Розділ Суспільство

Обіцянки-цяцянки

Автор 15 грудня 2011, 15:19

Мало хто помітив, але нещодавно пройшов рівно рік з того часу як наше місто отримало нового мера в особі Антонюка Сергія Андрійовича. Рік - це достатня одиниця часу щоб проаналізувати здобутки нової влади і зробити висновок про її успішність. Шкода, що наш мер не взяв приклад з президента, уряду, інших міських голів, та в цю важливу річницю не прозвітував перед шепетівчанами про свою діяльність. Та я гадаю це не велика проблема, адже кожен з нас може дати оцінку міському голові опираючись на його рішення та дії. 

В одній статті дуже важко охопити все та змістовно розібрати плоди активності мера та його команди, тому я вирішив розібратись хоча б в реалізації Сергієм Андрійовичем власної передвиборчої програми. Дивним є те, що відразу після перемоги чомусь передвиборча програма зникла з сайту кандидата в мери, але міський форум зберігає у своїй пам'яті все, тому відновити її було не складно. До речі сайту вже також немає, він зник не набагато пізніше чим і сама програма.

Отже озброївшись добіркою друкованих ЗМІ нашого міста,  інформацією з офіційного та неофіційного сайту Шепетівки, данними Держкомстату та власними спостереженнями я попунктово спробував дати відповідь на питання "Що зі своєї виборчої програми виконав наш міський голова?".

Передвиборча програма Антонюка С.А.

У галузі соціально-економічного розвитку майбутній мер обіцяв:

1. Сприяти залученню інвестицій у діючі підприємства, для створення нових промислових підприємств, що дасть можливість створити робочі місця;

Нажаль це сприяння призвело до того, що у нашому місті не лише не з'явилось нових підприємств, але і по кількості ліквідованих чи на стадії банкрутства підприємств ми лідируємо в регіоні. Також варто згадати всеукраїнський скандал з іспанським інвестором, який мало не позбувся свого бізнесу за мовчазної згоди нашої влади.


2. Підтримувати розвиток малого та середнього бізнесу;

Тут також не все гаразд, хоча здебільшого в цьому винен новий податковий кодекс, але також варто пригадати наїзди на підприємців міського голови з приводу заробітної плати.


3. Вивчити реальний стан справ у земельних відносинах, після чого відкрито і прозоро проводити земельну політику;

Важко сказати з яким успіхом вдалось вивчити реальний стан справ у земельних відносинах, але на рахунок відкритості і прозорості проведення земельної політики можна сказати, що отримати інформацію чи проконтролювати цей процес практично неможливо. Ні в друкованих ЗМІ, ні на офіційному сайті міста, конкретної інформації щодо рішень міської ради в земельних питання знайти неможливо. Більше того потрапити на саме засідання міської ради простому шепетівчанину дуже важко.

4. Повернути статус юридичної особи залізничній станції Шепетівка, що дасть можливість додаткових надходжень до міського бюджету.

Дуже вдало цей пункт описав на міському форумі один із користувачів "хіба залізнична станція Шепетівка вже в комунальній власності? А «Укрзалізниця» в курсі?"

У розвитку житлово-комунальної сфери було обіцяно:

1. Здійснити докорінне реформування комунальної сфери:
- теплопостачання;
- водопостачання;
- створення ОСББ;
- освітлення всіх вулиць і дворів;
- застосування сучасних технологій з ремонту доріг та тротуарів, закриття усіх аварійних люків;
- встановлення контейнерів для сміття, в тому числі у приватному секторі;
- щоденний регулярний вивіз сміття;
- оновлення комунальної техніки;
- утримання вулиць і тротуарів в належному стані;
- своєчасний ремонт під’їздів, ліфтів, підвалів, дахів;

Те що за це питання взялися докорінно ні в кого не викликає сумнівів, та самі реформи залишають купу запитань. Чому основні об'єкти комунальної сфери, які монопольно обслуговують все наше місто передаються в приватні руки, при чому без узгодження з громадою міста? Чому мер особисто і без узгодження з місцевими мешканцями підписує договори з новоутвореними приватними ЖЕКами, тим паче що у програмі було задекларовано створення ОСББ? Ситуація з освітленням вулиць та дворів, з відсутністю люків на колекторах, встановленням контейнерів для сміття не змінилась взагалі. Про останні 4 пункти взагалі без сліз не згадаєш. Зате кілька разів на місяць влада добровільно-примусово виганяє на суботники працівників бюджетної сфери, в той час на благоустрій виділяються колосальні кошти з бюджету. Куди ці кошти діваються важко сказати.

2. Сприяти впровадженню сучасних технологій збирання та переробки сміття;

Жодних ініціатив в цьому напрямку не спостерігалось.

3. Упорядкувати міське кладовище;

Цей пункт виконується лише раз на рік - перед проводами.

4. Сприяти польській громаді у благоустрої польського кладовища, заборонити будь-яке будівництво на цій території;

Судячи по всьому сприяння обмежилось невтручанням.


5. Очистити водойми, прилеглі до міста території;

Влітку відпочити шепетівчани могли лише в радіусі 5 кілометрів від міста, здебільшого всі водойми біля і районі міста були засмічені як і території біля них.

6. Створити об’єднану аварійно-диспетчерську службу на випадок аварій у тепловодопостачанні, водовідведенні, електропостачанні в оселях мешканців міста у вечірній, нічний час, вихідні дні.

В цьому питанні все обмежилось обіцянками

У соціальній сфері:

1. Пріоритетом в роботі міської влади буде підтримка та турбота про ветеранів Великої Вітчизняної війни, ветеранів праці, учасників локальних війн, учасників ліквідації аварії на ЧАЕС, дітей війни, пенсіонерів Збройних сил, МВС України;

Питання настільки обширне, що мабуть повернемся до нього в окремій статті.

2. Створити та розвивати міські соціальні програми, спрямовані на підтримку багатодітних сімей, сиріт, інвалідів, материнства, студентів, молодих спеціалістів;

Програми створюються, наміри декларуються, проводяться засідання різноманітних комісій, які постійно висвітлюються на офіційному сайті та провладних ЗМІ. Та реальних дій не спостерігаєтья взагалі.

3. Налагодити регулярне функціонування міського транспорту, розробити нові та переглянути діючі маршрути, забезпечити можливість жителям міста діставатись з різних мікрорайонів, у т.ч. з масиву Сонячного та селища Косецького, до центру міста, лікарні;

Це мабуть перший пункт передвиборчої програми який можна вважати виконаним. Але якою ціною? Ціни на проїзд підвищено вдвічі, автобуси ходять регулярно, але рідше ніж до цього. Це пов'язують з новими автобусами, які безперечно зручні, але занадто витратні для того пасажиропотоку який є в нашому місті. А останні заборони курсування міжміських автобусів через місто значно ускладнили життя як шепетівчанам так і жителям навколішніх сел та гостей міста.

4. Здійснити електрифікацію масиву Сонячний та будівництво доріг на ньому;

Про це питання забули відразу після виборів.

5. Домогтися включення м. Шепетівки до 30-кілометрової зони спостереження Хмельницької АЕС, що дасть можливість залучення додаткових інвестицій та зменшення плати за електроенергію жителями міста та підприємствами;

Поки що в цьому напрямку новій владі пишатися нічим.

6. Надати статус житлових мікрорайонів дачним масивам м. Шепетівки, що вирішить для його мешканців питання з реєстрації;

Чесно кажучи інформацію з цього питання знайти не вдалось.

7. Сприяти приватизації житла мешканцями гуртожитків;

Це питання вирішується на тому ж рівні, що і до приходу нового міського голови.

8.Розвивати готельний бізнес в місті;

Показовим прикладом по цьому пункту виступає центральний готель, який завмер на середніх етапах реконструкції, за весь рік жодного руху на ньому не спостерігалось. Так що якщо раніше гості міста могли хоча б переночувати в жахливих умовах, але не лишитись під голим небом, то зараз вони мусять ночувати в сусідніх містах, де з готелями все гаразд. Жодної уваги бо готельного бізнесу з боку влади не спостерігається.

9. Захистити права громадян міста на якісні, сертифіковані ліки, навести лад на фармацевтичному ринку міста;

Безперечно аптек в місті побільшало, дійшло навіть до того, що аптеки ставлять навіть на території дитячих майданчиків попри протести жителів будинку. Але в чому заслуга міського голови?  


10. Збільшити кількість місць в дитячих садках шляхом раціонального використання вже існуючих будівель управління освіти;

Можу помилятися, але здається у нас і до цього кількість місць в дитячих садочках була достатньою.


11. Навести порядок на всіх торгівельних об’єктах міста, покращити умови праці працівників ринків; вирішити питання із завершенням будівництва критого ринку;

Цим питанням зайнялись лише нещодавно, тому поки що з цього питання сказати нічого. Єдине варто відмітити, що питання із завершенням будівництва критого ринку так довго вирішується, що Шепетівка вже встигла прославитись на всю країну конем, яким провалився під землю на його території

12. Забезпечити якісний лабораторний контроль Шепетівської райсанепі-демстанції овочів, фруктів та інших продуктів харчування і реалізації їх у строго відведених місцях;

Намагання навести порядок з стихійними базарами присутнє, але суттєвих результатів не спостерігається. Хоча воно і не дивно, самих відведених під таку діяльність місць в нас замало.

13. Встановити жорсткий контроль за організацією харчування у школах та дошкільних закладах; здійснювати закупівлю екологічно чистих продуктів тільки від місцевих виробників;

В принципі все залишилось на тому ж рівні що і до приходу нової влади.

14. Провести реконструкцію та благоустрій міського парку та скверів;

Під реконструкцією мабуть розумілось віддати чималий шмат території для церкви, а в центрі парку відкрити генделик власником якого є сам же директор парку. К кожним роком стан міського парку бажає бути кращого.

15. Сприяти силовим структурам у наведенні громадського порядку (у місті стане спокійніше у вечірній та нічний час);

Поки що сприяння завершилось обмеженням роботи деяких кафе, барів та ресторанів. За статистикою МВС злочинів не поменшало, тому про успішність таких заходів важко говорити.

16. Відновити функціонування басейну;

Поки що цього не сталось, чекаємо...

17. Провести капітальний ремонт міської лазні;

Завідома незрозуміла обіцянка, кому потрібна лазня яка сама себе не окуповує?

18. Всебічно підтримувати медичні заклади міста, сприяти їх забезпеченню сучасним медичним устаткуванням;

Популістська обіцянка, тому що медичними закладами міста міський голова не має права займатись, це прерогатива районної влади.

19. Сприяти збереженню та подальшому розвитку професійно-технічного ліцею, технікуму Подільського державного аграрно-технічного університету, медичного училища;

Зберегли, про розвиток годі і казати.

20. Всебічно підтримувати загальноосвітні заклади міста, позашкільні установи;

Підтримка судячи по всьому обмежилась директорами цих закладів, яких масово протягнули до міської ради. Зараз із вдячністю голосують за всі пропозиції мера без жодних запитань та заперечень. Яка користь від того для дітей?

21. Сприяти максимальному розвантаженню вчителів, надати можливість педагогам повноцінно використовувати відпустку, відмовитися від залучення вчителів до ремонту шкіл, відмінити конкурс-огляд навчальних кабінетів;

Вчителів розвантажили скоротивши їм години, відповідно і заробітну платню. Ремонтом шкіл вчителі і так не займались, тому збирають гроші на його ремонт як і раніше, попри те, що в бюджеті на ремонт кошти закладені. Куди йдуть кошти важко сказати. Конкурс-огляд навчальних кабінетів, як мені відомо, так і не скасували. Який сенс в цій тезі взагалі?

22. Активно пропагувати здоровий спосіб життя, розвивати спортивну базу міста;

Все обмежилось шепетівським міським центром фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх», який постійно організовує змагання з різних видів спорту. Нових спортивних секцій не створюється, спортивна база невпинно зношує свій ресурс, молодь з безвиході коротає час за чаркою. Єдине що в місті було створено тренажерний зал для інвалідів, та заслуги Антонюка в цьому немає.

23. Сприяти розвитку культурно-освітніх установ міста.

Тут те саме що і в попередньому пункті - жодних зрушень.


В інформаційній сфері:

1. Відкрити міську FM-радіостанцію;

Цей пункт передвиборчої програми навіть через рік не перестає викликати посмішку.

2. налагодити відкритий діалог влади з мешканцями міста через веб – сайт міської ради.

В новому сайті міської ради відсутня навіть форма зворотнього зв'язку, про який відкритий діалог влади з мешканцями міста можна говорити? Сайт відтепер використовується виключно для пропаганди влади. Хоч законом і передбачається оприлюдення всіх документів, рішень, регуляторних актів, та влада оприлюднює лише вибірково ті які не викликають запитань у шепетівчан.

Взагалі за інформаційну сферу хочеться написати окрему статтю, що в майбутньому сподіваюсь зробити. Дуже мало ЗМІ міста висвітлюють актуальну та правдиву інформацію. На "Шепетівський Вісник" та новостворену газету "Шепетівка" взагалі сподівань не покладають, всі статті в них присвячені виключно вигідним владі темам. Більше того непоодинокі випадки коли на ці газети примушують підписуватись працівників бюджетної сфери, це в той час як шепетівчани і так фінансують міську друкарню з власних податків, а декілька місяців тому прибуткову друкарню взагалі передали в приватні руки безкоштовно. Незрозуміла позиція газети "День за Днем" та ТРК "Шанс", ці ЗМІ хоч і мають приватних власників, але жодних критичних чи аналітичних матеріалів там не побачиш. Потрібно відмітити бюлетень "Свобода", матеріали там хоча і занадто прикрашені, та все одно піднімають актуальні питання міста. Але саме через це та політичного власника не всі шепетівчани довіряють тому, що там написано. А ще варто відмітити сайт, який люб'язно погодився опублікувати мою статтю. Дуже часто цей сайт і його форум виступають потужним джерелом інформації про рідне місто, але хотілось би щоб кількість аналітичних статей була більшою.

Щоб підвести підсумок статті, хочеться наголосити що кожен пункт можна розібрати значно глибше, та головний висновок очевидний - майже всі обіцянки так і залишились обіцянками. Міський голова, який отримав вотум довіри шепетівчан на виконання своєї програми, більше переймається винайденням нових потенційно корупційних схем, аніж проблемами міста. Шепетівка замість того щоб розвиватись, все більше "підсідає на голку" дотацій з обласного бюджету. Молодь із-за безвиході в кращому випадку залишає місто, в гіршому випадку шукає відповіді в чарці. Показовою є ситуація із значним перевищенням пропозиції над попитом на ринку нерухомості. Можна заперечити тези викладені в статті, але те що місто деградує заперечити не зможе ніхто.

 

Останнє редагування 19 грудня 2011, 20:06
0
репостів
0
репостів