Розділ Суспільство

Дочка Альберта Кудіна: «Ми шукали батька два дні»

Автор Ірина ОЛІЙНИК 10 березня 2021, 18:44

Як ми вже писали, серед п’ятьох пасажирів, які загинули під час аварії українського рейсового автобуса в Польщі був і мешканець Шепетівки. Цю інформацію також підтвердив міський голова Віталій Бузиль та донька загиблого Альберта Кудіна Наталя. Журналісти сайту «Є» дізнались у доньки більше деталей того моторошного дня.

За словами доньки, батько повертався з роботи з Польщі додому:

«Ми приблизно знали, коли тато мав виїхати додому. Але він нам не казав точно яким саме автобусом, о якій годині, - каже Наталя. - Раніше завжди дорогою дзвонив нам, ми знали, коли він перетинав кордон, яке місто проїжджав… А цього разу подзвонив мамі, коли збирався на автобус… І все… Відтоді тато трубки не брав… Він вже мав би був приїхати додому, але ми його так і не дочекалися. Я зателефонувала до поліції, щоб оголосили тата в розшук. Зникати просто так – це було не про нього. Думали, що з ним щось могло статися, коли він пересік кордон вже тут, в Україні... Тим часом я почала шукати компанії перевізників, автобуси яких того дня йшли через місто, в якому сідав наш тато. Обдзвонювала їх. І за одним з телефонів мені сказали, що прізвище тата було зареєстроване на рейс, і що автобус потрапив в аварію. Дали номер українського консульства в Польщі… Я навіть нічого не знала про ту аварію…»

За словами Наталії, інформації про те, чи сів батько в той автобус, чи їхав у ньому, чи ні, чи є він серед постраждалих – не було ніякої. Тільки те, що мав на цей рейс зареєстрований квиток.

«Ніякої нам інформації ніхто не надавав - де він, що він…, - каже донька. - Ми самі почали обдзвонювати лікарні в Польщі, щогодини дзвонили в консульство… Ми знайшли номер телефону людей, які евакуйовували потерпілих з місця аварії, телефонували до поліції… Жодної інформації до 8 березня ми не мали. Лише вчора нам дали телефон до прокуратури…»

Саме там рідним повідомили, що на місті аварії знайшли тіло загиблого, при ньому був паспорт. Що це шепетівчанин Альберт Кудін.

«Сказали, що це наш тато, - каже Наталя. - Чому мовчали два дні? При татові ж були документи…»

Тоді ж Альберта Кудіна опізнав його брат, який перебуває в Польщі.

«Йому подзвонили, щоб він виїхав на опізнання, - розповідає донька. - Не сказали, що тато мертвий. Брат їхав в лікарню, в реанімацію, щоб підтвердити, що це батько. А потім повідомили, що на опізнання тіла треба їхати не в лікарню, а в морг…»

Коли тіло чоловіка доправлять з Польщі додому – наразі невідомо.

«Сьогодні зранку нам подзвонили з Польщі, з прокуратури, сказали, що тіло батька можна вже буде забирати додому. Консульство посприяло зі швидким оформленням документів. Дуже багато людей нам допомагає, підтримує в нашому горі. Щиро їм вдячні. Єдине, що молимо Бога, щоб швидше забрати тіло тата додому», - каже донька.

Нагадаємо, аварія українського рейсового автобуса сталася в Підкарпатському воєводстві в Польщі пізно ввечері 5 березня. Він їхав рейсом із Познані до Херсону. Недалеко від Перемишля транспортний засіб врізався в енергопоглинальний бар’єр і злетів у придорожній рів. П’ятеро людей загинули. Загалом у автобусі перебувало 57 людей, які всі є громадянами України і з яких двоє водії.

Також в цій аварії постраждала дівчина з Кам'янця-Подільського. Наразі вона перебуває в лікарні в комі. Дівчина перенесла вже дві операції. 

0
репостів
0
репостів