Що потрібно знати про ремонт зубних протезів

Використовуючи протезування, як один зі способів відновлення зубів, люди часто забувають про те, що протези час від часу потребують ремонту чи корекції. Насправді догляд за ними так само обов'язковий, як і за власними зубами, адже вони також можуть тріскатися, ламатися чи відколюватися. Усе це призводить до больових відчуттів, неможливості нормально говорити чи нормально пережовувати їжу. Відновити протез - доступна процедура, яка має декілька видів ремонту зі своїми перевагами і недоліками, однак це ефективне рішення для відновлення сяючої посмішки.

Як знати, що зубний протез потребує ремонту?

Якщо на протезі можна з легкістю помітити тріщини, інші пошкодження, значить потрібно якомога швидше звернутися до стоматолога-ортопеда https://med-deo.com.ua/stomatology/protezuvannya-zubiv/, який допоможе швидко та професійно усунути проблему, а також запобігти подальшим пошкодженням. Спеціаліст також зможе визначити чи потребує встановлений протез заміни, корекції, якщо він неправильно був встановлений і викликає труднощі у мовленні, пережовуванні чи біль.

Крім того, ремонт, корекція можуть бути виконані, якщо:

  • спостерігається зношування конструкцій, які втратили міцність;
  • є злам, відколювання на основі протеза;
  • потреба є у видаленні додаткових зубів;
  • випав штучний зуб;
  • колір протеза змінився, є виразки на яснах;
  • є поломка каркаса, кламера;
  • треба підігнати протез під ясна, через зміну їх форми.

Які види ремонту існують і що для цього використовують?

Розрізняють дрібний ремонт зубних протезів, який передбачає усунення відколів, тріщин, шляхом їх склеювання за допомогою полімерних чи акрилових матеріалів. А також основний, який включає заміну штучних зубів, окремих його елементів, укріплення основи, оновлення внутрішнього шару чи додавання нових елементів, у зв'язку зі змінами у порожнині рота.

Ремонтують як знімні, так і незнімні протези, їх ремонт передбачає використання спеціальних інструментів та визначений порядок дій. Наприклад, знімний передбачає діагностику його стану, зняття відбитка протеза, опорних зубів та подальше виготовлення і встановлення з перевіркою на комфортність встановлення. А незнімний (вініри, коронки, протези на імплантах, мости, вкладки) потребує використання додаткового шару композитних матеріалів.

Ремонт також може бути ускладнений через складність ремонту, адже протез може потребувати імплантації, якщо протез ослаблений. Тож, тип ремонту та його складність залежить від індивідуальних особливостей кожного пацієнта.

Щодо матеріалів відновлення зубів зі штучних матеріалів, то тут найчастіше застосовують акрил, який відрізняється міцністю та довговічністю. Його використовують як для дрібних ремонтів, так і капітальних. Також популярною є порцеляна, однак її вартість вища завдяки твердості, міцності заповнення тріщин чи усунення сколів. Виконати усе це може стоматолог чи стоматолог-ортопед, який займається виготовленням та встановленням протезів.

Тож, важливо знати, що при встановленні штучних зубів вони потребують ретельного догляду та ремонту. Кожен вид якого має свої особливості, а вчасне звернення до лікаря зробить процес легким та швидким. Залежно від складності робіт вартість на послуги може значно відрізнятися, проте професійна консультація та допомога обов'язково потрібна, аби протези не тільки служили роками, а й не мали відчутної різниці з власними зубами.

0
репостів
0
репостів