Щорічний звіт голови районної державної адміністрації

Протягом звітного періоду зусилля районної державної адміністрації, виконкомів селищної, сільських рад, господарських органів були спрямовані на реалізацію заходів щодо забезпечення соціально-економічного і культурного розвитку району, стабільної суспільно-політичної ситуації та підвищення життєвого рівня населення.

Здійснювалися заходи щодо усунення проблем розвитку територіальних громад які стосувалися прокладання вуличних газопроводів, газифікації будинків, ремонту шкіл та дошкільних закладів, клубів, доріг комунальної власності.

Загалом, за звітний період, з метою вирішення наявних проблем розвитку економіки і соціальної сфери, було ініційовано прийняття 13 районних цільових програм, які розраховані на 2011 та наступні роки.

 

Проведено 10 засідань (одне виїзне) колегії районної державної адміністрації, прийнято 30 розпоряджень голови адміністрації та 3 протокольних рішення, якими визначені конкретні заходи, терміни та виконавці по реалізації прийнятих рішень.

 За звітний період прийнято 399 розпоряджень керівництва райдержадміністрації.

За 10 місяців 2011 року було проведено 10 засідань комісії з питань сприяння забезпеченню погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, інших соціальних виплат. Заслухано звіти 32 керівників щодо рівня заробітної плати, її виплати, повноти сплати податків та наповнення бюджету Пенсійного фонду по кожному підприємству.

Відбулися засідання координаційної ради з питань розвитку підприємництва, робочої групи з вивчення цінової ситуації на ринках послуг основних продовольчих товарів та інших.

Працівниками адміністрації регулярно проводяться засідання комісій по передачі в оренду та приватну власність земельних ділянок, які знаходяться за межами населених пунктів, з питань захисту прав дитини, відбулись виїзні колегії у справах дітей.

До райдержадміністрації надійшло 307 звернень громадян, з них 204 письмове, 15 колективних звернень. Повторних звернень не було. На усному прийомі у керівництва адміністрації побувало 103 відвідувачі.

Будівництво.

Обсяг будівельних (підрядних) робіт по району за 10 місяців цього року становить 9320,0 тис. грн., що на 27,8 відсотків менше відповідного періоду минулого року, що свідчить про уповільнення темпів будівельної діяльності в цілому

З початку року введено в дію три будинки – по одному в с.Городище, Судилків та Хролин.

Основною причиною невиконання завдання по будівництву індивідуального житла є відсутність у населення коштів на добудову приміщень і ріст цін на будівельні матеріали.

За звітний період введено в експлуатацію пекарню в с. Судилків МПП «МВМ»(400 виробів за зміну).

Продовжується робота по газифікації населених пунктів Шепетівського району. В цьому році введено в дію підвідний газопровід середнього тиску (1,1 км) за власні кошти  ВАТ «Шепетівкагаз» на суму 150 тис. гривень до с. Онишківці та8 км. вуличних мереж середнього тиску.

 Станом на 1 грудня газифіковано 323 будинків і стільки ж встановлено лічильників газу.

Виготовлено проектно-кошторисну документацію по підведенню підвідного газопроводу до с.Чотирбоки на суму 144,0 тис. грн., кошти місцевого бюджету.

Використано 30,5 тис.грн. коштів місцевого бюджету на підвідний газопровід та виготовлено проектно-кошторисну документацію до сіл Рилівка, Круглик, Сенігів.

 За рахунок коштів державного бюджету проведений поточний ремонт доріг комунальної власності в с. Пліщин на суму 295 тисяч гривень,  вулиці Леніна в смт Гриців на суму 295 тисяч гривень,  2 вулиці в селі Корчик і 1 в с.Хутір на суму 250 тисяч гривень, вулиці Примакова в с. Червоний Цвіт на суму 100 тисяч гривень.Відремонтовано 2 вулиці та продовжується ремонт ще двох в с. Михайлючка на суму 250 тисяч гривень.

За кошти обласного бюджету за рахунок  зборів з транспортних засобів відремонтовано по одній  вулиці в смт Гриців (68,2 тис. грн.). Зроблені поточні ремонти доріг комунальної власності в с. Вербівці (61 тис. грн.), та в  с.Городище (40 тис грн.).

Силами та коштами Великорішнівської, Михайлюцької, Серединецької, Судилківської, Грицівської, Новичівської сільських рад проведено грейдерування та планіровку вулиць населених пунктів.

На території Шепетівського району діє 1 комунальне підприємство – Грицівське комунальне підприємство «Аква», яке надає послуги з водопостачання, водовідведення та вивозу сміття. Спільно з Грицівською селищною радою підготовлено до роботи в зимовий період 3 свердловини на суму 34 тис. грн, на 1 свердловині замінено насос і труби. Проведено ремонт водонапірних башт, поточний ремонт каналізаційної мережі на суму 12.3 тис грн., очистка каналізаційних колодязів, підготовлена КНС.

З метою попередження та ліквідації надзвичайних ситуацій в районі створено резервний фонд бюджету, в який на 2011 рік закладено 35,0 тис. гривень.

Матеріальний резерв складається з будівельних, паливно-мастильних матеріалів, а також  посипаного матеріалу (сіль) в кількості 250 тон. 

Послугами пасажирського транспорту за січень-жовтень скористалися 463,1тис. пасажирів, що на 6,1 % менше порівняно з відповідним періодом 2010 року. Обсяг виконаної пасажирської роботи зменшився на 6,1 % порівняно з попереднім періодом минулого року і становить 6,3 млн. пас. кілометрів.

Промисловість.

Підприємствами та організаціями всіх форм власності за рахунок усіх джерел фінансування за січень - вересень 2011 року освоєно капітальних інвестицій 66904,0 тис. грн., в тому числі інвестицій в основний капітал 47497,0 тис. грн., що на 30,5 % більше, ніж за відповідний період 2010 року.

Вживалися заходи щодо забезпечення мінімальних гарантій в оплаті праці та погашення заборгованості із виплати заробітної плати.

Середньомісячна заробітна плата, нарахована в середньому одному працівнику (без урахування малих підприємств) в січні – вересні 2011 року склала 2065,7 грн., що на 1,2% менше, ніж у відповідному періоді минулого року.

Заборгованість із заробітної плати в цілому по району станом на 1 листопада 2011 року становить 6,2 тис. гривень, тобто в порівнянні з початком 2011 року зменшилась на 54,4 тис. гривень. (КП «Аква»).

По неактивних підприємствах та таких, щодо яких провадяться справи про банкрутство, заборгованість із заробітної плати відсутня.

Виконання місцевих бюджетів за січень-листопад 2011 року здійснювалось на підставі чинного бюджетного законодавства та відповідних рішень місцевих рад.

Згідно рішення сесії Шепетівської районної ради № 3, третьої сесії 6 скликання від 30.12.2010 року „Про районний бюджет на 2011 рік” та інших рішень сесій Шепетівської районної ради,  планові призначення доходів загального фонду із врахуванням трансфертів по районному бюджету складають 107286,3тис.грн., з них власні доходи 6403,5 тис. грн., призначення спеціального фонду передбачені в сумі  2489,0 тис. грн.

Фактичний обсяг надходження районного бюджету за 11 місяців 2011 року складає 111362,9 тис. грн. або 101,4%, в тому числі:

-         виконання власних доходів районного бюджету складає 6952,0 тис. грн. або 108,6% до передбачених призначень на звітний період;

-         дотація з державного бюджету поступила в сумі  68408,4 тис. грн. або 100,0% до планових показників;

-         додаткова дотація на вирівнювання фінансової забезпеченості місцевих бюджетів 311,4 тис. грн. або 100,0% до планових призначень на 11 місяців 2011 року;

-         інші додаткові дотації 211,7 тис. грн. або 100,0% до передбачених призначень на 11 місяців;

-         додаткова дотація на забезпечення пальним станцій (відділень)екстреної, швидкої та невідкладної медичної допомоги 148,4 тис. грн. або 100,0% до передбачених призначень на звітний період;

-         додаткова дотація на забезпечення виплат, пов'язаних із підвищенням рівня оплати праці працівників бюджетної сфери, в тому числі на підвищення посадового окладу працівника першого тарифного розряду Єдиної тарифної сітки та виплату допомоги випускникам вищих навчальних закладів, які здобули освіту за напрямами у спеціальностями медичного та фармацевтичного профілю 849,0 тис. грн. або 100,0% до передбачених призначень на звітний період;

-         субвенція  30433,9тис. грн. або 98,4% до передбачених призначень;

-         спеціальний фонд з трансфертами в абсолютному значенні складає 4048,1тис. грн. або 162,6%  до затверджених бюджетних призначень на звітний період.

Надходження загального фонду районного бюджету збільшились до відповідного періоду минулого року в абсолютному значенні на 400,6 тис. грн.

         Уже традиційно в структурі власних надходжень загального фонду районного бюджету податок з доходів фізичних осіб займає основну питому вагу, є вагомим бюджетоутворюючим джерелом наповнення дохідної частини і його левова частка складає 96,5% в структурі платежів.

Видаткова частина  районного бюджету  за 11 місяців 2011 року по загальному фонду виконана в сумі 108887,2 тис. грн. при уточненому плані видатків в сумі 111049,1 тис. грн., що становить  98,1 % , в тому числі на утримання :

- органів державного управління фактично використано 791,3 тис. грн. що становить 95,66% від планових призначень;

- установ освіти фактично використано 35858,2 тис. грн. що становить 99,4% від планових призначень;

- установ культури фактично використано 1413,9 тис. грн. що становить 98,21% від планових призначень;

- установ охорони здоров’я фактично використано 32961,4 тис. грн. що становить 97,16% від планових призначень.

Сільське господарство.

Протягом звітного періоду управління агропромислового розвитку активізувало роботу щодо збільшення обсягів виробництва сільськогосподарської продукції. За січень – листопад 2011 року виробництво валової продукції у сільськогосподарських товаровиробників збільшилось, порівняно до відповідного періоду минулого року, на  9,6 %.

В районі завершено збирання ранніх зернових та зернобобових культур, технічних культур, завершується збирання  пізніх зернових   культур.

         Збирання зернових та зернобобових культур було проведено в стислі агротехнічні строки. Зокрема, зібрано 13908 га. ранніх зернових культур, а також 698 га. гречки. При цьому отримано вал 71744 тонн зерна  при врожайності 48,3 ц/га проти минулорічного валового збору 53281 тони та урожайності – 34,5 ц/га. 

         Завершується  збирання кукурудзи на зерно, якої зібрано 4675 га.,  що становить 98% до прогнозу, валовий збір становить 51021 т при урожайності 109,0 ц/га. Сої зібрано 6415 га., або 100%, валовий збір становить 12388 т. при урожайності  19,3 ц/га.  Завершено  збирання цукрових буряків , яких викопано 4923 га.  (100%), валовий збір становить 204185т. при урожайності 415 ц/га.

       Незважаючи на складні погодні умови господарствами району   посіяно:

                    1852 га. озимого ріпаку 93% до прогнозу;

                    7080 га. озимої пшениці 115% до прогнозу;

                    947 га. озимого жита – 175% до прогнозу;

                    477 га. озимого ячменю – 55% до прогнозу;

                    362 га. озимих на з. корм

       Виплата орендної плати за земельні частки (паї) станом на  даний час становить 88,3 відсотків.  Виплата орендної плати продовжується.

         З метою оперативного збору сільськогосподарських культур  та якісного обробітку ґрунту   в господарствах  району проводиться оновлення машино - тракторного парку.

        З початку року агроформуваннями придбано 58 одиниць сільськогосподарської техніки на суму 35,1 млн. грн., в т. ч. іноземного виробництва 36 одиниць на суму 30,3 млн. грн.  Зокрема, придбано 22 трактори, 8  зернозбиральних комбайнів, 7 сівалок, 5 культиваторів та іншої техніки.

          В районі впроваджується  6 інвестиційних  проектів, інвестором  яких є  корпорація «Сварог–Вест–Груп». Проведено  реконструкцію молочного комплексу в с.В.Медведівка, де утримується 750  голів дійних корів. Це дало можливість  забезпечити  робочими місцями 40 осіб.

          Нещодавно введено в дію інноваційний молочний комплекс в с. Лотівка на 1200 голів дійних корів. (Інвестиції приватного капіталу склали 45 млн. гривень). В даний час проводиться реконструкція ще  одного молочного  комплексу в  с. Вишневе на 2400 гол ВРХ. Це дасть можливість  забезпечити  робочими місцями  до 120 жителів району.

          Крім того, завершено будівництво біоферментатора в с. В. Медведівка, що дає можливість  збільшити  виробництво органічних добрив, а це, в свою чергу,  підвищить урожайність сільськогосподарських культур та якість вирощеної продукції.

            Станом на 01.12.2011 року в районі утримується 4883 голів ВРХ, що складає 111% до минулого року, в тому числі 1297 голів дійних корів,( 101%), 558 голови свиней, 405 голови овець.

          За рахунок впровадження сучасних технологій в агроформуваннях району виробництво молока за січень - листопад 2011 року збільшилось, в порівнянні з відповідним періодом минулого року, на 1 % (або на 34 тонни) і становить 5602 тонни, середній надій на одну корову складає4196 кг. За звітний період господарствами району реалізовано 916 тонн м’яса,  що на 33 тонни  менше до відповідного періоду минулого року і складає 96 %.

           З початку року проведено 39 ярмарок, де реалізовано 568 тонн сільськогосподарської продукції на суму 8,6 млн. грн.

         Промисловість.

Промисловими підприємствами району за січень-жовтень 2011 року реалізовано продукції (робіт, послуг) на суму 18650,0 тис. грн., що більше відповідного періоду минулого року на 5055,7 тис. грн. або 37,2 відсотка.

 На 1 листопада 2011 року фінансовий результат від основної діяльності суб’єктів господарювання (основне коло підприємств, що звітують в управління статистики) становив 18050,9 тис. грн. збитків.

Найбільші суми збитків у звітному періоді допустили: ТОВ „Серединецьке” – 12500,2 тис. грн., ВАТ „Майдан-Вильський комбінат вогнетривів ” – 450,2 тис. грн., "Украпаркет" КК "АРДІНУ – БОЛ. С. Л. – 232,0 тис. грн., ТОВ «Городище Агро» - 510,0 тис. гривень.

З прибутками спрацювало 5 підприємств. Сума прибутку становить 416,6 тис. гривень. Найбільші прибутки отримали МП "МВМ–13" – 285,6 тис. грн., ТОВ "Шепетівський гранкар’єр" – 114,2 тис. гривень.

Недоїмка до бюджету підприємств, організації та установ району станом на 01.11.2011 року становить 1055,2 тис. грн., у тому числі до місцевого – 481,5 тис. гривень.

Найбільшим боржником до бюджету є підприємство Шепетівської виправної колонії № 98 – 632,7 тис. грн., у тому числі до місцевого – 163,8 тис. гривень.

Недоїмка підприємств, організацій та установ району до Пенсійного фонду становить 1209,1 тис. грн., у тому числі недоїмка промислових підприємств – 1031,2 тис. грн. (ВАТ "Майдан – Вильський комбінат вогнетривів" – 980,3 тис. грн., підприємство Шепетівської виправної колонії № 98 – 43,8 тис. гривень).

За станом на 01.11.2011 року підприємства, установи та організації району заборгували районним електричним мережам за спожиту електроенергію 655,0 тис. грн., що на 771,1 тис. грн. менше в порівнянні з відповідним періодом минулого року. З них: промислові підприємства – 449,6 тис. грн. (підприємство Шепетівської виправної колонії № 98).

За І півріччя 2011 року обсяг роздрібного товарообороту становив 11560,0 тис. грн., що у порівняльних цінах на 37,6 % більше обсягу аналогічного періоду попереднього року.

Питання стабілізації цінової ситуації залишається актуальним і сьогодні. Незважаючи на те, що проводиться щодекадний моніторинг цінової ситуації по кожній сільській раді та району в цілому, ми не можемо радикально впливати на формування ціни продукції, що не входить у визначений розпорядженням голови облдержадміністрації перелік.

Обсяг реалізованих послуг за січень-жовтень 2011 року становить 3917,6 тис. грн., що на 37,1 % більше відповідного періоду минулого  року.

Протягом 10 місяців 2011 року послугами центру зайнятості користувалось 1955 незайнятих громадян району. Працевлаштовано за направленням центру зайнятості 1341 особа, що становить 68,6% незайнятого населення.

Професійним навчанням та перенавчанням охоплено 143 громадянина, або 7,3% незайнятого населення району.

В громадських роботах брали участь 642 безробітних або 32,8% незайнятого населення, що перебувало на обліку.

Протягом січня - жовтня 2011 року створено 837 нових робочих місць, в тому числі 52 - за рахунок малого підприємництва, при річному завданні 310, тобто завдання зі створення нових робочих місць виконано на 270 відсотка.

Проведено державну реєстрацію 10 суб’єктів підприємницької діяльності - юридичних осіб та 53 суб’єктів підприємницької діяльності - фізичних осіб.

Призначено державної допомоги 2306 сім’ям з дітьми на суму 21663,7 тис. грн., державної соціальної допомоги - 114 малозабезпеченим сім’ям на суму 1203,3 тис. грн. та 465 інвалідам дитинства на суму 3824,1 тис. гривень.

На листопад 2011 року сума нарахованих субсидій для відшкодування витрат на житлово-комунальні послуги склала 194,9 тис. гривень для 965 сімей. Призначено субсидій для відшкодування витрат на придбання скрапленого газу та твердого палива 876 сім’ям на суму 519,9 тис. гривень.

Охорона здоровя.

Діяльність галузі охорони здоров’я у звітному періоді спрямовувалась на створення належних умов для поліпшення стану здоров’я населення району

Шепетівська ЦРЛ має в наявності два гастродуоденофіброскопи, бронхоскоп і колоноскоп; холтерівські апарати ультразвукової діагностики. На території ЦРЛ працює кабінет комп’ютерної томографії.

Щочетверга здійснюються виїзди лікарської бригади у складі терапевта, педіатра, гінеколога, невролога, інших спеціалістівта інструктора із санітарної освіти у сільські заклади охорони здоров’я; виїзди педіатричної бригади для проведення цільових медичних оглядів дошкільнят і школярів. Здійснюється виїзд пересувного цифрового флюорографа у населені пункти, що дає змогу підвищити відповідальність працівників за його дотримання та поінформованість населення, а отже збільшити охоплення цим важливим видом профілактичного дослідження.

Проведений поточний ремонт інфекційного відділення ЦРЛ, встановлено 25 вікон та 2 дверей. Встановлена пожежна сигналізація на модульній котельні, проведено ремонти системи водопостачання та водовідведення, опалення, електрооснащення відділень ЦРЛ, поточний ремонт травматологічного, неврологічного та  хірургічного відділень, ремонт дитячої поліклініки на суму 39,0 тис.грн. кошти місцевого бюджету та 750,0 тис. грн., субвенція з обласного бюджету на електромонтажні роботи по реконструкції існуючої будівлі під дитяче відділення та поліклініку ЦРЛ.

Проведені роботи щодо підготовки  до роботи в зимовий період сільських закладів охорони здоров’я.

В амбулаторії сімейної медицини с.Плесна  проведено ремонт системи опалення, капітально відремонтовані приміщення ФАПів сіл Коськів та Романів,  газифіковано ФАП в с.Хутір, проведено ремонт даху ФАПу в с.Заморочення. Загальна вартість проведених робіт складає 425,9 тис. гривень.

Культура.

В установах культури району працює 155 творчих працівників, з них з фаховою освітою 130 осіб (84,7%). Протягом звітного періоду надано платних послуг населенню на суму 96,0 тис. гривень.

Бібліотеки централізованої бібліотечної системи поповнились новими книгами в кількості 1087 примірників на суму 25690 гривень, за відповідний період минулого року поступило 536 примірників на суму 6679 гривень.

Проведено капітальний ремонт: приміщення клубу у с. Білопіль, будинку культури у с.Плішин, бібліотеки у с. Романів.

Замінені вікна на металопластикові склопакети в Плесенському будинкукультури, Судилківській бібліотеці та будинку культури, В.Шкарівському будинку культури.

В Пліщинському будинку культури замінено 195 кв метрів підлоги.

Проведено ремонт покрівлі будинку культури с.Судилків, проведено ремонт даху клубу с. Заморочений.

Проведено поточні ремонтні роботи в закладах культури сіл В.Шкарівка, Вовківці, В.Рішнівка, Городище, Лавринівці, Мокіїївці, Михайлючка, В.Медведівка, Жилинці, Красносілка, Лозичне, Р.Новенька, Сенигів, Траулин, Хутір та Цмівка.       

Косметичні ремонтисилами працівників  закладів культури проведено у всіх приміщеннях, за виключенням клубу в с. Заморочення. Відремонтовано 22  опалювальні печі, заготовлено 100% дров.

Ремонтні роботи проводились в закладах культури сіл району: Поляна, Плесна, Пліщин, Велика Рішнівка, Велика Шкарівка, Лотівка, Травлин, Мокіївці, Вовківці, Сульжин, Судилків, Хролин, Городнявка, Михайлючка, Рилівка, Хролин, Білопіль, Вишневе, Жолудки, Корпилівка, Красносілка, Лозично, Хутір, Сенігів. Сума виділених коштів на ремонти становить 136 тисяч гривень (у 2010 році  - 94 тис. грн.).

Матеріально-технічна база закладів культури зміцнилась. На ці цілі використано 78,5 тисяч гривень, за минулий період 16,3 тисяч гривень.

Проводились культурно-мистецькі заходи до державних, професійних, народних свят. Проведено творчий звіт району «З Україною в серці, з піснею в душі», присвячений 20-й річниці незалежності України.

Освіта.               

Здійснювалася цілеспрямована робота щодо створення належних умов для забезпечення рівного доступу громадян до якісної освіти.

На збереження приміщень навчальних закладів освіти у січні-листопаді 2011 року було використано 1962,4 тис.гривень, в тому числі:

- капітальний ремонт – 1162,2 тис.грн.;

- поточний ремонт – 800,2 тис.гривень.

Проведено роботи по ремонту систем опалення на суму 217,5 тис. гривень:

-  Городнявському НВК ( 92,6 тис.грн.);

-  Городищенської ЗОШ І-ІІІ ст. ( 97,9 тис.грн.);

-  Коськівської ЗОШ (27,0 тис.грн.).

Замінено 221 віконних блоки на металопластикові на суму 413,5 тис.гривень:

- Михайлюцька ЗОШ І-ІІІ ст.- 41 шт.;

- Плесенська ЗОШ І-ІІІ ст. -   90 шт.;

- Мокіївська ЗОШ І-ІІІ ст. -    11 шт.;

- Травлинська ЗОШ І-ІІІ ст. - 12 шт.;

- Хролинська ЗОШ І-ІІ ст. -    15 шт.;

- Городищенська ЗОШ І-ІІІ ст. - 40 шт.;

- Чотирбоківська ЗОШ І-ІІІ ст. - 12 шт.

У навчальних закладах району улаштовані внутрішні сан. Вузли з проведенням водоводу та каналізації на суму 207,8 тис.гривень.

В районі функціонує 16 дитячих навчальних закладів. З них 5 на електроопаленні, 2 на газу, 5 на твердому паливі, решта 4 заклади опалюються шкільними котельнями. У всіх закладах проведено поточні ремонти, забезпечення паливом становить 96%. В дитячих садочках сіл Пліщин та Серединці замінено вікна на металопластикові – відповідно 6 та 7 штук. В садочку с. Судилків зроблений ремонт системи опалення, в Новичівському – ремонт внутрішнього водопроводу, замінено умивальники.

Сто відсотків учнів 10-11 класів охоплено профільною освітою. 78% випускників 11-х класів  навчальних закладів прийняли участь у зовнішньому незалежному оцінюванні. 8 учнів нагороджено золотою та 4 срібною медалями, 19 учнів 9 класів отримали свідоцтво про базову загальну середню освіту з відзнакою.

Здійснено заходи щодо соціального захисту дітей. Виплачено одноразову допомогу 7 дітям-сиротам на суму 11130 грн.

Усіма видами харчування, в тому числі гарячим харчуванням, охоплено 100,0% учнів району. Діти пільгових категорій, учні 1-4 класів харчуються безкоштовно. Для обладнання харчоблоків придбано дві морозильні камери на суму 5996 грн.

Відкрито 2 дошкільних навчальних заклади «Сонечко» в с.Коськів та с. Поляни, використано коштів місцевого бюджету в сумі 83,1 тис. гривень.

Проведено ремонтні роботи приміщень та будівель сільських рад. В приміщенні Пліщинської сільської ради відремонтовано опалювальні печі, Великорішнівської – підлога, Михайлюцької  - відремонтовано дах. Заготовлені дрова та вугілля.

Охорона дитинства.

Станом на 01.11.2011 року встановлено опіку над 6 дітьми, які потребували соціального захисту. Усі діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування мають відповідний юридичний статус.

Протягом 10 місяців 2011 року було проведено 13 засідань комісій з питань захисту прав дитини, на яких було розглянуто 128 питань.

На обліку дітей, які проживають в сім’ях, де батьки ухиляються від виконання батьківських обов'язків, перебуває 60 дітей, що проживають у 33 сім’ях.

З метою попередження дитячої бездоглядності й безпритульності, пияцтва, наркоманії, запобігання правопорушень серед дітей, вжиття відповідних заходів щодо влаштування дітей, які опинились у складних життєвих обставинах, до закладів соціального захисту та надання їм соціальної, правової, медичної допомоги здійснено 48 профілактичний рейд спільно з ВКМСД МВВС, лікарями ЦРЛ, районним відділом освіти по обстеженню умов проживання дітей у неблагополучних сім’ях, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Обстежено 71 неблагополучна сім»я, де виявлено 30 дітей та поставлено на облік, батьки, яких ухиляються від виконання батьківських обов’язків.

Працівниками служби протягом 10 місяців 2011 року проведено 5 виїзних засідання колегії (координаційних рад) при сільських радах (В.Рішнівської, Городнявської, Мокіївської, Плесенської, Хролинської).

Під соціальним супроводженням працівників центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді знаходиться 3 прийомні сім’ї, в яких виховується 5 прийомних дітей.

На постійній основі працює «пункт взаємодопомоги для малозабезпечених сімей. Протягом січня - листопада 2011 року надано допомогу речами та продуктами харчування для 617 осіб з багатодітних, малозабезпечених сімей та сімей, які знаходяться в складних життєвих обставинах.

З метою запобігання ранньому соціальному сирітству діє консультативний пункт в пологовому відділенні райлікарні. Проведено консультування 140 жінок, які народили дітей. Надано 26 індивідуальних консультацій. Відмов від новонароджених дітей протягом року не було.

Надано допомогу в оформленні документів на присвоєння почесного звання України «Мати-героїня» для 75 жінок району, які народили і виховали до восьмирічного віку 5 і більше дітей. Протягом 11 місяців 2011 року почесне звання України «Мати-героїня» присвоєно 160 жінкам району.

Робота соціальних служб, оздоровлення, спорт.

З метою формування активної громадської позиції та навичок здорового способу життя при ЦСССДМ та відділі освіти працює школа волонтерів, в якій навчається 115 підлітків.

В січні-листопаді 2011 році спеціалістами відділу та ЦСССДМ надано 8890соціальних послуг для сімей, дітей та молоді  району.

Протягом літа в школах району функціонувало 35 таборів з денним перебуванням, в яких оздоровилися і відпочили 2705 учнів, 31 наметовий табір – 918 школярів. В таборах було налагоджено 2-х разове харчування дітей (із загального фонду було виділено 95,3 тис. грн., із розрахунку 5 грн. на дитину 1-4 класів та пільгової категорії ). За рахунок спонсорської та батьківської доплати діти харчувались за 7,50 грн. на дитину

За 2 зміни оздоровлено 100 школярів (зміна 21 день) в дитячому позашкільному закладі оздоровлення та відпочинку заміського типу «Здоров’я» (з них 17 – діти пільгової категорії, на путівки для яких відділом освіти виділено 28,3 тис. грн.).

Усього з району оздоровлено 3725 школярів, що становить 107,7 відсотка (в тому числі 99 дітей оздоровлено в Одесі та Криму та 54 дитини в Карпатах).

Оздоровленням охоплені діти різних категорій: 66 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування; 90 дітей-інвалідів; 31 дитина, які постраждали в наслідок катастрофи на ЧАЕС; 1004 дітей з багатодітних та малозабезпечених сімей; 2412 дітей, що перебувають на диспансерному обліку; 94 обдарованих і талановитих дітей; 28 дітей з девіантною поведінкою.

У 2011 році 62 дитини пільгових категорій безкоштовно оздоровлювались в 6 дитячих закладах оздоровлення та відпочинку.

На оздоровчу кампанію 2011 року витрачено – 444, 0 тис. грн., з них: - 316200,0 грн. - кошти місцевого районного бюджету; 123800,0 грн. - залучені кошти, в тому числі кошти фонду соціального страхування - 63,8 тис. грн. За кошти обласного та державного бюджету оздоровлено відповідно 29 дітей та 13 дітей.

В районі діє 10 відділень ДЮСШ “Колос” з 6 видів спорту. Протягом 10 місяців 2011 року проведено 44 районних спортивних та фізкультурно-оздоровчих заходів. Команди Шепетівського району взяли участь у 32 змаганнях VІ літніх юнацьких спортивних іграх Хмельниччини та у 4 чемпіонатах України, де завоювали 4- «золота», 4- «срібла» та 1- «бронзу».

За 10 місяців 2010 року на території Шепетівського району всього було скоєно 202 злочинів, то за аналогічний період 2011 року - 207, тобто спостерігається  ріст загально кримінальної злочинності на 2,5%. На території району рівень злочинності на 10 тис. населення складає – 58,8 злочинів, середньо обласний  - 78,1.

Протягом 11 місяців 2011 року суспільно-політична ситуація в районі була стабільна, адекватна ситуації в державі загалом. Реакція громадськості на дії Уряду, місцевих органів виконавчої влади стримана.

Інформаційний простір району представлений міськрайонною громадсько-політичною газетою «Шепетівський вісник», тижневий тираж якої становить близько 20 тисяч екземплярів, та міськрайонним радіо. 

0
репостів
0
репостів