Розділ Суспільство

Як Вифлеємський Вогонь Миру крокував Шепетівщиною

Автор Дата04 січня 2022

Щороку, напередодні Різдва, скаути всього світу поширюють символічний Вогонь, запалений на місці народження Ісуса Христа у Вифлеємі. Цей Вогник є символом тепла, миру та злагоди, душевного спокою, любові до людей і до світу.

З 2014 року Вифлеємський Вогонь Миру розповсюджують і в Шепетівці. Завдяки зусиллям представників Шепетівського осередку Національної скаутської організації України “ПЛАСТ” Вогник потрапляє у різні установи й організації громади та в домівки усіх охочих шепетівчан.

“Цієї акцією ми прагнемо обʼєднати чимбільше людей. Щоб з рук в руки, долаючи безліч кордонів, від одного до другого, Вогонь з місця народження Ісуса потрапив до всіх, хто чекає на світло, тепло, мир і злагоду у переддень Різдва Христового”, – розповідає керівниця Шепетівського осередку НСОУ “ПЛАСТ” Марія Чапалюк.

З кожним роком акція Вифлеємського Вогню Миру масштабується і охоплює все більше організацій.

“Цьогоріч ми вийшли на власний рекорд поширення Вифлеємського Вогню Миру у Шепетівці. Нам вдалося відвідати 11 шкіл громади, лікарню, міську та районну ради, відділення територіального центру соціального обслуговування, комунальні підприємства, партнерські організації, ЗМІ, військові частини, церкви тощо. Загалом нарахували понад 35 установ. Також цього разу наш капелан о. Василь Боднар поширював з Шепетівки Вогонь Миру і в прифронтових населених пунктах в районах проведення ООС”, – ділиться представниця Шепетівського осередку НСОУ “ПЛАСТ” Марина Ложкіна.

Як зауважують шепетівські пластуни, передача Вифлеємського Вогню Миру – це дуже приємна і водночас відповідальна місія.

“Перед світлим святом Різдва Христового дуже важливо нагадати кожному про найвищі людські цінності – мир, любов, піклування. Через зустрічі та поширення Вогню ми даруємо свою увагу, спілкування, турботу та відчуття єдності. Щоб ніхто не залишався самотнім, навіть якщо свято Різдва Христового доводиться зустрічати далеко від своїх рідних та близьких”, – наголошує Марина Ложкіна.

Перебираючи Вогонь з Вифлеєму люди несуть його у свої домівки і запалюють свічки на Святу Вечерю, щоб кожен міг відчути тепло Вифлеємської зірки.

Пласт в Шепетівці