Працівники лісового господарства Шепетівщини можуть повністю забезпечити новорічними ялинками школи, дитячі садочки, будинки культури міста й району та всіх бажаючих. Саме для цього на підприємстві закладено понад 23 га плантації де вирощується близько 56 тисяч лісових красунь.
У Шепетівському лісгоспі вирощуванням новорічних ялинок займаються усі лісництва. Цьогоріч продаватимуть ялинки й сосни від одного до п'яти метрів заввишки. Пропонуються й гуртові партії реалізаторам. Ціни на новорічні ялинки у цьому сезоні будуть на минулорічному рівні — від 48 гривень.
Наше підприємство у передноворічні дні буде здійснювати реалізацію ялинок для усіх бажаючих. Цей захід проводитиметься у визначених для цього пунктах. Зокрема, зелені лісові красуні реалізовуватимуть у Кам'янківському лісництві (у торговельному павільйоні «Лісовичок»), поблизу колишнього «комсомольського парку» (навпроти пожежної частини), будуть і точки продажу біля адмінбудівлі лісгоспу та безпосередньо у лісництвах. Для цього відбираються ялинки, що вирощені на спеціальних плантаціях, а також зрубані під час планових рубок формування та оздоровлення лісів. Тож вирубування цих молодих дерев — плановий господарський захід, який не завдає шкоди довкіллю та спрямований на задоволення культурних потреб населення.
У цьому році, як і попереднього, продаж хвойних відбуватиметься з бирками. Завдяки штрих-коду на бирці можна легко визначити відповідність товару супровідним документам і перевірити законність його придбання з лісових плантацій. Ялинка без бирки означатиме, що її зрубали і реалізовують незаконно. А це, зрозуміло, матиме свої негативні наслідки.
Її походження можна встановити за допомогою спеціального сайту, вказавши у пошуковій системі серію та номер бирки, якою промарковане дерево, яка і видасть повну інформацію про ялинку.
Якщо ж пошукова система інформуватиме, що номер новорічної ялинки не знайдено, необхідно відразу звернутись до правоохоронних органів чи надіслати SMS-повідомлення, зате-лефонувати на «гарячу лінію» за номером 097-726-04-77 (цілодобово).
Заготовляти ялинки у лісі, не маючи на це спеціального дозвільного документа (лісового квитка), заборонено. Якщо збиток лісовому господарству буде істотним, то винного за рішенням суду чекає кримінальна відповідальність.
Хочеться наголосити, що у зимовий час ялинкові насадження особливо ретельно охороняються. Відповідно до наказів Державного агентства лісових ресурсів України, Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства з метою посилення контролю за охороною лісів від незаконних рубок розроблено комплекс заходів щодо охорони хвойних насаджень у передноворічний період 2016 року.
Також напередодні новорічних свят у ДП «Шепетівський лісгосп» виданий відповідний наказ щодо забезпечення охорони хвойних насаджень від незаконного вирубування.
Отож силами працівників лісової охорони, групами по 2-4 особи буде організувано патрулювання біля шпилькових молодників, лісових культур, де можливі самовільні вирубування новорічних ялинок. Їх заготівля здійснюватиметься насамперед з плантацій, а також за рахунок дерев, які підлягають вирубуванню при проведенні рубок догляду, розчищенні трас і ліній передач, зв'язку, газопроводів, нафтопроводів.
Також заготівлю новорічних ялинок можна проводити лише за присутності лісової охорони. Відпуск заготовлених красунь вестиметься тільки за наявності на їхніх стовбурах бирок зі штрих-кодом та відповідної документації.
Разом з працівниками міліції, екологічної інспекції, представниками громадських організацій у передноворічні дні на дорогах і в населених пунктах будуть створені пости для перевірки наявності бирок зі штрих-кодом та документів на право перевезення та продажу ялинок. Спеціальні рейдові бригади затримуватимуть осіб, які здійснили самовільне вирубування.
Більшість населення купують ялини на різдвяних ринках, але є чимало любителів зрубати деревце, яке приглянулося, в лісовому масиві. У разі порушення зловмисників притягуватимуть до відповідальності згідно з вимогами чинного законодавства. Штраф за самовільно зрубану ялину складає від 85 до 170 грн. Окрім цього, порушник сплатить збиток у розмірі від 248 грн. до 3,5 тис грн. в залежності від діаметра дерева.
За більш детальною інформацією щодо придбання новорічного деревця або інших питань звертайтесь за телефоном 4-22-78.
Відтак ДП «Шепетівський лісгосп» звертається до всіх громадян з проханням запобігати незаконним рубкам «новорічних» хвойних насаджень. Пам’ятайте, що ліс – це наше національне надбання й багатство, яке ми повинні берегти задля майбутніх поколінь.
Розділ
Суспільство
Щоб ялинка приносила радість
Історія свідчить, що вперше на Новоріччя ялинку було встановлено півтисячі літ назад. Так воно чи ні, але це дерево й досі залишається основним атрибутом свята. Впродовж останніх років українці все частіше віддають перевагу живій ялинці. Не секрет, що китайська пластикова далеко не конкурент нашій справжній лісовій красуні, із запахом хвої, з духом таємничості, з історією святкової традиції, що сягає віків.