3 minutes reading time (657 words)

Як Сталін переміг корупцію

5963484

На "закаті" НЕПу і після війни в країні панувала розруха. Чим із задоволенням користувалися нечисті на руку ділки. Але перемогти їх вдалося досить швидко ...

Корупція - явище не сьогоднішнє. Процвітала вона і при соціалізмі. Але в СРСР з 30- х по початок 50- х років були періоди, коли робилося все необхідне, щоб її нейтралізувати. Звести корупцію нанівець, як і проституцію, не можна, але добитися того, щоб вона не грала вирішальну роль, можна ! Саме це і дивно швидко зробив Сталін.

І глибоко помиляється той, хто думає, що Сталін переміг корупцію тому, що «просто перестріляв» хабарників . Хоча б з тієї причини, що в самий розпал боротьби з післявоєнної корупцією (26 травня 1947 року) він скасував смертну кару. Корупція була переможена системою заходів, які стосувалися всіх, незважаючи на зв'язку і положення в суспільстві. До відповідальності як співучасників залучали навіть родичів корупціонера, які знали, але нічого не зробили для виявлення злочинця. Більше того, під суд потрапляли всі, хто хоч краєм вуха чув, але промовчав, як хтось бере хабарі або займається іншою незаконною справою. Саме тому в ті роки була розкрита ціла серія злочинів у сфері дії міністерств, главків і підприємств.

Справа «хлібників»

Після війни одним з найперших і гучних стала саме « Хлібна справа». І це не дивно, адже люди в ті роки за хліб готові були віддати останнє !

Почалася вона з того, що слідчі стали вивчати документи, згідно з якими протягом 1945 р. Раднарком виділяв хлібопекарській промисловості борошно, цукор, згущене молоко і інші продукти. І сищики вийшли на слід банди корупціонерів на чолі з начальником відділу постачання розподільної системи «Росглавхліб» Михайлом Ісаєвим . Вони наживалися тим, що виділяли деяким трестам всі дефіцити без затримки, а то й понад передбаченого. За що їх начальнички відкачували московському начальству за наступною схемою.

Виписували, наприклад, кондитерській фабриці тонну цукру. Але насправді відпускали лише 950 кг, залишаючи 50 кіло Ісаєву у вигляді відкату. Щоб покрити цю нестачу (та ще й нажитися ), при виготовленні, припустимо, печива замість 1000 кг цукру у виробництво йшло 900. Адже різницю на смак не зрозумієш.

 

Крали продукти і безпосередньо, а потім недостачу списували на деяких невідомих бандитів, які нібито вкрали добро прямо з вагонів. За документами МВС, «злочинною групою Ісаєва з 14 квітня 1945 по 1946 р. включно було викрадено: цукру 1670 кг, борошна 8500 кг, сахарину 670 кг , вершкового масла 414 кг, джему і повидла 2605 кг і т. д. - всього на суму 1139230 крб. 18 коп.».

Ісаєву і його головбуху Розенбаумові дали по 25 років, надовго в тюрму відправили і їх співучасники. З повною конфіскацією майна - не тільки у корупціонерів, а й у їхніх рідних.

Справа «ткачів»

У ті роки спати не було на чому, сорочку зшити ні з чого. І держава з мізерних запасів почала виділяти білизняні тканини на спецодяг. Якими розпоряджався начальник відділу Московської міжобласної контори товариш Тавшунский. Він організував справу так, що стало вистачати і на постільну білизну, і на сорочки, і навіть на сукні окремим післявоєнним красуням. Для цього він зв'язався з артіллю кравців. І колеса швейних машин закрутилися, випускаючи все в скороченому вигляді, та до того ж переважно невеликих розмірів. Мовляв, халати на охлялих за війну пролетарів і так зійдуться ... Однак скільки ниточка не вилася, а кінець її знайшли досить швидко. Ось як про це говорилося в спецзвіті МВС:«Тавшунский увійшов у злочинні зв'язки з рядом керівників промартілей Москви, отримуючи з них хабарі за те, що вони з його відома виготовляли спецодяг малих розмірів, створюючи за рахунок цього надлишки білизняної тканини, які потім збували своїм співучасникам ...».

Всього Тавшунский з «колегами» розкрали тканини на 180 тисяч рублів. У ті часи - шалені гроші ! Підсумок: всі шахраї отримали по заслугах так, що їхні родичі донині проклинають Сталіна.

Отже, щоб очистити життя від паразитів, по всій країні прокотилася хвиля «хлібних», «ткацьких», «винних», «тютюнових» та інших справ . Адже Сталін чудово знав, що риба гниє з голови. Тому чистку почали саме з Москви . А вже за прикладом столиці і вся країна оголосила війну пристосованцям всіх мастей.

Пять причин, почему русский мужчина должен носить ...
Кто сдерживает научное развитие человечества?
 
Коментувати...
Увійти за допомогою ( Зареєструватися? )
або опублікувати як гість
Завантаження коментаря... Коментар буде оновлено через 00:00.
  • Цей коментар не опублікований.
    · 11:07 03/11/2013
    [quote name="Петро"]"Корупція - явище не сьогоднішнє. Процвітала вона і при соціалізмі".Ви,хлопці,цього не бачили і не жили тоді, коли в селах двері не закривали, а підпирали віником,який вказував, що в хаті нікого немає.А коли тебе якийсь чинуша не заслужено образив,покарав тощо і якщо ти пожалівся про це секретарю райкому, то бідний був той "приятель"-сам перевірив у свій час![/quote]
    Ні віник, ні можливість скарги на дрібного чиновника до поняття "корупція" ніяк не відносяться. Ми говоримо про різні речі.
  • Цей коментар не опублікований.
    · 00:01 03/11/2013
    "Корупція - явище не сьогоднішнє. Процвітала вона і при соціалізмі".Ви,хлопці,цього не бачили і не жили тоді, коли в селах двері не закривали, а підпирали віником,який вказував, що в хаті нікого немає.А коли тебе якийсь чинуша не заслужено образив,покарав тощо і якщо ти пожалівся про це секретарю райкому, то бідний був той "приятель"-сам перевірив у свій час!
  • Цей коментар не опублікований.
    · 23:47 02/11/2013
    Черговий міф. Корупція була і при Сталіні. Можливо стосувалась інших сфер життя (ну не було приватного капіталу, формально звичайно, отже не було проблем з податковою, купівлею\продажем землі і т.д. - тобто з тим, у чому в нас найбільше завдає проблем). Наприклад, всупереч розповсюдженій думці, можна було відкупитись від обвинувачень і не сісти на 25 років. Звичайно, якщо мова не йшла про 58-му статтю УК. І то - якщо її інкримінували по доносу - то можна було. Інша справа якщо втрапляла людина у "список" - тут уже нічого не допомагало. Але далі - корупція процвітала навіть у виправних таборах. За певну суму можна було влаштуватись на місце "придурка", тобто на непильну роботу. Так шо - корупція була, є, і поки що буде.
  • Цей коментар не опублікований.
    · 22:41 02/11/2013
    [b]Так робив Сталін, а коли ви знаєте більш дієвий і гуманніший спосіб боротьби з цим злом, то поділіться і, перш за все, з нашим керівництвом держави...[/b]
  • Цей коментар не опублікований.
    · 22:35 02/11/2013
    Ви реально вважаєте правильно саджати всіх із за родича корипціонера?
  • Цей коментар не опублікований.
    · 00:00 16/10/2012
    Ура!!! Включили!!! :lol:
  • Цей коментар не опублікований.
    · 18:46 13/10/2012
    Все-ж як-би не було це сумно, про ТВІ більше в інтернеті читають, ніж цей канал дивляться... :sigh:
  • Цей коментар не опублікований.
    · 01:53 13/10/2012
    [quote name="Адміністратор"]Зрозуміло, дякую за вичерпну відповідь.
    До речі про Шепетівку вже другий день згадують по ТВІ, як єдиний кабельний оператор який погодився повернути їх канал до мережі. :-)[/quote]
    Хоч у чомусь ми виділились! :lol:
  • Цей коментар не опублікований.
    · 01:51 13/10/2012
    Зрозуміло, дякую за вичерпну відповідь.
    До речі про Шепетівку вже другий день згадують по ТВІ, як єдиний кабельний оператор який погодився повернути їх канал до мережі. :-)
  • Цей коментар не опублікований.
    · 01:43 13/10/2012
    Інколи треба і 2 місяці. Повірте. Система там доволі складна для настройки. Зазвичай, після грози - ремонт уже недоцільний, тому купують нове обладнання. "Раду" вимикати не можна. Є спеціальний список каналів, які ОБОВЯЗКОВІ для трансляції (Рада, УТ-1, Інтер, 1+1, і ще там якісь, я вже не памятаю - давно діло було). Релігійні канали (а також рекламні типу "Магазин на дивані") - майже всі платять гроші провайдерам. А це зарплата працівникам ШАНСу. Порада - просто подзвоніть їм пару раз - і включать вам TVi :-)
  • Цей коментар не опублікований.
    · 01:33 13/10/2012
    [quote name="lamer85"]Хлопці, там дійсно погоріли тюнера. І ще 2 магістральних БП. Запустити це все - на так уже й просто. А ТВі канал безкоштовний, навіть не дотаційний. Ще й низькорейтинговий. Так що ніякої там проблеми з адамцями, буряками і т.п. нема.
    PS. Дотаційні - канали які платять провайдеру (в нашому випадку - ШАНСу), за те що їх транслюють. Є ще безкоштовні - просто включив і показуй (це такі як ТВі). А є платні - за які мусить платити провайдер.[/quote]
    Про тюнера ви писали ще 2 місяці тому, невже до цього часу не можна було полагодити? Чи так важко запустити замість каналу Рада чи того релігійного каналу? Сумніваюсь, що вони платять гроші, і кількість глядачів у них не більше пару десятків на всю Шепетівку.
  • Цей коментар не опублікований.
    · 01:20 13/10/2012
    Хлопці, там дійсно погоріли тюнера. І ще 2 магістральних БП. Запустити це все - на так уже й просто. А ТВі канал безкоштовний, навіть не дотаційний. Ще й низькорейтинговий. Так що ніякої там проблеми з адамцями, буряками і т.п. нема.
    PS. Дотаційні - канали які платять провайдеру (в нашому випадку - ШАНСу), за те що їх транслюють. Є ще безкоштовні - просто включив і показуй (це такі як ТВі). А є платні - за які мусить платити провайдер.
  • Цей коментар не опублікований.
    · 11:21 12/10/2012
    Хотілося б зараз почути цього колишнього працівника Шансу, Юзвенка, здається, який не так давно тут на форумі запевняв, що "всьо по-чесному" на Шансі з ТВі.
  • Цей коментар не опублікований.
    · 00:32 12/10/2012
    Попри заяви Княжицького, каналу в мережі досі не видно. Але як нам повідомили в самому ТВІ у них є домовленість з ШАНСом, що канал повернуть до кабельної мережі до кінця місяця, гадаю це станеться якраз після виборів.
  • Цей коментар не опублікований.
    · 17:44 11/10/2012
    Прижали товарищей с пушком на рыльце, вот и засуетились
  • Цей коментар не опублікований.
    · 16:42 11/10/2012
    Брюссель. 11 жовтня. УНІАН. Генеральний директор телеканалу TVi Микола Княжицький розповів депутатам Європарламенту про ситуацію з TVi.
    Як передає власний кореспондент УНІАН в Брюсселі, про це він сказав сьогодні на прес-конференції.
    “Я зустрічався з багатьма людьми, це і керівництво Європарламенту, і представники різних політичних груп”, - сказав він.
    “Я наголошував на тому, що чесність виборів залежить і від того, на скільки влада виконає обіцянки про вільне розповсюдження інформації”, - додав М.Княжицький.
    Генеральний директор телеканалу також повідомив, що після вчорашнього втручання прем’єр-міністра України Миколи Азарова у справу, лише одна кабельна мережа з міста Шепетівка вирішила повернути TVi до трансляції в своїй кабельній мережі.
    Як повідомляв УНІАН, в останні кілька місяців триває масове відключення телеканалу TVi з трансляції в кабельних мережах України.
    10 жовтня прем’єр-міністр України Микола Азаров звернувся до Національної ради з питань телебачення та радіомовлення разом з кабельними операторами переглянути принципи формування пакетів на користь вітчизняних телеканалів, в тому числі і TVi.
0
репостів
0
репостів