Саакашвілі висунув ультиматум Порошенку

  • Dj Os
  • Dj Os аватар Автор теми
  • Адміністратор
  • Адміністратор
  • Редактор
Більше
12 квіт. 2016 00:02 #106097 від Dj Os

Глава Одеської облдержадміністрації Михеіл Саакашвілі висунув низку умов президенту Петру Порошенку, невиконання яких призведе до того, що так звана команда реформаторів піде зі своїх посад.
Про це він заявив на прес-конференції в понеділок увечері.

"Жодна обіцянка з приводу реформ, яка була озвучена після Майдану, не була виконана. Нас всіх водять за ніс", - сказав Саакашвілі, зазначивши, що висловлював своє невдоволення у нещодавній телефонній розмові з президентом.

За його словами, звільнення прем'єра Арсенія Яценюка не є вирішенням проблеми корупції в Україні.
"Проблема не тільки в Яценюкові. Проблема в політичному класі і проблема в підході президента України до процесів всередині країни і до процесу реформування", - сказав Саакашвілі.

"Ми вимагаємо, в першу чергу, припинити цей "міжсобойчик" і "договірняк", який ведеться щодо уряду. Я закликаю народних депутатів не голосувати за цей уряд в таких умовах, які пропонують", - додав він.
За словами голови ОДА, українцям пропонують уряд, який наперед буде "недієздатним і корумпованим, який буде служити олігархам, а не народу України".

Саакашвілі також заявив, що центральна влада заважає процесам реформування в Одеській області.
"Я звертаюся до президента (із закликом) негайно скасувати наказ, який безпосередньо прийшов з його адміністрації - у мене ніякого сумніву на рахунок цього немає, - і припинити цькування людей, які хочуть щось змінити в країні. Перестати заважати, якщо ви не готові допомагати", - сказав він.

"Після зняття Сакварелідзе центральна влада України практично капітулювала перед місцевими сепарами, яких тут більше, ніж достатньо", - додав чиновник.

"Зняттям Сакварелідзе на вимогу Ківалова, Голубєва, прихвоснів місцевих сепаратистів, за листом чотири рази судимого депутата - це жахливий сигнал, що область здають ворогам України", - сказав він.

Сааквашвілі звернувся до Порошенка з наступними умовами:
- сформувати уряд народної довіри після відкритого обговорення;
- негайно, протягом декількох наступних днів, тижнів звільнити прокурора Одеської області Миколу Стоянова і призначити того, "хто буде користуватися довірою людей", а також "вичистити з прокуратури тих людей, які цькували Сакварелідзе";
- порушити кримінальну справу щодо мера міста Труханова в зв'язку з тим, що "він обдурив виборчу комісію, приховав свій російський паспорт і в зв'язку з тим, що у нього є багатомільйонні заховані кошти, нажиті явно нечесним шляхом";
- звільнити "місцевих СБУ-шників, які замість того, щоб боротися з сепаратистами і з корупціонерами, зайняті політичними утисками реформаторів";
- замінити місцевих представників податкової служби, "які реально зайняті корупцією".

"Я думаю, що президент України, до якого я завжди дуже добре ставився, повинен вибрати ... Заговорювати нам зуби світ далі не дозволить, народ України не дозволить. Ми не готові бути ширмою реформ. Все, досить уже погоріли на цьому", - заявив Саакашвілі.

"Або протягом цих днів ми бачимо, що конкретні ці дії втілюються, конкретні люди притягуються до відповідальності, конкретні люди будуть звільнені, починається дійсно прозорий процес формування уряду на центральному рівні і призначення на місцевому рівні, або нинішнім реформаторам нічого робити поблизу нинішньої влади України", - додав він.

"Тоді всі реформатори, не тільки в Одесі, повинні піти, сформувати окрему команду, і піти на те, щоб поміняти все в країні найрішучішим, найшвидшим конституційним способом, а не чекати нескінченно і годуватися порожніми обіцянками", - підкреслив Саакашвілі.

Будь-ласка, Увійти або Зареєструйтесь, щоб приєднатись до розмови.

Час відкриття сторінки: 0.159 секунд
0
репостів
0
репостів