Випадок викликав зрозумілий суспільний резонанс, адже людей обурило свавілля оновленої поліцейської служби. Одне добре, що нині такі події не замовчуються, а оприлюднюються.
Ми теж вирішили з перших вуст дізнатися, що трапилося того січневого дня у маленькому селі на Шепетівщині.
У день відрядження температура знизалася до –18 градусів, тому на вулицях села людей не видно. Їдемо до магазину, щоб поспілкуватися з сельчанами про ті трагічні події.
— В селі на похороні говорили , що поліцейські вбили Володьку, але зараз вже ніхто не скаже правду, — гомонять селяни.
Просимо підказати, де мешкає дружина покійного.
— Після похорону батька донька забрала матір до себе у Шепетівку, — розповідають люди та пояснюють, як добратися до садиби.
З центральної вулиці повертаємо ліворуч і спускаємося до будинку.
Хата родини Михальчуків знаходиться внизу, до найближчих сусідів до 50 метрів. Біля них залишаємо авто і йдемо вниз. Відсутність свіжих слідів на снігу підказує, що це — хата Михальчуків.
Повернувшись до автомобіля, спілкуємося з чоловіками, батьком і сином, які мешкають по-сусідству.
— В той день, навіть, снігу не було. Поліцейські теж машину залишили біля нас. Ми бачили, як вони піднімалися з Володимиром. Він був п’яний, йшов без шапки і куртки, зачепився і впав. Його поліцейські підняли, обтрусили і посадили в машину. Поїхали до батьківської хати сусідки, що знаходиться на початку вулиці. Про це ми розповідали слідчим із Хмельницького на третій день після похорону, а більше нас ніхто не розпитував.
Учасники тих січневих подій близькі родичі. Дружина покійного Ніна та жінка, яка викликала поліцію, Надія — рідні сестри. У грудні в них помер брат-одинак, тому передав пані Надії за те, що за ним доглядала, у спадок батьківську хату. Родина Михальчуків зберігала там свою городину, про що всі сусіди знали.
Ніна Михальчук телевізійникам розповідала, що поліцейські прийшли в їхній будинок та вимагали показати бензопилу, яку, нібито, вкрав покійний брат і переховував на їхньому подвір’ї. Її чоловік пояснив, що в сараї дійсно є інструмент, але його ще раніше залишив покійний родич.
Односельчани теж підтвердили, що брат Ніни деякий час мешкав у неї.
— Володимир помер на сороковий день після смерті родича, — зауважують люди, вбачаючи в цьому якийсь магічний збіг.
Втім, ніхто з людей не зміг пояснити, чому дружина не викликала «швидку допомогу» вночі чи протягом наступного дня після побиття поліцейськими. Адже чоловік помер ввечері близько 19:00.
— Я теж питала Ніну, чому не покликала мене вдень, чи «швидку» потрібно викликати було, якщо чоловік так зле почувався, — додала фельдшерка Жанна Михальчук. — Дружина нічого на це не відповіла. Я прийшла, коли вже Володимир Михальчук помер.
Про те, що чоловік помер не вранці, як йдеться у відеосюжеті, а ввечері, розповів також чоловік у магазині, він приходив до Володимира Михальчука у той день:
— Він мені ще сказав: «Чуєш, як клекоче у грудях?» — пригадав сельчанин, — Всі думали, що пройде.
В.о. старости села Володимир Космин підтвердив, що викликав поліцейських на прохання пані Надії:
— Звичайно, кожна смерть у селі — велика втрата. Я просто не вірю, що поліція могла це зробити. Ця родина вживала спиртне останні три роки, тому їм часто бувало «погано», коли не знаходили сто грамів. Найболючіша сьогодні проблема — розквіт на території села незаконної торгівлі спиртними напоями. На мою думку, шість чоловіків, в тому числі Володимир Михальчук, пішли з життя через зловживання алкоголем. Зараз мене звинувачують, навіщо я викликав поліцію. А що я мав робити, коли жінка до мене звернулася? Ми — адмінцентр у селі, тому виконуємо свою роботу.
Селяни теж дивуються, чому до родини приїхала оперативно-слідча група, а не дільничний інспектор, адже справа сімейна.
— Згідно з висновками судмедекспертизи, тілесні ушкодження потерпілий отримав за шість годин до смерті, — розповів начальник Шепетівського ВП Василь Шкіндюк, — тобто на наступний день після розмови з поліцейськими. Адже чоловік помер після 18 години, тому травмувався у день смерті між 10 та 12 годинами. До того ж, проведено службове розслідування інспекції по особовому складу та внутрішньої безпеки обласного Управління поліції. У висновках вказано, що працівники поліції діяли відповідно до своїх службових обов’язків, тому ніяких дисциплінарних заходів до них не застосовуватимуть.
Родина покійного у відеосюжеті повідомила, що наполягатиме на ексгумації тіла, щоб довести провину тих, хто причетний до смерті Володимира Михальчука.
Наразі триває прокурорська перевірка. До яких висновків дійде вона поки невідомо, але селяни не вірять, що вдасться з’ясувати, що трапилося того дня в родині Михальчуків. Про подальший перебіг подій обов’язково будемо повідомляти наших читачів.