Розмір шрифту: +
2 minutes reading time (351 words)

Чи насправді органічні продукти є не шкідливими?


В Україні та і в світі мало хто зможе чітко та грамотно відповісти, що таке органічні продукти. За рахунок цього продавці «органіки» широко рекламують цю продукцію, приховуючи реальні властивості біопродуктів. Зазначу, що в Україні нормативно-правова база щодо органічних продуктів, на жаль, ще поки не сформована.

Чи не кожен продавець органіки стверджує, що біопродукти не містять хімікатів.

Насправді це не так. Продукти харчування, сертифіковані як органічні, вирощуються з використанням хімікатів, які дозволені переліком, затвердженим організаціями країн ЄС і Великої Британії. Так, не забороняється застосування пестицидів, що отримані з рослин, а також ряду неорганічних хімікатів, серед яких є доволі токсичні, які викликають отруєння мозку, шлунку, нирок тощо.
В цілому хімікатів у біопродуктах може дещо й менше, проте, як правило, вони там є, і багато з них шкідливі для здоров’я.

Під час виробництва органічних продуктів використовується мінімальний обробіток ґрунту без перевертання пласта.

Насправді за часткової відмови від добрив і хімічних методів боротьби з бур’янами суттєво збільшується використання пального, оскільки збільшується кількість проходів техніки полями, а значить, і кількість шкідливих викидів в атмосферу теж зростає.

В органічних продуктах харчування не використовуються харчові домішки. І це не правда.

Офіційно дозволено 16 харчових добавок, які можна додавати в біопродукти, а саме: E-200, E-236, E-260, E-270, E-280, E-330, E-306, E-470, E-551b, E-551c, E-558, E-559, E-560, E-561, E-562, E-599.

Органічні продукти значно корисніші для здоров’я, ніж звичайні.

Це твердження досить сумнівне, окрім того, продукти рослинного походження, органічно вирощені, мають більше шансів бути зараженими різними патогенними мікроорганізмами. Більше того, немає наукових фактів, які підтверджували б щонайменші переваги органічних продуктів над звичайними.

Дехто з дослідників зазначає, що за використання органічних методів виробництва вдалося суттєво збільшити врожаї.
Це твердження має більш рекламний характер і не відповідає дійсності. Було з’ясовано, що при вивченні рівня врожайності у багато неорганічних господарств дані щодо врожаїв було сфальсифіковано, врожайність органічних культур завищувалась в рази внаслідок цитування одних і тих самих даних різними джерелами.

Тож можна зробити висновок, що органічні продукти не обов’язково кращі. І далеко не факт, що вони абсолютно «органічні». Не слід сліпо довіряти напису «органічний продукт». Потрібно звертатися до наукових лабораторій для проведення аналізу, що дає об’єктивну оцінку якості продукту та може підтвердити, наскільки органічним він є.
Українська демократія регресує, а не занепадає
5 продуктов... содержащих никотин
 

Коментарі

Немає створених коментарів. Будь першим хто залишить коментар.
Вже зарегистрированны? Увійти на сайт
Понеділок, 20 травня 2024

0
репостів
0
репостів