Дівчинка років п'яти разом з батьками, чекаючи потягу, бігала по перону, тримаючи в руці якийсь пиріжок. Несподівано до неї пдбіг бродячий пес і спритно плигаючи, вибиває з рук пиріжок. Дівчинка інстинктивно нахиляється, щоб підняти пиріжок і в цей час той хватає кликами її за щічку. Цей жах відбувається прямо на очах батьків за два кроки від них, але біду вже не відвернути, надто все відбувається несподівано і швидко. Крик, кров, страх і плач дитини, досі дзвенить у вухах. Дитині надали допомогу і невдовзі підійшов потяг, вони розгублені у тому, що їм далі робити, все ж вирішили сісти у потяг. Очевидці цього жахливого випадку ще довго не могли прийти до тями, чому не змогли відвернути біди, ніхто ж не сподівався такого лиха.
Мої друзі і знайомі при розповіді про цей епізод з життя теж розповіли безліч історій пов'язаних з агресивністю бродячих собак.
Це вже стало проблемою в містах всієї України. Будівництво приютів для бродячих тварин в місті не ведеться, бо не має грошей, а відстрілювати четвероногих заборонено - негуманно. Такі перекоси в комунальній політиці призводять до того, що місто заполонили стаї голодних і агресивних собак, які вже не просто кусають зівак, а влаштовують рекет біля магазинів, сміттєбаків, на базарах. І це стає вже не смішною, а занадто серйозною темою повсякдення. І допоки наші можновладці будуть шукати гроші на приюти чи стерилізацію тварин, сотні людей потраплятимуть у складні ситуації з бродячими псами.
Як написали в блозі клініки VetDrug.com.ua, процес стерилізації тварини має на увазі під собою абсолютне припинення статевих її функцій. В цей час пса поміщають під наркоз і видаляють матку і яєчники. Тварина при цьому не відчуває болю, але після проведення операції їй рекомендований ретельний догляд, а також абсолютний спокій.
Можна починати проводити процедуру стерилізації після того, як собака досягне 10 місяців віку. Найкраще робити цього до настання першої тічки.