При будівництві дерев'яних будинків часто виникає необхідність надійно загерметизувати дерево, а воно, як відомо, має свої специфічні вимоги до ізоляції. Так, герметик для дерева Superflex Structurel навіть при всиханні матеріалу, залишається пластичним та не втрачає характеристик склеювання. Тим не менш є ряд вимог до спеціальних будматеріалів для роботи з дерев'яними конструкціями, які унеможливлюють деформацію поверхонь і при цьому їм не зашкодять. Для чого використовують такі герметики та якими вони мають бути, про це детальніше далі.
Герметик - незамінний матеріал для роботи із деревом
Ізоляційний матеріал широко використовують в якості ущільнювача швів та стиків деревини для покращення ізоляційних властивостей, зменшення тепловтрат. Також герметик захищає дерево від вологи, застосовується при ремонті дефектів, тріщин, захищає його від ультрафіолетових променів. Він також дозволяє вирівняти при необхідності поверхню для фарбування чи створення певного дизайну.
Оскільки дерево може вбирати вологу чи всихатися, то герметик для нього повинен бути стійким до розтягування, перепадів температур, впливу вологи та впливу бактерій, грибків та мати високу адгезію.
Аби покращити його властивості, виробники додають у склад сировини частинки кварцу, піску. Вони не дають розповзатися герметику по поверхні та не розшаровуються. Це особливо важливо для шовних будівельних матеріалів по дереву.
Які є ізоляційні герметики по дереву?
Якщо говорити про закладення стиків при будівництві будинків, наприклад, зі зрубу, то тут важливо надійно закріпити герметиком проміжки, щілини, аби конструкція не руйнувалася. Вони можуть бути:
- одно чи багатокомпонентні з гідроізоляційними, санітарними чи теплоізоляційними властивостями;
- для внутрішніх, зовнішніх чи ремонтних робіт;
- акрилові, силіконові чи поліуретанові.
Так, акрилові можна розводити у воді, вони добре піддаються фарбуванню та легкі у використанні. Завдяки пластифікаторам, які додають у їх склад, вони пружні, стійкі до навантажень та підходять для внутрішніх та зовнішніх робіт.
Силіконові герметики мають у складі смоли і в залежності від базового компонента можуть мати різну кислотність. Можуть використовуватись у різну погоду, оскільки стійкі до вологи, високоеластичні, але погано піддаються фарбуванню.
Поліуретанові також можна фарбувати, вони надміцні, мають гарні адгезійні властивості до дерева, чудово підходять для зовнішніх робіт. Широко використовуються для ремонту тріщин, герметизації швів та захисту фасадів.
Випускають герметики, як правило, у формі пасти, яку зручно наносити на поверхню у будь-яку пору. Головне вибрати літній чи всесезонний варіант та вдало підібрати колір під породу деревини.
Вибираємо герметик для різних робіт
Від того, де саме буде застосовуватися герметизуючий матеріал і буде залежати, який вид герметика краще придбати. Якщо проводять внутрішні роботи, то краще зупинити вибір на акрилових, латексних герметиках, адже вони екологічні.
Для зовнішніх робіт краще вибирати матеріали на основі силікону чи полімерні. Вони чудово витримують коливання температур, вплив різних погодних умов та довговічні.
Для ремонту деревини, замазування тріщин можна використовувати епоксидні герметики. При цьому варто звертати вагу на його колір, аби шви не випадали з загального вигляду покриття.
Таким чином, правильний вибір герметика для захисту дерева та збереження цілісності усієї конструкції дозволить збільшити не тільки термін експлуатації будівлі, покриття, а й забезпечити їх естетичність. При купівлі варто звертати увагу на склад, умови використання, колір та консистенцію будівельних матеріалів, аби було зручно ними користуватися, а вони, при цьому, виконували свої функції.