Розділ Суспільство

Осінні клопоти комунальних служб

Автор Віталій Мосійчук 30 листопада 2012, 23:42
Хоч є прислів'я про те, що сані необхідно готувати літом, розповімо про те, що зобов'язане зробити комунальне господарство, якому ви платите за обслуговування будинку та прибудинкової території, восени, щоб з приходом морозів вам було сухо і комфортно.
Для початку нагадаємо, що всі обов'язки комунального підприємства, що обслуговує багатоквартирні будинки, прописані в Правилах утримання житлових будинків і прибудинкових територій.
Згідно з цим документом, при підготовці будинку до зими ЖЕК а у випадку нашого міста управлінські компанії, насамперед повинні провести огляд будинків, щоб встановити, чи є необхідність в ремонті. Якщо є якісь неполадки, поломки в стінах, фасадах, на дахах, розбиті вікна, зламані двері (чи на стиках великі щілини) чи є проблеми з теплопостачанням, електрикою - усі ці порушення комунальники мають ліквідувати. Також вони зобов'язані перевірити стан фундаменту будівлі, його підвалів, цокольного поверху. І якщо є необхідність, провести гідроізоляційні роботи. Оглядається і прибудинкова територія. Важливо, щоб працювали водостічні і дренажні системи. (п. 2.8 Правила утримування житлових будинків і прибудинкових територій).
Особливу увагу при підготовці будинку до зими приділяється системі опалення. Перед запуском перевіряється робота усього обладнання, котельних, теплових мереж. При необхідності проводиться ремонт.
Якщо ви знаєте про несправності якоїсь із систем чи про те, що в даху дірка і у вас підтікає стіна із-за цього, звертайтесь до обслуговуючої вас компанії з письмовою заявою. Нагадуємо, що заяву необхідно оформляти в двох екземплярах: одна залишиться у вас (зареєстрована комунальним підприємством),  а друга - в комунальному підприємстві. У ближчі два дні до вас повинен прийти представник комунального господарства, щоб оглянути проблемне місце. Дізнайтесь, коли буде виконано ремонтні роботи. Якщо вашу скаргу проігнорували чи вам відмовили (до речі, відмову приймайте лише у письмовому вигляді), дійте по відповідній схемі: запросіть двох свідків, нехай вони оглянуть поломку чи проблему і поставлять підписи на вашій заяві. Такий документ рахується дійсним і може розглядатися у суді, який зобов'яже комунальщиків виконати їх обов'язки. Три подібних заявки (проігноровані комунальними службами і завірені свідками) - і ви сміло можете подавати в суд і навіть вимагати розторгнення договору як з підприємством, що регулярно не виконує свої зобов'язання.
0
репостів
0
репостів