бачити у залі тих людей, які долучилися до надзвичайно важливої мети — привернення уваги суспільства до проблем насильства в сім'ї, торгівлі людьми та тендерної нерівності. Адже ці проблеми — це проблеми не однієї людини чи однієї сім'ї, а цілого суспільства.
Відтак Наталія Василівна оголосила результати конкурсу та його переможців. У блоці кращий твір-роздум призові місця посіли учениця 11 класу НВО№.2 Тетяна Мали-новська та учениця 2-Є курсу НВК. № 1 Ірина Ларіна. І Іер-ше місце за кращий плакат «Стоп — насильству!» посіла творча група НВК №2 у складі Ірини Процанюк та Ірини Колесник. Друге місце отримала учениця 9 класу НЕЮ №3 Христина Коломій-чук. Третє місце здобула творча група ЗОНІ №2. Всі призери та учасники одержали подяки та цінні подарунки від відділу у справах сім'ї, молоді та спорту міськвиконкому.
— Ви повинні нести в суспільство свою позицію, за цими принципами будувати свої сім'ї, адже суспільство зможе очиститися від насилля та нерівності тільки тоді, коли кожен його член буде прагнути до самовдосконалення. А ваші роботи будуть надалі використовуватися для профілактики зазначених ганебних явищ, — наголосила Алла Гайдай.
У рамках заходу відбулося нагородження переможців міського конкурсу па кращий плакат з пропаганди здорового способу життя. Тетяна Онопрійчук, начальник відділу соціальної роботи МЦСССДМ, вручила грамоти та дипломи призерів конкурсу, довідкову літературу та подарунки.
На завершення заходу присутнім для розповсюдження у загальноосвітніх навчальних закладах міста роздали рекламну продукцію, методичні рекомендації з пропаганди здорового способу життя, запобігання насиллю, торгівлі людьми.
Правду говорять, що прагнення до насилля притаманне, як правило, слабким людям. А отже той біль та страждання, причому не обов'язково фізичного характеру, який приносять «слабкі люди», здебільшого найрідніші, можуть подолати сильні морально та психологічно «жертви». Нашому суспільству треба лише навчитися вчасно розгледіти, призупинити ці явища та не залишатися осторонь проявів агресії, несправедливості та приниження.
Ірина Кобилянська