Четвер, 26 січня 2012 19:29

Чисто не там де прибирають...

Дорога до Шепетівського сміттєзвалища Дорога до Шепетівського сміттєзвалища

Чув по радіо, що в Росії оголосили акцію по збиранню сміття, щоб зробити з нього потім якийсь креативний пам'ятник. Не знаю чи можливо виготовити памятник з картопляного лушпиння або соняшникової лузги та з поліетиленових пакетів, особливо з тих, що літають по Проспекту після суботнього базару, а би точно щось витворив та присвятив тому, хто придумав це надзвичайне лихо, яке є загрозою навколишьного середовища.

Вважаю, що не можна залишатися бездумним споживачем продуктів науково-технічного прогресу, які забруднюють наш світ і нічого не вирішувати по їх знешкодженню.

У Івано-Франківському, до прикладу, в усіх торгових закладах пакують товари лише у паперові крафтові пакети, що є практикою багатьох європейських міст. Про них читайте детальніше.  На жаль у нашому місті проблеми знешкодження відходів вже не пріоритетні. Ще зовсім недавно дискутували на шпальтах газет та телебаченню про небезпеку міського сміттєзвалища, його токсичності, потребу побудови сміттєспалювального заводу, а тепер все стихло і ніяких проблем! Так, легше мовчати і жити в оточнні хімічних перетворень, аніж щось робити для подолання проблем. Біда в тім, що сміттєспалювальний завод - це теж міф, оскільки переробити сміття у якийсь повноцінний продукт жодним машинам не вдається. Смішно, але треба вчити людей не смітити. І спонукати, змушувати владу сприяти розгортанню протисміттєвого всеобучу, вкладати в нього хоча б частину тих грошей, що йдуть на покриття віртуальних видатків комунального обслуговування.

Так, дійсно, донедавна місто потопало у бруді та смітті, поступово налагодили хоча б постійний вивіз сміття і місто потихенько стає чистішим, та не заслуга в цьому місцевої влади. Адже вперше за два десятки років виділили у 2011 році 3.2 мільйони гривень на благоустрій міських вулиць з державного бюджету. Не завжди буде така манна небесна! Якщо надалі не буде такого фінансування, то що, потонемо у смітті?

Мабуть необхідно, щоб проводилася політика стосовно обмеження або й заборони застосування поліетиленових упакувань тощо, створення пунктів збирання вторсировини. Комунальним підприємствам сміття забирати вчасно, прибирати територію і біля сміттєвих баків, щоб собаки не розтаскували по усюди. Завжди жахлива картина біля сміттєвих ящиків на площі залізничного вокзалу - першої візитівки нашого міста. Просування ж комунальної культури це справа насамперед комунальних служб, але й працівників освіти, культури, охорони здоров'я, виробництва, торгівлі, сфери обслуговування.

Останнє редагування Вівторок, 08 вересня 2020 20:43
Адміністратор

Адміністратор сайту Шепетівки

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Коментарі (4)

This comment was minimized by the moderator on the site

А де воно взагалі знаходиться?

lamer85
This comment was minimized by the moderator on the site

А де сам запис?

Filini
This comment was minimized by the moderator on the site

Цікаво, а в якій країні і коли - було по інакшому? Все залежить лиш від ступеню окозамилювання - можна взагалі без нього - отримуємо Уго Чавеса. Можна пробувати - отримуємо майже всі пострадянські режими. А можна це робити професійно (демократія,...

Цікаво, а в якій країні і коли - було по інакшому? Все залежить лиш від ступеню окозамилювання - можна взагалі без нього - отримуємо Уго Чавеса. Можна пробувати - отримуємо майже всі пострадянські режими. А можна це робити професійно (демократія, свобода слова, інші уявні цінності) - отримуємо США та Євросоюзи. Україна в цьому плані абсолютно нічим не відрізняється від Франції чи Бангладешу.

Детальніше
lamer85
This comment was minimized by the moderator on the site

Цілком згоден з попереднім коментатором, але з маленьким зауваженням - для нашої влади взагалі закону немає на відміну від цивілізованих країн.

fillipini
Коментарі відсутні

Залиште ваш коментар

  1. Можете коментувати як гість, але ліпше Зареєструйтесь або авторизуйтесь
Вложения (0 / 6)
Поделиться вашим местоположением