Крига скресла: НБУ і Deloitte готують грунт до приходу PayPal в Україні

  • Dj Os
  • Dj Os аватар Автор теми
  • Адміністратор
  • Адміністратор
  • Редактор
Більше
07 квіт. 2015 16:21 #97102 від Dj Os

Багато українських підприємців нарікають на те, що в країні повноцінно не працює популярна платіжна система PayPal. На підтримку запуску системи в Україні вже збиралися підписи, а в 2011 навіть трапилося щось подібне фальстарту: користувачі «засікли» зміни до тарифної політики PayPal, з яких нібито випливало, що сервіс включить прийом грошей для України, але прес-служба компанії назвала ці дані помилкою. Зате зараз знову зажевріла надія.

Відомий підприємець і інвестор Ілля Кенігштейн, активно брав участь в русі за впровадження 3G, спробував зайнятися вирішенням цієї проблеми. Як він пояснив AIN.UA, прихід PayPal в Україні не тільки допоможе бізнесу, але і послужить хорошим знаком для світової спільноти. На думку Іллі, тому, що PayPal у нас поки не працює, є три основні перепони: застаріле законодавство з анахронізмами начебто мокрих печаток, антілоббізм з боку місцевих фінансових структур, які бояться заходу на ринок нового гравця, а також величезні масштаби фінансового шахрайства. Якщо розібратися хоча б з частиною з них, у PayPal не залишиться відмовок.

paypal1Ілья як приватна особа написав у PayPal з проханням розповісти, що саме заважає виходу системи на ринок. Одна з основних причин, як і передбачалося, криється в законодавстві. «Я звернувся до Владислава Рашковану (член правління НБУ) і він зацікавився проблемою. Ми домовилися про те, що IT і фінансовому співтовариству потрібно подумати над тим, як саме гармонізувати українське законодавство, щоб у PayPal не було більше причин до нас не заходити », - розповів підприємець. Владислав - з нового покоління чиновників, він прийшов в НБУ торік з позиції фінансового директор української дочки італійського UniCredit Bank.

Потім Ілля звернувся в Deloitte, і вони погодилися попрацювати над дорожньою картою. У Deloitte відзначають, що за результатами минулого року PayPal обслуговував 162 млн рахунків і забезпечив розрахунки на суму більше $ 200 млрд - це всесвітньо визнане інфраструктурне рішення, яке не представлено в нашій країні. Вихід системи в Україні стане символом сприятливих змін у фінансово-технологічною інфраструктурі країни, вважає директор департаменту корпоративних фінансів Deloitte Олексій Аристов, який координує роботу над дорожньою картою.

Він розповів, що експерти Deloitte в робочій групі вивчають юридичні питання і необхідність змін (в т.ч. для гармонізації законодавства та підзаконних актів з відповідним регулюванням і директивами в країнах ЄС), практику роботи та взаємодії з регулятором подібних платіжних систем в інших країнах, вигоди як для економіки в цілому, так і для окремих галузей, а також супутні ризики та механізми управління ними. Ініціатори групи будуть вдячні за компетентні коментарі і фідбек з цього питання. У цій ініціативі Deloitte не є офіційним консультантом, юристом або представником PayPal.
Ці користувачі подякували: odin

Будь-ласка, Увійти або Зареєструйтесь, щоб приєднатись до розмови.

Час відкриття сторінки: 0.164 секунд