Розділ Суспільство

Ветеран війни збирає дрони для своїх побратимів на фронт

Автор Неля Шпулак та Вікторія Мельник 08 липня 2024, 22:34
Ветеран російсько-української війни Семен Курило Ветеран російсько-української війни Семен Курило Суспільне Хмельницький

Колишній військовий, а тепер майстер виробничого навчання Семен Курило викладає у професійному ліцеї. Тут почав працювати після поранення — втратив ногу. Після протезування опанував навички збирання дронів, і тепер майструє їх побратимам на фронт. Свою історію ветеран Семен Курило розповів Суспільне Хмельницький.

"Це дрон зі скидом. Може нести як гранату, так і снаряд від РПГ". 28-річний Семен Курило показує дрон, який зібрав у вільний від роботи час.

"Дуже багато підрозділів, їм потрібні дрони: дрони-камікадзе, а також дрони зі скидом. Дуже багато дронів треба, на жаль, мало людей можуть опанувати цю технологію", — розповідає чоловік.

За словами Семена, він передав на фронт уже понад сімдесят власноруч зроблених дронів, але потреба в них, каже, у військових є постійно.

"Це війна людей, але дрони там дуже нам допомагають"

Чоловік показує, як збирає дрони. Каже, вони приходять у вигляді комплектуючих, він же збирає рами, після до них кріпить двигуни.

Семен Курило у війську був з 2017. Від початку повномасштабного вторгнення захищав Україну, зокрема, на Харківському напрямку. Був на посаді зв’язківця, начальника радіостанції.

"Ми ППО-шна частина були, прикривали піхоту, арту, щоб нічого до них не літало. Як то кажуть: "Самі не літаємо, та іншим не даємо", — сміється ветеран.

У травні 2022 року, в день своєї ротації, Семен з побратимами потрапили під ворожий обстріл.

"Чи це був артобстріл, чи мінометний, я й досі не знаю. Коли ж ми вже почали перебігати в укриття, то так сталося, що нас трьох "зачепило". Не встигли ми добігти", — згадує чоловік.

Тоді, розповідає Семен, один його побратим загинув, інший, його кум, втратив ногу, як і він сам.

"Тяжко, дуже тяжко було зрозуміти, поки я ще не був запротезований, що я не такий, як всі, що мені зараз важко пересуватися, мені треба крісло колісне, треба допомога", — каже Семен.

Після поранення, він змушений був звільнитися з війська, бо тоді не було для нього відповідної посади. Адаптуватися до цивільного життя допомагала, каже, зокрема й підтримка рідних.

"Якщо людина налаштувалася, що вона буде далі жити, буде далі працювати, і, що найголовніше, відчула підтримку рідних, тоді людина реалізує себе десь, і навіть буде допомагати іншим", — говорить колишній військовий.

Зараз Семен ходить на протезі. Отримав його, каже, в Україні безкоштовно, а побратим протезувався за кордоном.

"Такий як от видали там йому – в мене такий для купання. В нас, наприклад, видають протез для купання і протез для повсякденного життя. Я можу показати свій повсякденний ось протез, я можу його навіть крутити. У мене тут є режим, наприклад, ходьби, і режим їзди на велосипеді. Я їх перемикаю", — показує свій протез ветеран.

Зараз Семен Курило працює майстром виробничого навчання у професійному ліцеї на Хмельниччині. Заступниця директора ліцею Тетяна Карпосюк каже, викладачем пишається і радіють з того, що він став гарним наставником для їхніх учнів.

d725c5b00401b70f

"Так, щоб сказати, що строгий майстер — не скажу, допоможе чим треба, йому допомагаємо, якщо потрібно. Підтримує нас – ми його підтримуємо", — відгукується про свого викладача учень ліцею Олексій Кононюк.

За словами Семена Курила, перші місяці у навчальному закладі йому допомагали порадами колеги.

"Трохи страшно було, бо одна справа, коли біля тебе солдати, сержанти, офіцери, а інша справа, коли це діти. Їм потрібно щось пояснити, щось показати. Не те що щось, а правильно це зробити, щоб вони зрозуміли", — каже чоловік.

Ветеран і теперішній викладач Семен Курило продовжує допомагати фронту, бо вірить у перемогу України.

"Я б хотів побачити, коли відкриваю карту, що от та от права сторона теж під прапором нашої рідної України", — говорить Семен.

Суспільне

Останнє редагування 08 липня 2024, 22:40

Відео

0
репостів
0
репостів