РОСІЙСЬКІ КОЛАБОРАЦІОНІСТИ В ШЕПЕТІВЦІ. 1942-1943 РР.

  • Sposterigach
  • Sposterigach аватар Автор теми
  • Платиновий учасник
  • Платиновий учасник
Більше
29 вер. 2014 11:51 #93807 від Sposterigach
:lol: Оскільки в Шепетівці досі панує зашкарублий радянський міф про радянських партизанів як супер-пупер стихію війни 1941-1945 років, пропоную обговорити тему існування в Шепетівці німецької юнкерської школи, в якій готували вірних слуг гітлеризму - російських і кавказських колабораціоністів


Долучення:
Ці користувачі подякували: Dj Os, Anykey, Алої3

Будь-ласка, Увійти або Зареєструйтесь, щоб приєднатись до розмови.

  • Dj Os
  • Dj Os аватар
  • Адміністратор
  • Адміністратор
  • Редактор
Більше
29 вер. 2014 14:03 #93814 від Dj Os
Я би обговорив, якби володів якоюсь інформацією. Може поділишся якимись матеріалами?

Будь-ласка, Увійти або Зареєструйтесь, щоб приєднатись до розмови.

  • Sposterigach
  • Sposterigach аватар Автор теми
  • Платиновий учасник
  • Платиновий учасник
Більше
29 вер. 2014 14:48 #93820 від Sposterigach
Та вже ж ділився дослідник Андрій Усач у інтерв"ю.

В мене нема часу на це, але обіцяю викласти тут невідомі речі про окупацію Шепетівки, які нарив нещодавно в архіві
Ці користувачі подякували: Dj Os

Будь-ласка, Увійти або Зареєструйтесь, щоб приєднатись до розмови.

  • Dj Os
  • Dj Os аватар
  • Адміністратор
  • Адміністратор
  • Редактор
Більше
29 вер. 2014 15:05 #93822 від Dj Os
Буду чекати з нетерпінням :-)

Будь-ласка, Увійти або Зареєструйтесь, щоб приєднатись до розмови.

  • Anykey
  • Anykey аватар
  • Платиновий учасник
  • Платиновий учасник
Більше
29 вер. 2014 15:22 #93824 від Anykey
Приблизно рік назад читав статтю з подібною назвою в одній місцевій газеті (не пам"ятаю якій). Автор, якшо не помиляюсь, Царик. Там ще писали, шо паради ці козаки проводили в районі 7 школи (нині вулиця Українська). А поки можна почитати
levoradikal.ru/archives/11057
www.rimv.ru/aeroport/42/kazak.htm
newzz.in.ua/histori/1148888690-russkie-i...sluzhbe-gitlera.html
Ці користувачі подякували: Dj Os

Будь-ласка, Увійти або Зареєструйтесь, щоб приєднатись до розмови.

  • Sposterigach
  • Sposterigach аватар Автор теми
  • Платиновий учасник
  • Платиновий учасник
Більше
29 вер. 2014 17:08 #93828 від Sposterigach
Перший раз чую, що Царик писав про російських колаборантів... :blink: :woohoo:
Ці користувачі подякували: Dj Os

Будь-ласка, Увійти або Зареєструйтесь, щоб приєднатись до розмови.

  • Anykey
  • Anykey аватар
  • Платиновий учасник
  • Платиновий учасник
Більше
29 вер. 2014 20:35 #93830 від Anykey
Я ж писав, що можу помилятись. Але мені здається, що в нього був цикл статей в газеті "Шепетівка" з дослідженням маловідомих архівних даних про історію нашого краю. Стаття називалась на кшталт "Шепетівщина в роки великої вітчизняної війни".

Будь-ласка, Увійти або Зареєструйтесь, щоб приєднатись до розмови.

  • Sposterigach
  • Sposterigach аватар Автор теми
  • Платиновий учасник
  • Платиновий учасник
Більше
30 вер. 2014 09:59 #93833 від Sposterigach
Анікей, мені більше запам"яталася стаття О. Царика про шепетівських перукарів 1920-х-30-х, написана з використанням матеріалів з ДАХО. А от писати про 1941-1945 рр. він не вміє. Мені особисто було не цікаво читати ті його шедеври.

У продовження теми - про російсько-нацистських колабораціоністів у Шепетівці вже було велике інтерв"ю вторік з реальним дослідником А. Усачем, який не вірші пише, а в архівах працює.

Наприклад, у Шепетівці був такий собі штаб формування "козачих" (переважно нацистсько-російські фріки з Кубані і Дону, типу тих, які зараз в Східній Україні проти українських військ воюють + казахи, туркмени, узбеки та ін.) військ в Україні, яким командував колишній полковник Червоної Армії Вартан Саркісян. На території школи № 3 діяло перше юнкерське "козаче" училище ім. отамана графа Платова. До весни 1943 р. нацистами у Шепетівці було створено до 30 різних "козачих" формувань. Для порівняння, в ті часи цивільного населення Шепетівки було 15-20 тисяч осіб.

Див. детальніше: docs.google.com/folderview?id=0B30e2pVc5Xbvam52X0hZcXBGbkk,

газ. "День за днем", 30 січня 2013 р., № 5
Ці користувачі подякували: Dj Os, Anykey

Будь-ласка, Увійти або Зареєструйтесь, щоб приєднатись до розмови.

  • Anykey
  • Anykey аватар
  • Платиновий учасник
  • Платиновий учасник
Більше
01 жовт. 2014 10:24 #93849 від Anykey
Я знав, що прізвище Царик на багатьох діє, як мулета на бика ))). А по темі - напевно малася на увазі газ. "День за днем", № 6 від 6 лютого 2013 року.

Будь-ласка, Увійти або Зареєструйтесь, щоб приєднатись до розмови.

  • Sposterigach
  • Sposterigach аватар Автор теми
  • Платиновий учасник
  • Платиновий учасник
Більше
02 жовт. 2014 18:47 - 02 жовт. 2014 18:48 #93870 від Sposterigach
Правильно, Енікей!

Між тим, продовжимо нашу лекцію про російсько-німецьку співпрацю в Шепетівці у 1941-1945 рр.

Донесення к-ра радянського партизанського з"їднання Шитова для керівника Укр. штабу партизанського руху Строкача (від 4 листопада 1943 року):

"Вскрыта агентурыми путями, группа лиц в количестве троих человек - Артеменко, Олифер, Птица - проникла в один из наших отрядов. Они прошли школу в г. Бугаец (Германия), там было завербованных около 300 человек, и в Устрстоу - около 200 человек...

...Отбор в школы производили только военнопленных с средним, высшим образованием. Строк обучения - 1 месяц...

...Выпущенные лица были направлены: Минск - 30 человек, Харьков - 20 человек, Киев - 15 человек, Житомир - 15 человек и Луцк - 15 человек...

...В Луцке у Артеменко, Олифер, Птица были отобраны подписки начальником Крузе и НАПРАВЛЕНЫ БЫЛИ В ШЕПЕТОВКУ.

СУТЬ ПОДПИСКИ: "Я, ГРАЖДАНИН РУССКОЙ КРОВИ, ОБЪЯЗУЮСЬ ТЕСНО ИДТИ В НОГУ С НЕМЕЦКИМИ ВЛАСТЯМИ, ОБЪЯЗУЮСЬ ВЫДАВАТЬ АНТИФАШИСТСКИХ ЛИЦ НЕМЕЦКИМ ВЛАСТЯМ"..."

(Документ, витяги з якого тут представлені, зберігається в ЦДАГО, опублікований не був. фонд, опис, справу, аркуш не вказую - в ШЕПЕТІВЦІ БАГАТО ПЛАГІАТОРІВ)
Останнє редагування: 02 жовт. 2014 18:48 ким Sposterigach.
Ці користувачі подякували: Dj Os

Будь-ласка, Увійти або Зареєструйтесь, щоб приєднатись до розмови.

Час відкриття сторінки: 0.102 секунд
0
репостів
0
репостів